ivab
19.04.06,07:55
Prečítala som príspevky na tému faktúr z ST aj T-m. Je mi jasné, že pri ST ak vystavia faktúru 3.4 a dátum dodania nimi uvedený je 31.3, odpočítam si daň na vstupe v DPH za marec.
Čo však v prípade, ak dátum vystavenia je 1.4, dátum dodania 1.4, ale týka sa, ako je napísané, vyúčtovania za obdobie 1.3. - 31.3?
Tweety
19.04.06,05:57
Prečítala som príspevky na tému faktúr z ST aj T-m. Je mi jasné, že pri ST ak vystavia faktúru 3.4 a dátum dodania nimi uvedený je 31.3, odpočítam si daň na vstupe v DPH za marec.
Čo však v prípade, ak dátum vystavenia je 1.4, dátum dodania 1.4, ale týka sa, ako je napísané, vyúčtovania za obdobie 1.3. - 31.3?
AK je to takto,( podľa mňa chybne), potom právo na odpočítanie dph nastáva 1.4. :cool:
ivab
19.04.06,06:08
No je to takto.

Ak sa budem riadiť dátumom dodania uvadzaného dodávateľom, vychádza mi odpočet za mesiac apríl, to je jasné. Ale to vyúčtovacie obdobie...:confused:
Tweety
19.04.06,06:11
No je to takto.

Ak sa budem riadiť dátumom dodania uvadzaného dodávateľom, vychádza mi odpočet za mesiac apríl, to je jasné. Ale to vyúčtovacie obdobie...:confused:Ten dátum dodania na faktúre je nesprávny, žiadala by som o opravu dátumu , kedže tam mal byť marec, vtedy bola služba dodaná.:cool:
ivab
19.04.06,06:22
No takže na stránke tmobile.sk je v údajoch o faktúre uvedené:

Vyúčtovanie za obdobie - informácia o začiatku a konci zúčtovacieho obdobia, ktoré je dohodnuté v Zmluve o pripojení.

Dátum dodania služby je určujúcim dátumom pre vznik daňovej povinnosti na účely DPH.
Tweety
19.04.06,06:24
No takže na stránke tmobile.sk je v údajoch o faktúre uvedené:

Vyúčtovanie za obdobie - informácia o začiatku a konci zúčtovacieho obdobia, ktoré je dohodnuté v Zmluve o pripojení.

Dátum dodania služby je určujúcim dátumom pre vznik daňovej povinnosti na účely DPH.
No, tento dátum je smerodatný na uplatnenie práva na odpočet dph.
ALBO
19.04.06,06:45
Prečítala som príspevky na tému faktúr z ST aj T-m. Je mi jasné, že pri ST ak vystavia faktúru 3.4 a dátum dodania nimi uvedený je 31.3, odpočítam si daň na vstupe v DPH za marec.
Čo však v prípade, ak dátum vystavenia je 1.4, dátum dodania 1.4, ale týka sa, ako je napísané, vyúčtovania za obdobie 1.3. - 31.3?

Jeto podľa § 19/3(rozhodli sa že deň dodania (DP) , je vtedy kedy je dátum vystavenia), podľa mňa ,dajte to do apríla.
Fakturačné obdobie by vás pri telecom zaujímalo, keby vám Fa 3 mesiace nechodila.
ivab
19.04.06,06:54
Ďakujem za odpovede a rady.
Tweety
19.04.06,06:55
Ďakujem za odpovede a rady.
Rado sa stalo, aj inokedy.:cool: