sybila3
05.08.14,12:57
prosím Vás, zvýšili ste cenu účtovníctva keď pribudol KV. Mám klienta, ktorý by chcel účto zadarmo a pritom má 10 pokladní, valutovú pokladňu, prijaté zahraničné faktúry, za jún mal 230 bločkov v pokladni, dosť faktúr, 3 účty kde jeden má 10 strán, 3 úvery, odpisy, 4 stálych zamestnancov kde berie dotáciu od úradu práce, cez sezonu má 30 zamestnancov, proste všetko čo môže existovať a chcel by to pomaly zadarmo. v r. 2013mal v denníku 6250 položiek a mi povedal, že si myslel, že ked celý rok spracovávam účto, že danové len vypíšem. nevie čo je súvaha, výkaz ziskov a strát ani poznámky. ď
mondes
05.08.14,11:06
Áno, ja som si navýšila cenu, veď je to ďalšia práca naviac. Veď mu povedz, že pribudol KV a že je to pre teba práca naviac.
mizu24
05.08.14,11:15
áno, aj keď len symbolicky. To som ešte netušila aká s tým bude prplačka, mohla som aj viac :(
Jarka 1
05.08.14,11:16
Nestačí povedať, treba pekne ukázať všetky lajstrá, aby videl čo robíš. Zdvihla som cenu za KV o 1 euro. Ale ten čas, ktorý som tomu venovala, kým som sa niečo naučila by mi ani nezaplatili.
aktaK
05.08.14,11:18
az o 1 euro !? :((
Mila123
05.08.14,11:20
o1 €? buď konkrétna, za čo 1 € ?
aktaK
05.08.14,11:28
ja som myslela, ze za cely KV, ale ked tak rozmyslam, tak aj za kazdu fa a kazdy nákup 1 euro je tiez nezmysle, ale pokial sa tak dohodla, tak super...
účtovník 007
05.08.14,11:29
Ty si ceníš svoje vedomosti s vypĺňaním KV na jedno euro? Potom sa čudujete, že si Vašu prácu nikto neváži. Vedomosti nie je vidieť, ale stoja veľa.
Mila123
05.08.14,11:29
super cena, u nás klienti majú KV zadarmo.....nezvyšovali sme cenu
aktaK
05.08.14,11:40
uctovnik 007 ale ja som myslela ironicky, ze az 1 euro, neviem, ci reagujes na moj komentár, alebo na príspevok od jarky? samozrejme, ze je to kravina 1 euro za cely KV :)
Jarka 1
05.08.14,12:22
Upresním moju odpoveď. Zdvihla som cenu za vypracovanie DP DPH o 1 euro s tým, že v cene je DP DPH + KV. Pri práci v účtov. programe nie je až tak veľa práce navyše s KV. Ale naučiť sa všetko okolo KV, tak to dalo zabrať. Nuž, ale účtovník sa učí celý život. A viem, že väčšie účt. firmy vôbec nezdvíhali ceny po zavedení KV.
Zita5
05.08.14,17:01
o 1 euro ? tak to ani nemusí zvyšovať cenu :) To mu môže zrovna darovať ..
sybila3
07.08.14,11:53
jemu sa neoplatí nič hovoriť, teraz so mnou nekomunikuje lebo chcem aby mi zaplatil za polrok a za daňové čo povedal, že neurobí, tak som mu povedala, že ku koncu juna som ukončila spracovávanie dokladov, tak som polroka drela zadarmo.........teraz ked je všetko načas poodovzdávané a spracované.......sa mu lahko povie, nezaplatím. mala som s tým skôr seknúť.....čo mi poradíte
mondes
07.08.14,14:08
neodovzdať mu doklady, až kým nezaplatí, alebo ešte lepšie, zobrať ďalšie doklady a tváriť sa akokeby nič a pred termínom DPH mu oznámiť, že DPH nepodáte, kým nezaplatí a rovno aj za to ešte nepodané.
sybila3
07.08.14,17:32
no veď som mu napísala, lebo komunikuje výhradne mailom, že doklady nedostane, tak mi píše výhražné maily, že nedostanem ani euro, že doklady sú jeho- áno v tej forme čo boli poslané v obálkach áno ale teraz spracované a zaúčtované sú moje.... .........no moja chyba, že som taká mäkká a dôverčivá, .........
sybila3
15.08.14,06:20
no ja som mu ukončila spracovávanie dokladov, už má druhú účtovníčku, tak je na koni, ale polrok nemá vyplatený, môžete mi poradiť čo som povinná odovzdať novej účtovníčke samozrejme po uhradení mojich faktúr, teraz stále vypytujú volačo.....musím urobiť priebežnú uzávierku a podobne ale kto mi to zaplatí,??? díky moc
KEJKA
15.08.14,06:22
povinná si dodržať podmienky zmluvy, t.j. odovzdať výsledky svojej práce.
sybila3
15.08.14,07:34
nemám zmluvu, čiže by som mala urobiť priebežnú uzávierku?
aktaK
15.08.14,07:55
nemás zmluvu, nemas peniaze, takze vlastne nemáš, a ani si nemala nikdy ziadne jeho doklady...podla vsetkého.
fortunka
18.08.14,06:58
ja to robim ako pise mondes... beriem doklady, a nerobim kym nie je faktura uhradena. Nezaujima ma nic.... na takychto ludi iba takto sa da a hlavne, treba si robit riadne zmluvy a drzat sa ich.. a ziadny jednostranovy zdrap, kde sa dohodne suma a hotovo, ale riadne podmienky- od terminov az po platobne povinnosti a aj objem dokladov. Bohuzial vela uctovnikov je makkych a robia zadarmo (ze KV 1EUR??? A to nahadzovanie dat a kontrola kazdeho cisielka neznamena nic??), alebo za par centov.. co je uplne trapne! A potom skocim ku kadernicke, ktora mi plati napr "20EUR" a ona si vypyta za tu hodinku 60EUR... tak kde sme ;) Este aby som jej nahodou nezaplatila :P Ach jaj... ale tak kazdy nech robi za tolko, na kolko si svoje vedomosti vazi...
Cize pri jeho najblizsej navsteve by som ho cakala s vyfakturovanym polrokom a uzavierkou ak este nie je, danove predsa prevzal.. hadam aspon o tom nieco mas. A nachystala by som si zmluvu nadalsie obdobie ak mu este aj 2014 robis...
fortunka
18.08.14,07:00
No Zita5 presne.. viac roboty so zmenou zmluvy ako sa na to vykaslat :P Trapas... este sa na ten KV aj viac papiera minie ako sa zdvihla cena, cize o nejakych skoleniach, investicii do SW a pod ani nemoze byt rec ;)