Petra Nová
05.08.14,20:34
Toto je len pár posledných príspevkov prispievateľa "dariusko" , v téme o nezabudnuteľných výrokoch prezidenta Kisku

http://www.porada.sk/t247675-p6-nezabudnutelne-vyroky-prezidenta-kisku.html

Téma nevybočuje z normálu, keďže tu bolo asi sedem predchádzajúcich tém o prezidentovi Gašparovičovi. V 90 príspevkoch prebehla vcelku štandartná debata, bez hrubých urážok a osobných invektív. Prišiel do debaty Milan Karas z Galanty a zrazu sa príspevky hemžia sprostotou a urážkami. Samozrejme, že nebudem na tieto urážky reagovať, ale očakávam, že rovnako rýchlo, ako zmizli z Porady príspevky a nicky od psychopata o vôni čedaru a tango nohavičkách pani Milky, nemajú čo tu pohľadávať ani tie Karasove.

Pýtam sa, ako tieto príspevky korešpondujú s ETIKETOU, na ktorú tu človek narazí na každej stránke alebo ako korešpondujú s normálnou slušnosťou??? To dokedy sa tu budú takéto psychopatické indivíduá navážať do každého, kto má iný názor a dokedy tu bude diktovať o čom sa smie na Porade hovoriť a o čom nie?
alaya1
05.08.14,18:42
Nepacia sa mi taketo urazky. Od muza zene.
Necakaj ziadne odstranenia, ako ani neboli odstranene urazky a narazky na moje vzdelanie, pracu / a neboli od p. Karasa/. a ine ..Kazdy sa prezentuje na inej urovni - na tej svojej. :).
kopretinka
05.08.14,18:49
toto je verejné fórum,a bohužiaľ,aj toto je jeho vizitka..........keď to nerieši "majiteľ", tak ostatní nič nezmôžu.......
Petra Nová
05.08.14,18:59
chcem veriť, že tak, ako na iných verejných fórach sa s takouto sprostotou vedia vysporiadať, že to pôjde aj na Porade
Richard
05.08.14,19:38
Hráme sa so zápalkami hráme, aj keď vieme že bude horieť. No a potom sa volajú požiarnici a ešte ich obviňujú z neskorého zásahu.

Pritom sa stačí prestať hrať so zápalkami :) Nuž ale to už vieme :)

Inak už konečne treba spraviť precedent aj v tejto republike, nech títo trolovia zahučia. V zahraničí je ich už pár zbankrotovaných a v base.
kopretinka
05.08.14,19:42
a čo urobíš Ty? Komentuješ,akoby to ani nebolo Tvoje.
Richard
05.08.14,19:45
Pardon, mám za sebou niekoľko sto vymazaných nickov s ktorými tu naďalej diskutuje napriek vedomiu o koho ide. Keď to prejde do urážania, vtedy mám zasahovať ja.

Príde mi to ako riadna schyzofrénia.
kopretinka
05.08.14,19:50
ja nerozumiem......a kto má zasiahnuť? Jeho nikto neuráža,on uráža.Keď sú tie nicky vymazané,ako s nimi môže naďalej diskutovať?
luja5
05.08.14,19:52
Richard, nerozumiem. Čo považuješ za schizofréniu, aby som si to zle nevysvetlila?
alaya1
05.08.14,19:56
myslim, ze zadavatelke islo o toto

Hlavné pravidlá


Správame sa tu k sebe priateľsky a rešpektujeme rôznorodosť názorov a odpovedí. Hrubé správanie tu netolerujeme! Milé a vtipné správanie je tu vítané
Petra Nová
05.08.14,20:00
Neviem, Richard, o čom píšeš. Politiku si zaviedol na Porade ty, keď si Bastiánovi akceptoval akúkoľvek tému o Gašparovičovi. Tiež si jedným analytickým článkom na Porade otvorene podporoval Kisku. Takže politike si dal zelenú. Tie témy, ktoré točili o Gašparovičovi , nebolo hranie so zápalkami?
Hádam tomuto príspevku nemám rozumieť tak, že schvaľuješ, že mi tu Karas nadáva? To hádam nie! Totiž, ak by som tu písala o psoch, o kvetinkách alebo hocičom inom, možno by nepísal o krave, ale o suke alebo koze, alebo len tak, o "nahovne" právničke, a tak by som mohla pokračovať. Stačí len pozrieť na nicky EMKA ROMAN, julysak, ale už sa činia ďalšie. Okrem toho, nie som jeho jediným terčom, ako chrapúň sa správa k ďalším nickom. Takže to je všetko v poriadku? Tak tomu mám rozumieť?
kopretinka
05.08.14,20:03
alaya,je zrejmé,o čo ide zadávateľke.
Ale o čo ide majiteľovi,to ani srnky netušia........ a tomuto komentáru:
"Pardon, mám za sebou niekoľko sto vymazaných nickov s ktorými tu naďalej diskutuje napriek vedomiu o koho ide. Keď to prejde do urážania, vtedy mám zasahovať ja.
Príde mi to ako riadna schyzofrénia."
absolútne nerozumiem.
alaya1
05.08.14,20:05
alaya,je zrejmé,o čo ide zadávateľke.
Ale o čo ide majiteľovi,to ani srnky netušia........ a tomuto komentáru:
"Pardon, mám za sebou niekoľko sto vymazaných nickov s ktorými tu naďalej diskutuje napriek vedomiu o koho ide. Keď to prejde do urážania, vtedy mám zasahovať ja.
Príde mi to ako riadna schyzofrénia."
absolútne nerozumiem.

Ja som to adresovala majitelovi, asi podla reakcie nevedel, ze v jeho etikete sa o tom pise.

kto vie - kto je ten roznorody nick a naco je tu....
Petra Nová
05.08.14,20:06
Ak je tu nejaká schizofrénia, tak jedine v tom, že si dal "na papier" akési vzletné pravidlá s názvom ETIKETA, ktoré hovoria o slušnosti, prajnosti a že hrubé správanie sa netoleruje a realita je úplne iná.
kopretinka
05.08.14,20:08
Ja som to adresovala majitelovi, asi podla reakcie nevedel, ze v jeho etikete sa o tom pise.

kto vie - kto je ten roznorody nick a naco je tu....
veď tú etiketu písal on,hádam vie,čo píše?
žeby sa tá schýza týkala majiteľa? :eek:
možno si tie nicky vyrába sám.......:rolleyes:
Richard
05.08.14,20:15
Schizofrénia je ak sa niekto baví s niekym s kým sa nechce baviť.

Ak ho tu nechcete tak sa s ním nebavte, ak ho tu chcete tak nenadávajte že Vám nadáva. Čo od neho čakáte? Že sa s Vami bude baviť normálne?

Ja tiež nerozumiem ako sa komunita nemôže s týmto vysporiadať. Toto nie je o administrátorovi či moderátorovi. Tu nepomôže mazanie nickov administrátorom, ale ich ignorovanie komunitou. Dokonca majú viacerí možnosť ho zmazať, napriek tomu tu prežíva.

Je to cena otvorenej komunity, ktorú som sa naučil akceptovať. Popri magoroch sú tu ľudia ktorí s magormi radi komunikujú. Je na každom z nás nájsť mieru tolerovať aj takto chorých či divných ľudí.
Poradu som nerobil kvôli tomu aby som suploval úlohu psychológov či učil ľudí komunikácii. Vedel by som o tomto napísať mnoho.
Máme nástroje na to aby sa filtrovala dobrá komunikácia od zlej. Diskusná časť je pod väčším rizikom.

Napriek tomu že moderátori majú svoju úlohu, je aj na každom jednom z nás aby sme sa naučili komunikovať (alebo aj nekomunikovať) s rôznymi ľuďmi.

Na internete má oveľa väčšiu váhu staré známe "mňa urazí len inteligent". Takže ak si niekoho nevážite, nenechajte sa vyviesť z miery. Podľa mňa je to zlatý recept pre zdravú komunikáciu na internete, bez zbytočného ohňa urážok či už vypustených alebo mňa zraňujúcich. Možno by som to rozdelil na tri kategórie: 1. Ľudia ktorých si vážim 2. ktorých rešpektujem takých akých sú 3. ktorých neriešim lebo si ich nevážim
alaya1
05.08.14,20:23
Schyzofrénia je ak sa niekto baví s niekym s kým sa nechce baviť.

Ak ho tu nechcete tak sa s ním nebavte, ak ho tu chcete tak nenadávajte že Vám nadáva. Čo od neho čakáte? Že sa s Vami bude baviť normálne?

Ja tiež nerozumiem ako sa komunita nemôže s týmto vysporiadať. Toto nie je o administrátorovi či moderátorovi. Tu nepomôže mazanie nickov administrátorom, ale ich ignorovanie komunitou. Dokonca majú viacerí možnosť ho zmazať, napriek tomu tu prežíva.

Je to cena otvorenej komunity, ktorú som sa naučil akceptovať. Popri magoroch sú tu ľudia ktorí s magormi radi komunikujú. Je na každom z nás nájsť mieru tolerovať aj takto chorých či divných ľudí.
Poradu som nerobil kvôli tomu aby som suploval úlohu psychológov či učil ľudí komunikácii. Vedel by som o tomto napísať mnoho.
Máme nástroje na to aby sa filtrovala dobrá komunikácia od zlej. Diskusná časť je pod väčším rizikom.

Napriek tomu že moderátori majú svoju úlohu, je aj na každom jednom z nás aby sme sa naučili komunikovať (alebo aj nekomunikovať) s rôznymi ľuďmi.

Na internete má oveľa väčšiu váhu staré známe "mňa urazí len inteligent". Takže ak si niekoho nevážite, nenechajte sa vyviesť z miery. Podľa mňa je to zlatý recept pre zdravú komunikáciu na internete, bez zbytočného ohňa urážok či už vypustených alebo mňa zraňujúcich. Možno by som to rozdelil na tri kategórie: 1. Ľudia ktorých si vážim 2. ktorých rešpektujem takých akých sú 3. ktorých neriešim lebo si ich nevážim

S tym co si napisal suhlasim, az na 1. vetu prispevku.
Ale ak to ma byt takto, netreba etiketu.

P.S. poznamocka - pohar sa plni, az kym pretecie - mnoho ludi zranuje neadekvatny pisomny prejav ludi na nete.
Zial, zamienaju si real s virtualnom, ale pravdupovediac, urazky a osocovanie vie zasiahnuit aj trenovaneho cloveka a raz mu ten pohar pretecie. Vtedy by mal zasiahnut niekto, kto na to ma pravomoc. Vid tento pripad.
kopretinka
05.08.14,20:24
Schyzofrénia je ak sa niekto baví s niekym s kým sa nechce baviť.

:Domyl.toto je schyzofrénia

http://www.s24.sk/sk/Zena/Choroby/Co-je-schizofrenia-.alej

Dokonca majú viacerí možnosť ho zmazať, napriek tomu tu prežíva. hej? a kto? mne to nejde..........


.....
bodliak
05.08.14,20:49
Petra Nová potrebuje mať posledné slovo. Ak diskusia mrzne, je schopná reagovať aj sama na seba.
Ja ju už ignorujem.

Čo sa týka porady,
asi by to chcelo skupiny, do ktorých treba niekoho prijať. Skrátka pozvávka, akceptácia.
Nie registrácia - a si in.

Miesto udržiavana učto-PC-právno-mzdovo-....-stavebárskej komunity nám to tu zopár jedincov pekne búra a doplácajú na to cez rôzne obmedzenia všetci.
Richard
05.08.14,20:51
@alaya1

Prvá veta nebola definíciou schizofrénie ale prirovnaním.

Etiketu samozrejme treba a je len jednou súčasťou pravidiel komunikácie. Takisto "mňa urazí len inteligent" nie je všemohúci návod či riešenie na komunikáciu.

Ak by všetci vedeli slušne komunikovať (nie pseudoslušne) tak máme len dva typy ľudí, ktorých si (1. vážime, 2. rešpektujeme).

Treba si však zapamätať, Porada má omnoho menší a reálnejší cieľ ako naučiť ľudí slušnosti, rešpektu, úcty či dokonalej komunikácie. Ja budem rád ak si tu nájdu ľudia praktické rady a informácie. Ak to bude vo väčšine prípadov priateľsky podané, tak je to super bonus.

Vôbec sa nehodlám rozslúsknuť komplikovanosť ľudskej povahy a nájsť na ňu recept. To vyrieši len čas. My sa môžeme len snažiť prispieť vlastnou mikroslušnosťou a veriť že raz sa dostane človek vo svojej evolúcii aj tak ďaleko, že sa bude správať voči všetkému s bázňou a v maximálnej múdrosti.

Ak sa teda nájde priestor kde sa dá na Porade písať pozitívne, zapojte sa. Ak nie tak sa radšej zdržte. Ak to bude robiť dostatok z nás, možno budeme bližšie k našim ideálnym predstavám.
kopretinka
06.08.14,05:37
Dokonca majú viacerí možnosť ho zmazať, napriek tomu tu prežíva. hej? a kto? mne to nejde..........


.....
a zase som nedostala odpoveď........
Chobot
06.08.14,06:00
Dokonca majú viacerí možnosť ho zmazať, napriek tomu tu prežíva. hej? a kto? mne to nejde..........


.....
a zase som nedostala odpoveď........

Nechcel som sa sem zapojiť ale odpoviem ti. Moderátori majú možnosť natrvalo vylúčiť a vymazať všetky príspevky hociktorého člena, ktorý je registrovaný menej ako X dní. Takže ak sa objaví nielen Karas, ale ktokoľvek, kto závažne porušuje etiketu, môžem ho napr. aj ja vymazať. A ver mi, že som už vymazal nejedného.

Karas je osobitná kategória. Vymažeš mu 20 mien a založí si ďalších 30. NAvyše má ešte aj staré registrácie, spred roka, dvoch, ktoré keď treba, opráši a používa. TO, že meno patrí jemu sa zistí až keď sa prejaví svojimi príspevkami. Mnohokrát sa stalo, že sa správal normálne, nikto nevedel, o koho ide. Až keď začal byť vulgárny, sa zistilo, že ide o neho. A bol vymazaný.

Povedz mi, ako takémuto človeku zabrániť, aby sa nedostal na Poradu. Okrem toho, že úplne uzatvoriť členstvo na Porade? Ani nevieš o tom, koľko jeho registrácií už bolo vymazaných. Ak tebe neide vymazať člena, neznamená, že to nikto nerobí.

Aj ty môžeš urobiť niečo. Ak zistíš, o koho ide, nereagovať, ale nahlásiť ho. A Petra založením tejto témy spravila presne to, o čo mu ide. Udržiavať jeho vystrájanie na Porade pri živote, diskutovať o ňom, aby bol stredobodom pozornosti.

Ak je moderátor príliš prísny a maže všetko nevhodné, frflete, že je tu cenzúra. Ak ponechám príspevok, ktorý neporušuje etiketu, len sa niekomu nepáči, zase kritizujete, že moderátor nič nerobí.

Koľko krát si nahlásila, že ide o Karasa? Ja nemám čas kontrolovať všetky témy a čítať všetky príspevky, či sú vhodné, či neporušujú etiketu. Aj sami si tu môžete udržiavať poriadok, keď príspevok nahlásite. Ale nie tak, že najprv sa do krvi pohádate, a potom, keď vám druhá strana vynadá do kráv, začnete žalovať ako malé deti, že je tu neporiadok a čo si ten a ten dovoľuje. Kultúru si tvoríte vy, diskutujúci. My modrátori len pomáhami upratať.

Kritizuješ Richarda, že mu dovolí byť na Porade. Ale ako mu v tom zabrániť. Poraď! V ymysli spôsob, aby sa nemohol registrovať.
kopretinka
06.08.14,06:15
ako ja môžem vedieť,že je to karas? :eek:
a k čomu je teda to nahlasovanie,keď sa urážlivé komentáre nevymažú,ani samotný nick sa nevymaže? z akého dôvodu to mám nahlasovať,keď sa aj tak nič neudeje?
ke´d teda je táto témato,čo on potebuje na zviditeľnovanie,tak prečo sa celá téma nevymaže?!
taiko
06.08.14,06:29
Zeny a co ste sa spochabeli? Ked sa vam niekto nepaci, nekomunikujte s nim, popripade si ho dajte do ignore listu a nebudete na neho reagovat, ergo nebudete vidiet ked vam nadava. Nuz a ked vam bude nadavat aj bez toho, aby ste na neho reagovali, nuz uz len dotycneho polutovat.
Musim dat Richardovi za pravdu, ze bavit sa s niekym a reagovat na niekoho, kto sa nam nepaci, nie je nasa krvna skupina a nadava nam, je aj podla mna schyza. A to ani nie som psycholog :D
Ved ten pan Karas, ci ako ho volate je polutovaniahodny jedinec, ktory si zrejme nezasluzi nas hnev, ale prave naopak sucit a ludske porozumenie.
Chobot
06.08.14,06:43
ako ja môžem vedieť,že je to karas? :eek:
a k čomu je teda to nahlasovanie,keď sa urážlivé komentáre nevymažú,ani samotný nick sa nevymaže? z akého dôvodu to mám nahlasovať,keď sa aj tak nič neudeje?
ke´d teda je táto témato,čo on potebuje na zviditeľnovanie,tak prečo sa celá téma nevymaže?!

Máš pravdu - nevieš to. A nevieme to ani my, že ide o neho, kým sa neprizná.

A urážlivé príspevky sa mažú - po zvážení moderátora. Nie každý príspevok, ktorý nahlásiš je urážlivý, aj keď sa ti to zdá. Mnohí poznámku iného diskutujúceho berú príliš osobne a hneď sa paprčia.

A nemáš pravdu, že keď nahlásiš príspevok, nič sa neudeje. Moderátor ten príspevok pozrie a posúdi - nezávisle. To, že sa rozhodne ho nevymazať, neznamená, že sa nič nedeje.

A máš pravdu. táto téma je zbytočná. Uzatváram ju.