vajda65
06.08.14,09:44
Ahojte potreboval by som si ujasniť ako postupovať u nás vo firme.

V máji sme mali pri 40 hodinovom týždni dva sviatky. Oba sviatky sme odpracovali a následne čerpali náhradne voľno za ne.

Fond pracovného času sme mali teda 176hodín. (160+16 za sviatok). Kedže sme pracovali 8 hodín cez sviatok nevznikol nám príplatok za nadčas, ale následne sme čerpali náhradne volno za tieto dva dní kde nam vznikol podčas 16 hodín. Tym pádom výsledne saldo na konci mesiaca sme mali -16 hodín.
problém je že ten sviatok sa síce bral že je odpracovaný ale tým že teda fond je o tento sviatok navýšený tak v zásade z pohľadu nášho výpočtu je jedno či sme do práce prišli alebo nie (samozrejme vznikol príplatok za sviatok ale ten sme negovali čerpaním náhradneho voľna).
Ako postupovať aby nám nevznikol ten mínus pri čerpaní náhradneho voľna? Ono náhradne voľno u nás teraz vlastne odpočítava fond kedže sa dáva väčšinou za nadčas.
Spraviť náhradne voľno za sviatok ktoré by bolo ako PN ka teda neodpočítavalo hodiny (nemalo vplyv na saldo)
J+K
06.08.14,13:23
V mzdovom softvéri sa čerpané náhradné voľno neeviduje, tam mínusové saldo nevzniklo. Predpokladám, že ide o to, aby nebolo mínusové saldo za čerpané náhradné voľno za sviatok v dochádzkovom systéme. Takže myslím, že by sa to dalo v dochádzkovom softvéri ošetriť tak, že by bolo čerpanie hodín za odpracovaný sviatok pod extra položkou, ktorá by sa započítavala do celkového počtu odprac. hodín , tam by bolo vhodné to odkonzultovať s programátorom dochádzkového systému.
vajda65
07.08.14,04:39
ano ano presne si to pochopil(a) spravne, takto nam to presne navrhli len som nevedeli či to tak môžeme spraviť. preto som tam aj vyššie písal že by sa to spravalo ako PN, dovolenka teda nie do odpracovanych hodin ale zaroven by to nerobilo minus.
dakujem veľmi pekne