Rybynka
06.08.14,12:16
Dobrý deň, chcem sa spýtať na magisterský stupeň konkrétne podnikový manažment na Vysokej škole manažmentu treba mať vyštudované Bc. stupeň na tej stej škole alebo vôbec alebo možno len z časti na seba tieto stupne nadväzujú čo sa týka predmetov.Respektíve či sa treba veľa doučiť ak chcem ísť hneď študovať na magisterské a Bc. som študovala na úplne inom odbore. Chcem si doplniť aj takéto vzdelanie.
Ďakujem pekne za všetky rady a búrlivú debatu.
alaya1
06.08.14,11:07
Precitaj si studijny poriadok danej fakulty- mas tam presne uvedene, co pozaduju pri nastupe na dany typ studia.

Ak chces mat presne a relevantne informacie z "prvej" ruky, svoju otazku adresuj studijnemu oddeleniu danej fakulty, ktoru si yvberies. Kazda skola ma ine kriteria prijimania na studium.
Rybynka
06.08.14,14:26
Ďakujem za radu, každá rada dobrá... avšak toto som spravila ešte predtým ako som sem napísala, z ,,prvej,, ruky - čiže zo štúdijného som dostala info, tam mi k tomu povedala pani len svoje osobné skúsenosti, preto sa pýtam na rady aj od ľudí, ktorí majú osobné skúsenosti.
avalik
06.08.14,14:40
Všetky info máš na stránke školy:

napr.
18. Mám ukončené bakalárske štúdium na inej škole v inom odbore. Môžem aj tak byť prijatý na Mgr. alebo M.B.A.?

VŠM/CityU odporúča uchádzačom o štúdium druhého stupňa, aby mali ukončené štúdium prvého stupňa v príbuznom odbore, aby sa im ľahšie nadväzovalo z predošlého štúdia, no nie je to podmienkou pre prijatie.

http://www.vsm.sk/svk/uvod/faq/


V prípade akýchkoľvek ďalších otázok týkajúcich sa štúdia na VŠM/CityU, prosím kontaktujte:

Bratislava:
Silvia Karais
skarais@vsm.sk

Trenčín:
Lukáš Frývaldský
lfryvaldsky@vsm.sk

http://www.vsm.sk/svk/uchadzaci/studium-sj/mgr-podnikovy-manazment/


PS: nedá mi, ale ... je veľmi smutné ak absolvent I. stupňa VŠ si nevie vyhľadať základné informácie na internete :(
Rybynka
06.08.14,17:24
Neda mi nezareagovat na tento prispevok.. Dakujem aj za takuto reakciu.
Vsetko toto som na stranke citala a vyhladavala potrebne informacie, kontaktovala skolu.
Ja vsak potrebujem vediet konkretne veci nie len, ze by to malo nadvazovat ale kolko konkretne sa treba doucit...t.j kolko predmetov napriklad alebo ako velmi tieto stupne na seba nadvazuju. Tieto otazky nikde nie su preto chcem vediet konkretne nazory ludi, skusenosti.
P.S. VS vzdelany clovek sa pyta/premysla skor ako spravi taketo kroky a na toto mi nevie odpovedat ani Google
avalik
06.08.14,17:55
pozri si sylaby jednotlivych predmetov - ci uz Bc. alebo Mgr. studia - nikto ti presne nepovie co vsetko a "kolko" sa mas doucit - v poslednom linku mas aj predmety Mgr. studia
alaya1
06.08.14,20:20
myslim, ze jednoznacne ti na to odpovie, ak nie studijne oddelenie, ale dekanat fakulty istotne.