kolja12345
06.08.14,13:17
Dobry den,cchem sa spytat ci sa krati vyska opatrovatelskeho prispevku ked je opatrovatel na ciastocnom ID a opatruje dieta.
A druha otazka,ako casto sa dokladuje prijem? A ako to beru ked buduci rok pri dokladovani prijmu budu brat do uvahy tento rok a ja som tento rok na dlhodobej PN doteraz a ukoncujem pracu zo zdrav.dovodov,dostanem aj dostupne a mozno aj podporu este priznaju,musim sa registrovat ako nezamestnana ked neviem ci mi este prispevok schvalia. Ako posudzuju prijem,viem ze za minuly rok,ale aka musi byt max.vyska prijmu mna aj manzela ked sme doma 4 osoby,berie sa to na jednu osobu,alebo ako? mam narok ked nebudem pracovat,len budem na ciastocnom ID ak za minuly rok prekroci prijem tu max.hranicu? aka je ta hranica maximalna? mam v tom riadny chaos a neviem ci nam to vobec schvalia.ztp aj parkovaci mame,aj prispevok na zvysene vydavky na auto nam schvalili a tam v posudku napisali ze je kompenzovatelne aj opatrovatelskym prispevkom,tak si chcem dat ziadost,kedze sa nema kto o dceru postarat,staram sa o nu ja,diteraz som to neriesila kedze som bola doma aj ja koli zdravot.problemom,som dom av podstate hned po nastupe do prace a musim koncit PP.takze uz budem bez prace a musim sa starat o dcerku.
dakujem za rady.
Katy a R
06.08.14,11:26
prepočítaj - http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447
treba si to naštudovať (bez toho ani na UPSVaR neísť!) - aj tu na porade už nespočetnekrát rozoberané