nina1000
06.08.14,15:25
Dobrý deň,
viete mi prosím poradiť ako to je, ked som študentka vysokej školy, ale prekračujem študium a idem len štatnice robiť, ak sa chcem zamestnať na plný uvazok, ako to je s príspevkami zo zdravotnej poistovne, čo chodí za mna mame? Budú zrušené, či chodia stále? Alebo sa mám zamestnať len ako brigádnik?
Jana Motyčková
06.08.14,13:28
Zo zdravotnej poisťovne žiadne príspevky mame asi nechodia. to sú asi príspevky odinakiaľ. Na čo sú to príspevky?
nina1000
06.08.14,16:43
hej myslela som si, že som to zle napísala, no proste že nemusím si platit sama, platí za mna štát lebo som nahlásená ako študent a chodia príspevky na dieťa, neviem ako to presne popísať, ale kedže som evidovaná ako študent tak domov chodí na mna príspevok
Jana Motyčková
06.08.14,18:12
Kým ste študent, štát zdravotné poistenie platí. Nárok na prídavky na deti nie je závislý od príjmu alebo práce študenta. Budete potrebovať pre prídavky potvrdenie o návšteve školy - to píšem kôli tomu, že neviem, či dobre rozumiem tomu, že len idete robiť štátnice.
nina1000
07.08.14,06:29
štatnice idem robit preto, lebo som nespravila jeden štatnicový predmet na ukončenie vysokej školy, tak teraz idem v máji len ten jeden robiť, tak neviem či treba nahlasovať keby idem pracovať na pevný uvazok a či sa nepríde o prídavky a treba nahlasovať že som na pevnom uvazku a nie na brigáde
Jana Motyčková
07.08.14,06:34
Pracovný pomer / brigáda je nepodstatné. Dôležité je, či máte a budete mať potvrdenie o návšteve školy.