skygate
06.08.14,20:09
Dobry den,

ukoncil som pracovny pomer u zamestnavatela. Zamestnavatel mi do zapoctoveho listu uviedol dlzku vsetkych PN, kedze posledny
mesiac som bol v kupeloch tak to dost krici.

Moja otazka je, ci zakon stanovuje povinost zamestnavatelovi uviest tento udaj do zapoctoveho listu, resp. ci ho moze vobec uviest
nakolko je to informacia tykajuca sa mojho zdravotneho stavu.

Napr. ked dakto odrobil 15r vo firme, to mu do zapoctoveho listu vypisu vsetky PN?

Na internete som nasiel, ze zapoctovy list by mal obsahovat nasledovne:

a) dobu trvania pracovného pomeru,
b) druh vykonávaných prác,
c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu, o poskytnutej náhrade mzdy a náhrade za čas pracovnej pohotovosti, o zrazených preddavkoch na daň z príjmov a o ďalších skutočnostiach rozhodujúcich pre ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti a z funkčných požitkov a pre výpočet podpory v nezamestnanosti,
e) údaj o dohode o zotrvaní v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu, po vykonaní záverečnej skúšky alebo maturitnej skúšky, alebo po skončení štúdia, alebo prípravy na povolanie vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí (§ 53 ods. 2).
f) údaj o poskytnutí odchodného podľa § 76 ods. 6.


O tom, ze by mal obsahovat udaje ohladom PN sa nikde nepise, aspon to tam nevidim.

Z mojho osobneho pohladu to urobil akoby naschval, kedze aj na zaklade prehovarania som vo firme nezotrval.

Dakujem
Mila123
06.08.14,18:14
podľa ZP (Zákon č. 311/1992 Z.z.) a § 75 máš možnosť
(3) Ak zamestnanec s obsahom pracovného posudku alebo potvrdenia o zamestnaní nesúhlasí a zamestnávateľ na požiadanie zamestnanca pracovný posudok alebo potvrdenie o zamestnaní neupraví alebo nedoplní, môže sa domáhať v lehote troch mesiacov odo dňa, keď sa o ich obsahu dozvedel, na súde, aby bol zamestnávateľ zaviazaný primerane ich upraviť.

inak pochybujem, že by ti to urobili naschváľ, pretože mzdárka vydá potvrdenie zvyčajne také aké jej soft ponúka..........
kn-alka
06.08.14,18:19
V zápočtovom liste sa uvádzajú PN za posledný rok zamestnania:
skygate
06.08.14,19:01
Posledny rok, mysli sa tym kalendarny rok alebo obdobie 12 mesiacov - roky 2013 a 2014, kedze mi pracovny pomer skoncil v july 2014. Dakujem
Katy a R
06.08.14,19:04
cit: "...spadajúcich do obdobia jedného
roku pred skončením zamestnania"