zuzud00
07.08.14,07:53
Mame problemy v SVB a uz pol roka (my VLASTNICI) sa snazime o zvolenie noveho predsedu a rady (rada ma len jedneho clena ,lebo dalsi dvaja niesu majitelia ). volby neboli viac rokov . Snazime sa to riesit podla zakona ako to ma byt aby to nemohol niekto napadnut , ale nas predseda vie ze niesme s nim spokojnyneni , nechce odstupit sam ,stale sa tam drzi ako kliest a uz na to nemame nervy ,lebo vzdy ked uz mame termin na zhromazdenie tak sa nieco udeje zo strany predsedu a my musime zase robit vsetko od zaciatku . Predseda sa riadi zmluvou ktoru napisal PRE SVB asi 6 rokov do zadu a su tam veci ktore niesu dane zakonom . Moze sa podla toho riadit ??Starsi ludia niesu obozretny v tychto zakonoch tak to pred tymi 6 rokmi predsedovi preslo ,ale teraz je tu vela novych mladych ludi ,ktorym na tom zalezi a nevieme co dalej ,lebo vzdy nas predseda s niecim zastavi . Momentalne teraz mu bol odoslany papier iba pre jeho informaciu o tom ze vlastnici ziadaju radu o zvolanie zhromazdenia v ramci volieb . Na papieri to je vypisane § ze to ma zvolavat rada a on to pochopil (neznalost zakonov u predsedu)ze to ma on a zvolal zo dna na den volby bez dodrzania terminov a postupov uz nevieme co s tym . my ten zakon ovladame vieme kolko je 5+5 ale nedari sa nam stale dopracovat k zaveru
prepacte ze je to take dlhe ale bez rotpisania to asi nepochopi nikto , co o tom aj tak pochybujem . prosime o radu lebo uz to je neznesitelne a dlhe
mareko
07.08.14,09:07
Postupujte v zumysle zákona (Zákon 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov)a ak to nebude rešpektovať, musíte to riešiť súdnou cestou.
sito
07.08.14,18:56
Viem koľko je 1/4, neviem koľko je u vás 1/4?

Asi takto.

Štvrtina vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome má právo zvolať schôdzu vlastníkov alebo zhromaždenie, ak na ich žiadosť nezvolal schôdzu vlastníkov alebo zhromaždenie správca alebo rada do 15 dní od doručenia žiadosti. Oznámenie o schôdzi vlastníkov alebo o zhromaždení spolu s programom musí byť v písomnej forme doručené každému vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome minimálne päť dní pred dňom konania schôdze vlastníkov alebo zhromaždenia. Oznámenie o schôdzi vlastníkov alebo o zhromaždení spolu s programom sa doručuje aj správcovi alebo predsedovi, ak má schôdza vlastníkov alebo zhromaždenie rozhodovať o úlohách pre správcu alebo predsedu.

Takže, 1/4 vlastníkov písomne, doporučene, vyzve predsedu, aby zvolal Zhromaždenie, schôdzu vlastníkov bytov. Ak nezvolá do 15 dní od doručenia, môžete vy 1/4 vlastníkov. Program schôdze doručiť všetkým, aj predsedovi. Ak sa rozhodne neprísť, jeho vec. Vlastne je to vaša vec, kto a ako stará o váš spoločný majetok, bytový dom, že?