vulxy
07.08.14,13:08
krizenec ratlika s niecim ...uz ma to dost otravuje,myslel som ze z toho vyrastie ale ked pridem domov ci len tak sa s nou idem hrat tak sa mi pocura a najhorsie ked stretne decko na prechadzke ,chcu ju pohladit a vsetkych naokolo ocura,na topanky,nohy....je to este v norme na tych 5 mesiacov ci mam sa zacat strachovat ze daco nie je v poriadku?...hygienicke navyky ma pomerne slusne tak na 85% aj dodrzuje...vdaka za odpoved
lujza.j
07.08.14,11:15
Vux....moj dvoj rocny labrador....tiez,moje decko mi minule: mama bud rada,ze sa este niekto z teba od radosti posti:D
Kvaka
07.08.14,11:22
Rada veterinára: ak Váš pes pri Vašom príchode domov od radosti močí a predpokladám, že Vám to aj vadí :) musíte postupovať nasledovne:

- po príchode domov ho nevítajte
- neprihovárajte sa mu, neskláňajte sa k nemu
- najlepšie je zostať k nemu otočený chrbtom, začať si robiť nejaké svoje veci a až neskôr sa mu v kľude prihovoriť
- takto prestane Váš príchod domov až tak emočne prežívať a prestane aj močiť
- teraz si myslí, že močenie partí k rituálu zvítania a vy ho v tom ešte utvrdzujete, kedže vo zvítavaní pokračujete, čo je samozrejmé, keď ste sa na neho celý deň tešili a verte, že aj on na Vás.
Zdroj: http://www.chovatelia.sk/forum/viewtopic.php?t=972
vulxy
07.08.14,19:13
nuz to vsetko uz som skusil,a ona vie ze to je zle ...aj sa za to stidí ..a vie ze sa budem hnevat ale podla mna jednoducho neudrzi moc pri silnejsich emociach...keby ze je naznak ze sa zlepsuje tak necham tak a pockam az z toho vyrastie ale mam dojem ze sa to nezlepsuje...preto som chcel vediet ci este vek 5 mesiacov je v norme ....
Kvaka
07.08.14,19:23
Syn mal fenku, ktorá tiež takto prežívala akékoľvek vítanie, trvalo to asi 2 roky, kým prestala, ale aj tak sa jej to ešte občas prihodilo. Čítala som, že je to prejav submisívneho správania, treba ju odpútavať povelmi a veľa cvičiť, nájdeš rady, ako zvýšiť jej vyrovnanosť a sebavedomie.
kopretinka
07.08.14,19:33
stidí sa? to je čo?
lujza.j
08.08.14,04:49
...neviem si predstavit,ze by sa s nim nezvitala....prvy pes rovnake plemeno a nepišal....ale ani sa takto netesil.....
Kvaka
08.08.14,06:30
Jasné, každý pes sa zvíta, vždy to tak bolo aj bude, len niektoré submisívne psy pritom cvrknú, nie všetky. Môj je tiež taký, neuveriteľné emócie a keď som ho učila, aby aspoň dve tri hodiny bol doma sám, tiež som musela pri príchode domov byť najprv nevšímavá a vítala som sa s ním, až keď sa ukľudnil. Ešte šťastie, že on necvrkal. Fenka až taký závislák nebola, ona len kolečká robila. :)
lujza.j
08.08.14,07:16
No co moj stvara:)hotovy tanečnik ...on sa hecuje uz pred...pocuje ako pridem autom a pod barakom otvaram baraz...uz stepuje pri dverach...v chodbe....
vulxy
08.08.14,20:16
pre kopretinu....nevies? skus viac citat ....vravi sa ze literatura uci...
vulxy
08.08.14,20:24
slabota....ten moj sa posti len co sa zohnem k nemu aby som ho pohladil......pravda ze on sa posti skor nez sa zohnem....iba naznacim a gejzir.....slak ma trafi...ani hnevat sa nemozem ....ved to kvoly mne.....este nema tolko rozumu tak len dufam.....
lujza.j
09.08.14,04:58
vux....časom to bude slabšie a menej:)....inak vieš, že je to aj v tom akým hlasom sa prihováraš:)....ja vždy "bav sa s ním normálnym hlasom nie šťacím":D....pozná už ked mu hovorím...."nepišaj...nesmieš pišať":)