Lexiae
07.08.14,17:03
Ahoj,mám menší problém. Neviem kto je môj otec. Viem len že v rodnom liste je napísaný súčastný manžel mojej matky v dobe môjho narodenia. Neviem ani jeho meno, len to že vie že existujem. Matka mi nič viac nechce povedať.
misoft
07.08.14,15:04
Hmmmm.... a to akože chceš, aby sme to zisťovali my?
Emka Roman
07.08.14,15:08
Koľko máš rokov
Ako veľmi ťa to "tlačí"?
Pomože ti to v niečom ?

najprv skús s mamou o tomto

Nehovorí ti to zo svojich dovodov
možno je to príliš zložité
pre ňu
pre jej manžela
pre teba
pre biootca

PS
Do rodného listu zo zákona zapisujú manžela

a ešte aj tuším do 180 dní po rozvode
Peggynka
07.08.14,16:21
Si krátky...300
alaya1
07.08.14,16:22
Ak vies, ze mas ineho biologickeho otca ako je zapisany v RL, poziadaj matku, aby ti povedala, kto to je, ak ti na tom zalezi. Neuvadzas ani, kto ti povedal, ze on o tebe vie. Matku k tomu, aby ti prezradila meno bio otca nemoze nikto donutit, je to jej rozhodnutie, preco to tajji. Preto aj v jednom televiznom programe tak vela deti hlada svojich bio rodicov. Skus aj tam.
jelalim
07.08.14,18:24
Tvoj biootec vie ze si. Ak zije, tak Ver tomu, ze on vie, kde byvas, aku mas adresu, on vie ako ta najst a ma 50 roznych moznosti ako ta kontaktovat ak by ta chcel kontaktovat.

On to, ale neurobi, taky clovek Ti nestoji za to aby si nad tym premyslala.
Emka Roman
08.08.14,09:11
a pritom tehotenstvo trvá max do 280 dní :D :D :D

takže aj keby mali špeciálnu rozlúčku , aj tak to nevychádza
Chobot
08.08.14,09:44
280 dní je bežné trvanie tehotenstva. Existujú aj oveľa dlhšie tehotenstvá:

http://www.newhealthguide.org/Longest-Pregnancy.html
pildo
08.08.14,10:02
ty si kartarka, ked vies, ze biologicky otec vie, ze ma dieta? kolko krat muzi vobec netusili, ze vobec maju dieta a ty tu ides davat ruku do ohna za to, ze biologicky otec vobec tusi, ze ma dieta???
Mila123
08.08.14,10:09
premeň si tvoje tvrdenie na drobné......
tvoj údajný biootec vie kedy spával s Tvojou mamou, teda pochybujem, že ak sa rozišli, neprišiel na to, že mamka ostala tehotná......pochybujem, aby neprišiel na to, že mala, či má dieťa, aj keď sa rozišli, mali predsa spoločných známych, a tí radi vyrozprávajú ako sa má ich druhá i keď opustená či odídená polovička.....
musíš prijať fakt, že biootec si nezaslúži aby si ho volala otcom, je určite happy, že nemusí finančne prispievať na výživné a , že sa našiel iný chlap, ktorý je tvojím otcom (z tvojej strany asi neželateľný)......
a tou kartárkou si to zabila, nie si vyzretá prijať fakt, že tvoj biootec (ak existuje), vie že si.....
mňa by ešte zaujímalo, ako vieš, že nie si dieťaťom tvojho súčasného otca????
Oliwa
08.08.14,11:33
Jeden muž si vzal Tvoju tehotnú matku za manželku, je zapísaný na Tvojom rodnom liste ako Tvoj otec, dal Ti svoje meno, prijal Ťa za svoju a vychováva Ťa - tak to asi nebude zlý človek ani otec, aj keď nevlastný.
Na druhej strane je Tvoj biologický otec, ktorý sa o Teba z neznámych dôvodov nezaujíma, a zrejme neprispieva ani na Tvoju výchovu, keďže nikde nefiguruje ako Tvoj otec.
Jediná kompetentná osoba odpovedať na Tvoje otázky je Tvoja matka. Ak to odmieta, určite má na to svoje dôvody.
Možno by vedela pomôcť jej matka, či príbuzní, alebo kamarátka, spolužiačka. Záleží aj na tom, koľko máš momentálne rokov - od toho sa odvíjajú aj šance na pátranie po biologickom otcovi. Spravidla však na konci takýchto zistení býva sklamanie, nie vždy nastane očakávaná úľava. Niekedy tá zvedavosť naozaj nestojí za to...
alaya1
08.08.14,11:39
Myslim, ze v niektorych, hlavne medicinskych pripadoch je dobre, ak clovek vie, kto je jeho pokrvny pribuzny. Matka,moze odist a potom, ak by potrebovala pomoc - zdravotnu, ktoru moze poskytnut len pokrvny pribuzny, nebude vediet, kto je rodicom. Z tohto hladiska s nou suhlasim, ze to chce vediet.
lujza.j
08.08.14,11:41
Iba z medicinskych- genetickych....iny vyznam to nema....
alaya1
08.08.14,11:47
presne tak...
pildo
09.08.14,15:16
si si ista, ze si reagovala na spravny prispevok? totiz ja nie som dotycna osoba, ktora ma tento problem...

kolko matiek casto krat ani netusi, kto je realny otec. spavate kde s kym (vela zien je schopnych vystriedat behom piatkoveho vecera aj 3-4 chlapov) a ani neviete ako sa vola a potom neviete, kto je otcom.

proste nie je pravda, ze biologicky otec musi vzdy vediet, ze ma dieta. uz som pocul aj taky pripad, ze zena dokonca vedela kto je otcom jej dietata, ale nepriznala to umyselne (dovod neviem, len som pocul kamaratku ktora ma kamaratku, ktora to urobila. moze to byt aj JPP, ale moze to byt aj pravda. ja sa priklanam k tomu, ze urcite sa stali aj taketo pripady).
pildo
10.08.14,18:27
potom sa ospravdlnujem, nevsimol som si to...