Evaman
19.04.06,10:52
Prosím Vás , nemáte niekto to tlačivko daňového úradu : POTVRDENIE o prevzatí dokumentu ? Mám len DÚ KE IV. a potrebovala by som DÚ KE I. Nie je ani na internete alebo keby ste vedeli , kde sa dá stiahnúť.
Díky, díky.
Johanka
19.04.06,09:08
:eek: To je čo za tlačivo? Niečo čo opečiatkujú v podateľni?
Zita5
19.04.06,09:19
V NR sú tlačivá len o prevzatí DP ...ale o prevzatí dokumentu to robíme tak , že našu firemnú kópiu si dáme opečiatkovať na podateľni a basta. Slúži ako doklad o prevzatí dokumentu .
Evaman
19.04.06,09:20
Áno , je to tlačivo, ktoré Ti akože potvrdia, že aké tlačivá si im odovzdala . Je tam napríklad , že Druh dane, druh výkazu , druh prehľadu , za aké obdobie , či riadne al. opravné ... Bože ide ma z toho poraziť najväčšia blbosť je, že máme KE I, II, III a IV a každé potvrdenie je iné. A ja potrebujem KE I. Takže ku každej fotokópii si budem prikladať ešte aj potvrdenie o odovzdaní.
Nech žije daňový úrad...

Zitka, veď aj u nás to tak bolo donedávna , kým nevymysleli toto , lebo fotokópiu mi nechcela na podateľni opečiatkovať, že oni vraj dávajú toto!!
Johanka
19.04.06,09:41
Skús si také tlačivo "vyrobiť". Však to určite nie je predpísané tlačivo, iba nejaké interné ... A pre toto ja všetko posielam poštou , šetrím si nervy na dôležitejšie veci ;) .
Marína
19.04.06,10:20
A ešte máme aj DÚ KE V. Evi, prilep nám tu, prosím, to tlačivo. A od kedy platí používanie takýchto tlačív? To mi na DÚ(ak tomu dobre rozumiem) nezoberú napr. Q-ny prehľad(kópiu) a neopečiatkujú? Vymysleli si to len v KE, alebo ...?:confused:
katkaj
19.04.06,10:26
A ešte máme aj DÚ KE V. Evi, prilep nám tu, prosím, to tlačivo. A od kedy platí používanie takýchto tlačív? To mi na DÚ(ak tomu dobre rozumiem) nezoberú napr. Q-ny prehľad(kópiu) a neopečiatkujú? Vymysleli si to len v KE, alebo ...?:confused:

tak toto už naozaj človek nevie či sa má smiať alebo plakať:confused: Za chvíľu budeme mať tlačivá pre budúce tlačivá. Ja som sa s tým ešte nestretla a väčšinou posielam všetko doporučene poštou.
ormika
19.04.06,10:36
DÚ Piešťany tiež také tlačivká používa. Bežnú kopiu nepotvrdia. Aspoň pri DPH.
Evaman
19.04.06,10:51
A ešte máme aj DÚ KE V. Evi, prilep nám tu, prosím, to tlačivo. A od kedy platí používanie takýchto tlačív? To mi na DÚ(ak tomu dobre rozumiem) nezoberú napr. Q-ny prehľad(kópiu) a neopečiatkujú? Vymysleli si to len v KE, alebo ...?:confused:

Rada by som prilepila ale momentálne mi nefunguje scaner , takže neviem dostať do PC. Ale je to normálne tlačivko A4 s nejakou smiešnou hlavičkou pre DÚ KE IV. A to som ani nevedela , že máme aj DÚ KE V.
Neviem aké používa KE I lebo som sa tak nasr.. :mad: , že som odišla z DÚ (som si myslela , že to , čo mám v rob. bude OK a potom som zistila, že to je len pre KE IV.)
Ach jaj.:cool:
Marína
19.04.06,13:24
DÚ KE V. = vidiek. Sídli tam, kde DÚ KE IV. To tlačivo pre DÚ IV. máš z daňového úradu?
ayya
19.04.06,13:39
tak toto potvrdenie je fakt sila! nemaju (nemame) dost co robit? :mad:
Evaman
19.04.06,14:00
DÚ KE V. = vidiek. Sídli tam, kde DÚ KE IV. To tlačivo pre DÚ IV. máš z daňového úradu?


Áno , je z DÚ KE IV. , dala mi ho minule známa a jej ho dali na DÚ , keď tam bola minule niečo odniesť. Ja som ho založila , no neuvedomila som si , že ona je zo IV. a ja z I.

Zajtra, pozajtra možno už budem mať scaner OK, tak ho skúsim prilepiť.
Manual
19.04.06,14:30
V Trnave sú takéto, toto je trošku "vylepšené" viď prílohu
Pekný deň...:)
Paula
19.04.06,14:48
Zatiaľ som sa s týmto postupom stretla iba na DÚ KE I. Je to kus papiera (1/3 A4) s textom:

...........................P O T V R D E N I E

Daňový úrad Košice I, Tomášikova 35, Košice potvrdzuje prijatie

- riadneho
- opravného
- dodatočného

"Hlásenia" k dani z príjmov zo závislej činnosti platiteľa:

.................................................. .................................

za zdaňovacie obdbie r. ...................
Prijaté v Košiciach, dňa..........2006

......................

sama som to musela vypísať a potom na to buchli pečiatku podateľne
kattka.c
19.04.06,16:10
Evaman nemozes tu prilepit to tlacivo pre KE IV? Dik :)
Melnick
19.04.06,16:42
mimotemy Prepáčte mi budem hnusná,ale neviete či netreba
dať tlačivo - potvrdenie potvrdenia o potvrdení potvrdenia,
že som si dala potvrdiť ...........

Našťastie u nás toto nikdy nevyžadovali. Bez problémov
mi vždy potvrdili kópiu toho, čo som potvrdené chcela mať.:)
Johanka
19.04.06,17:15
To len potvrdzuje staré známé fungovanie celej republiky - od dverí po dvere ...
Jarino
19.04.06,17:50
Evaman, a na čo potrebuješ to tlačivo?
Veď keď prídeš na podateľňu niečo odovzdať a vypýtaš si potvrdenie, tak oni ti ho tam dajú. Alebo im ho chceš rozmnožiť, aby mali aj pre ostatných?
Marína
19.04.06,18:40
mimotemy Prepáčte mi budem hnusná,ale neviete či netreba
dať tlačivo - potvrdenie potvrdenia o potvrdení potvrdenia,
že som si dala potvrdiť ...........

Našťastie u nás toto nikdy nevyžadovali. Bez problémov
mi vždy potvrdili kópiu toho, čo som potvrdené chcela mať.:)
Majka, veď si len na to počkaj. Ani u nás to doteraz nevyžadovali a zrazu prišiel deň D atd.:eek:

Evaman, a na čo potrebuješ to tlačivo?
Veď keď prídeš na podateľňu niečo odovzdať a vypýtaš si potvrdenie, tak oni ti ho tam dajú. Alebo im ho chceš rozmnožiť, aby mali aj pre ostatných?
Evka, ak dovolíš, skúsim za Teba. Jarino, ak bude mať na odovzdanie 15 tlačív rôzneho druhu, tak ďakujem pekne vysedávať za tým mini stolíkom s ďalšími krepčiacimi a čakajúcimi za mojím chrbtom na voľnú stoličku. Neviem ako vy, ale mi máme k dispozícii jeden stolík. To aby boli na neho časenky.
Melnick
19.04.06,19:25
[quote=Marína]Majka, veď si len na to počkaj. Ani u nás to doteraz nevyžadovali a zrazu prišiel deň D atd.:eek:

Evka , mne je úprimne ľúto :mee: tých stromov z ktorých sú tie tlačivá-potvrdenia
vyrobené. Veď je to zasa jeden papier navyše,ktorý naozaj nemusel byť.
Keď ho odovzdám v podateľni,čo bude iné ako keď mi potvrdia mnou vystavenú
kópiu,ktorú si aj tak vyhotovím, aby som bola v obraze ,čo som kedy odovzdala
na úrad či už daňový ,alebo iný.:)
Dúfam;) ,že si ešte dlho nebudem musieť sťahovať to tlačivo . Predsa len
sme medzi kopcami,takže k nám by to nemalo prísť tak skoro:D :D :D .
A ak ho predsa budem potrebovať tak viem o jednej skvelej poraďáčke:) ,
ktorá mi ho prilepí medzi tlačivá:p /Ty ju veeeľmi dobre poznáš /.;)
RenataK
19.04.06,19:34
No ani mne v Starej Ľubovni nechcú potvrdiť kópie DPH a ani Q. prehľady
DanielaSL
19.04.06,19:39
Ja som tiež raz išla na DÚ asi s "Prehľadom ..." no a jasné, že s kópiou a tiež mi bolo povedané, že kópiu nepotvrdzujú a viem, že ľudia si nosia takéto nejaké tlačivá. Odvtedy im všetko posielam doporučene.
ata111
19.04.06,21:26
Len načo je tam kolónka "odtlačok prezentačnej pečiatky DÚ". Nech opečiatkujú originál a spravia pre klienta kópiu s ich pečiatkou. To je nápad, že?
katkaj
20.04.06,06:38
A vie mi niekto povedať čo s tými tlačivami sledujú? Lebo keď mi niekto dá rozumné a logické vysvetlenie tak ja im tie potvrdenia budem robiť. Len obávam sa že je to zase nejaký nezmyselný krok a nariadenie. Naozaj už sa človek nemôže ničomu čudovať. Našťastie som sa s tým potvrdením ešte nestretla a dúfam že to tak bude aj naďalej :-)
Evaman
20.04.06,06:55
Evaman nemozes tu prilepit to tlacivo pre KE IV? Dik :)

No takže PC, na ktorom mám scaner sa rozhodol naďalej štrajkovať , takže to tlačivo neviem dostať do PC a prilepiť.

Tiež neviem čo tým asi chceli povedať, keď zaviedli toto. Veď je to nezmysel , že si ku každej fotokópii budem prikladať ešte aj nejaké potvrdenie o odovzdaní a zas len o jeden papier naviac. Vôbec nachápem aký to má zmysel.
MMM
20.04.06,13:05
Ja i napriek odpovedi z DRSR, ktoru prikladam, dalej ako ...... vyplnujem
pri podavani danovych priznani, prehladov, hlaseni atd POTVRDENIE O PRUJATI PODANIA NA DAŇOVOM ÚRADE MARTIN, lebo nemam uz nervy na to, aby som sa s pracovnickami DU stale hadala, ked oni maju taky interny prikaz. Zrejme by to chcelo nejaku "osvetu zhora"

p.s. dufam, ze sa mi to podarilo pripojit
MMM
20.04.06,13:08
Skusim este raz pripojit odpoved z DRSR
katkaj
20.04.06,13:19
Ja i napriek odpovedi z DRSR, ktoru prikladam, dalej ako ...... vyplnujem
pri podavani danovych priznani, prehladov, hlaseni atd POTVRDENIE O PRUJATI PODANIA NA DAŇOVOM ÚRADE MARTIN, lebo nemam uz nervy na to, aby som sa s pracovnickami DU stale hadala, ked oni maju taky interny prikaz. Zrejme by to chcelo nejaku "osvetu zhora"

p.s. dufam, ze sa mi to podarilo pripojit

Tak je to presne o tom že niekto si na DÚ niečo vymyslel a teraz tým budú "šikanovať". Veď im môže byť jedno kam tú pečiatku bachnú:confused:
Tweety
20.04.06,13:22
Tak je to presne o tom že niekto si na DÚ niečo vymyslel a teraz tým budú "šikanovať". Veď im môže byť jedno kam tú pečiatku bachnú:confused:
Nechápete ich. Čo majú celých 8 hodín robiť?, nemôžu sedieť so založenými rukami, veď ich platíme z naších daní.:p:cool::rolleyes:,
katkaj
20.04.06,13:25
Nechápete ich. Čo majú celých 8 hodín robiť?, nemôžu sedieť so založenými rukami, veď ich platíme z naších daní.:p:cool::rolleyes:,

Tak si môžu príst privyrobiť. Ja im prácu nájdem :D:D
Tweety
20.04.06,13:26
Tak si môžu príst privyrobiť. Ja im prácu nájdem :D:D O to ide, že takú prácu nechcú, chcú niečo iné, efektnejšie. :p Tlačivečká, to je polahoda.:cool:
katkaj
20.04.06,13:30
O to ide, že takú prácu nechcú, chcú niečo iné, efektnejšie. :p Tlačivečká, to je polahoda.:cool:

Veď to. Ľahko sa niečo vymyslí ale nikto si neuvedomí,že nemáme povinnosti len voči DÚ. Už sa teším ako aj ostatné inštitúcie začnú vymýšľať nezmyselné tlačivá. Aj keď veľa ich už v obehu je :rolleyes:
ayya
20.04.06,13:32
keby islo iba o to jedno tlacivo, tak mam chut povedat: "konieckoncovcerttober"... dalsie problemy ale nastanu, ked si firma chce zobrat uver a banka od nej ziada potvrdene danove priznanie za dve posledne obdobia... a to uz nie je zadarmo ... :o
ekopo
20.04.06,20:17
V prílohe prikladám odscanované "POTVRDENIE..." , je to z DU NZ - vybielil som názov DU. Keď mi pracovníčky v podatelni dali toto tlačivo, tak som im hneď dal na vedomie, že priznania, hlásenia atď.... budem odovzdávať tak ako doteraz, t.j. potvrdia mi jedno tlačivo na ktorom mám uvedený zoznam daňových subjektov /aj s DIČ/ ktoré odovzdávam, mám tam uvedené ČO odovzdávam a je to formou "OZNÁMENIA O ODOVZDANÍ....." Daňový úrad predsa musí prevziať oznámenie. No nie????Podľa toho, čo som čítal v odpovedi na dopyt, tak je tam jasne napísané, že cit."spravidla tak vykoná opatrením kópie podania prezentačnou pečiatkou správcu dane s vyznačením dátumu príjmu podania". Podľa tohoto by mal DU potvrdiť aj kópiu priznania......Len tak pre zaujímavosť podpis tam nemusí dať pracovník DU??
Odo mňa vyžadovali pečiatku SZČO napr. na terajšie DP DPH, pritom je tam jasne uvedené len "podpis". Zámerne som prestal dávať pečiatky na DP, a nakoniec mi to prešlo. Začali argumentovať, že s.r.o.-čky musia dávať pečiatky, prestal som aj tam, a pečiatky dávam len tam, kde je to vyslovene uvedené, aj keď v žiadnom zákone nie je uvedené, že podnikateľský subjekt musí mať pečiatku. A ešte niečo, lekári štrajkujú, potom budú železničiari, stavbári......., len účtovníci a ekonómovia nič
m.hladka
21.04.06,16:32
skúsim prilepiť Potvrdenie z DU KE IV.
rems
21.04.06,17:34
Pro případnou potřebu přikládám tlačivo z DÚ Dubnica nad Váhom:
ZuzkaOE
22.04.06,11:32
Jedno mi však nejde do hlavy... Keď si už ten daňový úrad vymyslel opäť nejaké nové tlačivá, nemohli by byť jednotné pre každý daňový úrad, a nech si to tlačivo vycapia na internet, aby človek nemal problém s jeho zháňaním? To musí mať každý DÚ v každom meste vlastné tlačivá ???
Katija
22.04.06,12:31
Včera som bola osobne na DÚ Bratislava III odovzdať DPH a prehľady. Vždy mi potvrdzovali bez diskusií fotokópie. Ale ja poučená touto témou som si rovno pýtala "Interné tlačivá o prevzatí priznaní, hlásení a potvrdení....a t.d, že ich budem vypisovať." Pani v podateľni mi však na moje prekvapenie povedala, že už to zase netreba robiť a potvrdila mi tak ako vždy doteraz kópie. Našťastie som ich mala so sebou - asi sila zvyku. Keď som sa pýtala prečo, len pokrčila plecami, nebolo jej do reči. Tak som sa nič bližšie o tomto úžasnom internom predpise (myslím si, že sa zrodil priamo na DRSR v hlave veľmi iniciatívneho, potrebného pracovníka) nedozvedela.
V pondelok idem na ďalšie DÚ, som zvedavá čo bude tam.

"Ja autorovi interného predpisu gratuľujem a obdivujem ho, že sa pomerne jednoducho dostal do povedomia širokej verejnosti. A ak by to s tým jeho nápadom aj inde dopadlo tak neslávne ako na DU III Bratislava, nech nezúfa, veď kým má možnosti môže vymyslieť ešte veľa iných rovnako úžasných a potrebných predpisov, opatrení a nariadení a.......snáď to zase prežijeme.
katkaj
24.04.06,07:41
Tak toto už je naozaj Kocúrkovo. Snáď sa niekedy všetky DÚ zjednotia vo svojich názoroch a nebudú zbytočne buzerovať občanov a zaťažovať ich svojou nerozhodnosťou:confused:
Paula
24.04.06,08:43
Včera som bola osobne na DÚ Bratislava III odovzdať DPH a prehľady. Vždy mi potvrdzovali bez diskusií fotokópie. Ale ja poučená touto témou som si rovno pýtala "Interné tlačivá o prevzatí priznaní, hlásení a potvrdení....a t.d, že ich budem vypisovať." Pani v podateľni mi však na moje prekvapenie povedala, že už to zase netreba robiť
Aspoň niekde sa tak stalo.
Tí, ktorí sa chystáte do podateľne DÚ Košice II., vyzbrojte sa perom, "Potvrdenie prevzatia podania" tam ešte nezrušili.
Aniratak.b
24.04.06,09:18
Ahojte,
potvrdenia o prevzatí písomností, ktoré Vás tak vytáčajú, my už v roku 2005 sme si dávali pečiatkovať pri odovzdávaní tlačív. Ale keď som bola naposledy na našom Daň. úrade, tak na podateľni - čuduj sa svete, ho už nepotrebovali. Opečiatkovala mi kópiu listiny a nepovedala nič. Asi ich to prestalo baviť
s tými potvrdeniami.
Takže vyčkajte- možno aj na tom Vašom daň. úrade sa umúdria. V Blave na to už prišli, že je to zbytočnosť.

Držte sa dobrej nálady zubami, nechtami aj v roku 2006!
Tweety
25.04.06,06:46
Je to teda pravda, už je to tu.
Včera som sa nasmiala aj nasr...( pardón za výraz), pretože manžel doniesol z DÚ kE II. také čudesné tlačivko, ktoré sa nazýva Potvrdenie prevzatia podania,( musí si ho daňovník vypísať pri podaní ) nerozumela som tomu celkom na čo slúži, nevidím v tom efektívnosť práce DÚ, pretože keď sa dalo potvrdiť prevzatie dokumentu na jeho kópii,alebo napr. na inom DÚ vypísala správkyňa doklad o prevzatí DP,( to bolo ešte v marci) tak neviem čo tým chceli povedať, alebo jednoducho ja tejto zbytočnosti nerozumiem?.:rolleyes::mee:
otázka
25.04.06,11:23
Dúfam dievčence, že máte pravdu. Dnes som bola s DPH, kópiu mi odmietli oraziť, musela som vypísať potvrdenie. Keď som si slušne a s úsmevom vypýtala jeden čistý vzor, aby som si ho mohla naskenovať, milá pracovníčka DÚ, ktorá popíjala kávu ma odpálkovala, či si ho neviem urobiť v PC. Trvala som na tom, že mám pokazenú tlačiareň, takže vyvinula pohyb a podala mi ho.
Palino
25.04.06,11:59
Tak ja veru neviem, či žijem v inom štáte, ale od nás nikto nijaké potvrdenia nechcel a potvrdzujú kópie všetkých výkazov, priznaní, hlásení ... Máme všetky firmy v BA I.
Tweety
25.04.06,12:01
Tak ja veru neviem, či žijem v inom štáte, ale od nás nikto nijaké potvrdenia nechcel a potvrdzujú kópie všetkých výkazov, priznaní, hlásení ... Máme všetky firmy v BA I. Ale toto sú aprílové žarty, žartíky na DÚ, čiže celkom čerstvé skúseností.
Beba
25.04.06,12:21
Tak ja veru neviem, či žijem v inom štáte, ale od nás nikto nijaké potvrdenia nechcel a potvrdzujú kópie všetkých výkazov, priznaní, hlásení ... Máme všetky firmy v BA I.Práve sme boli na BA V. a potvrdili kópie v pohode. Asi šetria naše lesy a to im je na chválu:D
Zdeni
25.04.06,13:58
Mne v Partizánskom taktiež vrátila kópie a sama chytila papier: Potvrdenie o prevzatí dokumentu a aj mi ho vypísala /vôbec sa nepoznáme/ a potom mi pani dala ešte jeden čistý, aby som si prefotila, alebo spravila podľa toho sama. A ešte mi povedala, že sa už žiadne kópie nepotvrdzujú a ochotne mi ukázala všetky tlačivá potvrdení, DPH, prehľad, hlásenie. To sa teda v Partizánskom máme:rolleyes: , čo?
Katija
25.04.06,14:47
Práve sme boli na BA V. a potvrdili kópie v pohode. Asi šetria naše lesy a to im je na chválu:D Ja som bola dnes vedľa na DÚ VI a tiež už zase potvrdzujú kópie. Nafotené tlačivá tam síce v kúte sú, ale nikto si ich nevšíma. Pani v podateľni povedala, že takto je to lepšie s čím ja plne súhlasím. Mala som dnes šesť rôznych podaní a pekne by som sa zdržala, keby som musela vypísať šesť zbytočných tlačív. A nikto by nič pozitívne z toho nemal. Takto to bolo vybavené raz dva. Som rada, že aspoň niekedy zvíťazí nad blbosťou zdravý rozum.
abel
25.04.06,19:50
To je teda dobré - asi sa držia hesla KDE INÍ KONČIA, MY ZAČÍNAME. Na jednom DÚ sa už povaľujú v kúte a na druhom ho práve zavádzajú do obehu ako novinku.
ZuzanaP
26.04.06,04:46
Na DÚ v PB vypisujeme potvrdenia o prevzatí dokumentu a tiež to viacerých vytočilo.

Ale to robia asi preto, lebo sa našli takí chytráci, ktorí mali svoju kópiu inú, ako odovzdali DÚ, pani mu veselo opečiatkovala predloženú kópiu a vznikali daňové podvody. Nikdy mi pani v podateľni nekontrolovala, či predložená kópia sedí s tým odovzdaným dokumentom.
Katija
26.04.06,06:22
Na DÚ v PB vypisujeme potvrdenia o prevzatí dokumentu a tiež to viacerých vytočilo.

Ale to robia asi preto, lebo sa našli takí chytráci, ktorí mali svoju kópiu inú, ako odovzdali DÚ, pani mu veselo opečiatkovala predloženú kópiu a vznikali daňové podvody. Nikdy mi pani v podateľni nekontrolovala, či predložená kópia sedí s tým odovzdaným dokumentom. Nuž, to by ma celkom zaujímalo, ako sa dá takýmto spôsobom urobiť daňový podvod. Čo tak asi budem mať z toho, ak dám na DÚ iné udaje ako budem mať na kópii? Podľa mňa kto robí daňové podvody, tak asi úplne ináč.
Manual
26.04.06,06:38
Na DÚ v PB vypisujeme potvrdenia o prevzatí dokumentu a tiež to viacerých vytočilo.

Ale to robia asi preto, lebo sa našli takí chytráci, ktorí mali svoju kópiu inú, ako odovzdali DÚ, pani mu veselo opečiatkovala predloženú kópiu a vznikali daňové podvody. Nikdy mi pani v podateľni nekontrolovala, či predložená kópia sedí s tým odovzdaným dokumentom.
Ale to je predsa nezmysel, DU by aj tak bral za platné údaje v tom tlačive, ktoré bolo odovzdfané na DU a nie to čo má SZČO doma potvrdené. A pri kotrole sa stejne kontrolujú doklady, nie len čísla v DP-niach a podobne.
Pekný deň želám...:)
ata111
26.04.06,06:54
Tu v KE to fičí jedna radosť a pre istotu, každý z piatich DÚ má vlastné potvrdenia a navyše si môžete vyrobiť aj vlastné, ktoré teta v podatelni prečíta - hoci to tlačivo nehovorí o ničom a opečiatkuje. Čo keby bol tento krok trošku s predstihom premyslený a k tlačivám by boli vydané "doklady o potvrdení", také, ako sú pri dani z príjmov FO? Keď už, aspoň by to bolo jednotné a bola by tam aj suma dane, ktorú práve riešime. Ale to už asi veľa chceme. Štátna správa chce len papiere a papiere a ...
ZuzanaP
26.04.06,07:10
To bol len môj poznatok zo včerajšej návštevy DÚ. Asi to až taký nezmysel nebude, doklady nemusia sedieť, veľakrát mi o tom hovorili správkyne z DU.

Ľudia sú vychytralí.
Prue
26.04.06,21:15
Ja som bola dnes vedľa na DÚ VI a tiež už zase potvrdzujú kópie. Nafotené tlačivá tam síce v kúte sú, ale nikto si ich nevšíma. Pani v podateľni povedala, že takto je to lepšie s čím ja plne súhlasím. Mala som dnes šesť rôznych podaní a pekne by som sa zdržala, keby som musela vypísať šesť zbytočných tlačív. A nikto by nič pozitívne z toho nemal. Takto to bolo vybavené raz dva. Som rada, že aspoň niekedy zvíťazí nad blbosťou zdravý rozum. No pekne, mňa tam milá dáma upozornila deň predtým, že na budúci mesiac mi už kópie nepotvrdí. Tak ako je na DÚ BA IV? Kópie budú potvrdzovať len v párnych dňoch? :-)))
Katija
27.04.06,06:09
No pekne, mňa tam milá dáma upozornila deň predtým, že na budúci mesiac mi už kópie nepotvrdí. Tak ako je na DÚ BA IV? Kópie budú potvrdzovať len v párnych dňoch? :-)))Ja som písala o DÚ VI a ty o DÚ IV. Tak neviem kde si bola a ako bude o mesiac, tak to už vôbec neviem.
ekopo
28.04.06,15:45
Otvorím znovu diskusiu na túto tému, dostal som odpoveď z ústredného daňového riaditeľstva :D nevadí, že je to napísané s malými písmenami?Zvýraznil som zaújímavé pasáže a podľa mňa aj tá posledná veta je brutálna. Prosím o Vaše reakcie.
Luba
29.04.06,16:21
Keďže zákon nestanovuje formu potvrdenia, čo vlastne potvrdilo aj DRSR vo svojich odpovediach, tak načo sekírujú ľudí každý s vlastnými vymyslenými tlačivami?! Formou potvrdenia je predsa aj razítko na kópii daň.priznania! Alebo súhrnný list ako má ekopo. Mne povedala pani v podateľni jedného DÚ, že to na DRSR vymyslel nejaký pán Vasil Paňko, že metodický pokyn a že je to pretriasaná téma aj tam. A čo sa týka falšovania - na daňové účely je to dosť absurdné, na účely podvodov pri úveroch - to si majú banky striehnuť, a neviem, ako už len by sa dalo sfalšovať napr. obojstranné tlačivo daň.priznania na DPH, kde je na prednej strane razítko DÚ!!! Alebo načo je komu okrem platiteľa a DÚ prehľad k dani zo ZČ a pod. To je celé len na ďalšie oblbovanie a mätenie atď. ľudí podľa mňa, keď už sa chcem vyjadrovať slušne, čo mi v tomto prípade trochu robí problémy... O spotrebe papiera asi súdruhovia na drsr neuvažujú, ale pri tom kvante všetkých daň.priznaní je to dosť pekná kôpka papierov, nie? Šľak ma ide trafiť....
liba2
29.04.06,16:57
No pekne, mňa tam milá dáma upozornila deň predtým, že na budúci mesiac mi už kópie nepotvrdí. Tak ako je na DÚ BA IV? Kópie budú potvrdzovať len v párnych dňoch? :-)))

Za posledných 14 dní som na DU BA IV podávala rôzne dokumenty - v párnych aj nepárnych dňoch :D :D - a všetko mi potvrdili na kópiach - bez poznámok;
aj tí čo boli predo mnou predkladali na potvrdenie len kópie.
Rovnako na DU BA I.
(Túto tému som objavila dnes a zaujala ma, vôbec nič neviem o potvrdeniach tohto druhu.)
Prue
02.05.06,15:28
Za posledných 14 dní som na DU BA IV podávala rôzne dokumenty - v párnych aj nepárnych dňoch :D :D - a všetko mi potvrdili na kópiach - bez poznámok;
aj tí čo boli predo mnou predkladali na potvrdenie len kópie.
Rovnako na DU BA I.
(Túto tému som objavila dnes a zaujala ma, vôbec nič neviem o potvrdeniach tohto druhu.) Potvrdenia na DU BA IV sú aktuálne od mája - teda od dnešného dňa. My sme dnes už museli vyplniť potvrdenie, lebo kópie nám už odmietli potvrdiť.
Melnick
24.05.06,11:34
[quote=Marína]Majka, veď si len na to počkaj. Ani u nás to doteraz nevyžadovali a zrazu prišiel deň D atd.:eek:

Evka , mne je úprimne ľúto :mee: tých stromov z ktorých sú tie tlačivá-potvrdenia
vyrobené. Veď je to zasa jeden papier navyše,ktorý naozaj nemusel byť.
Keď ho odovzdám v podateľni,čo bude iné ako keď mi potvrdia mnou vystavenú
kópiu,ktorú si aj tak vyhotovím, aby som bola v obraze ,čo som kedy odovzdala
na úrad či už daňový ,alebo iný.:)
Dúfam;) ,že si ešte dlho nebudem musieť sťahovať to tlačivo . Predsa len
sme medzi kopcami,takže k nám by to nemalo prísť tak skoro:D :D :D .
A ak ho predsa budem potrebovať tak viem o jednej skvelej poraďáčke:) ,
ktorá mi ho prilepí medzi tlačivá:p /Ty ju veeeľmi dobre poznáš /.;)
Evkáááááááááááááá
Deň "D" je tu.:mee: Počujem plakať stromy. A idem hľadať to tlačivo;)
Simonab
24.05.06,11:41
[quote=Melnick]
Evkáááááááááááááá
Deň "D" je tu.:mee: Počujem plakať stromy. A idem hľadať to tlačivo;)

Majka čo sa deje, kde chcú od teba protvrdenie o potvdrdení o vydaní potvrdenia?:eek: Ja som bola včera ešte to nechceli.
Zoltán Kovács
24.05.06,14:18
mimotemy Prepáčte mi budem hnusná,ale neviete či netreba
dať tlačivo - potvrdenie potvrdenia o potvrdení potvrdenia,
že som si dala potvrdiť ...........

Našťastie u nás toto nikdy nevyžadovali. Bez problémov
mi vždy potvrdili kópiu toho, čo som potvrdené chcela mať.:)

Lenže dokedy, ja v SC tiež som mal zaužívaný spôsob dať si potvrdiť kópiu. Ale včera v podateľni som dostal predmetné potvrdenie. Že vraj je to interný predpis platný na celé územie SR. Nakoniec dala jedno potvrdenie nevyplnené, aby som si vyrobil.
A takto sa šetria naše lesy. Ať žije birokracia!!!!!!!
Marína
24.05.06,16:11
Tlačivo aj tak je potrebné prerobiť, resp. doplniť. Napr. chýba tam žiadosť o poukázanie sumy daňového bonusu(na tom prilepenom tlačive som doplnila). A ktovie čo ešte.
Pozor! Zmeňte Daňový úrad.
Melnick
24.05.06,16:13
[quote=Melnick]

Majka čo sa deje, kde chcú od teba protvrdenie o potvdrdení o vydaní potvrdenia?:eek: Ja som bola včera ešte to nechceli.

Simonček, Alušik mi volala,že už je to tu.:eek: :eek: :eek: Ona ho tam vypisovala,vraj kópiu jej už nechceli potvrdiť.:(
Melnick
24.05.06,16:16
Evka , veľká vďaka,že som mala vzor nachystaný v tejto téme. Uložené ,zbalené do mojich dokumentov;) ;) :) :)
alušik
25.05.06,06:52
Dievčatá, chcela som Vám to Ružomberské aj prilepiť, ale nedá sa mi to. Ak chcete, pošlem mailom.;)
bendži
25.05.06,11:54
Ahojte poraďáci...

tak už do došlo aj do Dolného Kubína. Dnes som bola na daňovom úrade odovzdať DPH, po správach že to zaviedli v Ružomberku som rátala s tým, že to vietor aj k nám dofúkne a tak som sa tam vybrala pekne vyzbrojená tlačivkom odtiaľto z porady, len upraveným pre Dolný Kubín.

A moja návšteva na DÚ dopadla tak, že keď som prišla, už som videla pekne oznam a nejaký pán predo mnou tam podobné tlačivo vypisoval. Teda podobné,hmmm.. len tak narýchlo zbúchaných pár viet, aby mali čo potvrdzovať. Uja v podateľni som následne prekvapila a to hneď dvakrát... najprv že som už vôbec také tlačivo mala (chcel ma vrátiť, že si ho mám vypísať ;) ) a druhýkrát že aké mám to tlačivo pekné :) - týmto ďakujem dobrej dušičke, ktorá ho sem prilepila :)

Nakoniec mi dal svoju e-mailovú adresu a poprosil ma, či by som mu ho nemohla poslať, aby ho mohli také používať. :rolleyes:
Preto pre všetkých kubínčanov ho prikladám upravené aj sem
Tweety
25.05.06,12:00
Nakoniec mi dal svoju e-mailovú adresu a poprosil ma, či by som mu ho nemohla poslať, aby ho mohli takého používať.

To je ozaj dobré...:p
Johanka
25.05.06,12:03
:eek: :eek: :eek:
Palino
25.05.06,12:33
Tak a je to tu, minulý mesiac nikto nijaké potvrdenie na DÚ BA I. nechcel a teraz mi už kópie DP DPH nepotvrdili, musel som vypisovať za každú firmu Potvrdenia. A to vôbec nie sú také ako ich tu uvádzate. Je to jedno všeobecné, kde treba dopísať o čo sa jedná. Tak je to ozaj "Kocúrkovo", to naše Slovensko.
Marína
25.05.06,13:01
Nakoniec mi dal svoju e-mailovú adresu a poprosil ma, či by som mu ho nemohla poslať, aby ho mohli takého používať.

To je ozaj dobré...:p
Ja sa musím pridať. Rozum mi zastal a dúfam, že neostane zaseknutý. Už som kadečo zažila, ale aby DÚ si pýtal odo mňa tlačivo s ich logom ?!?!?!
P.S.: Keby som sa náhodou neozývala, tak som ešte zaseknutá.:(
alušik
25.05.06,13:03
V Ružomberku nie je také pekné... Celkovo mi však toto tlačivo pripadá veľmi divné. Veď tam ani nepíšem daňovú povinnosť tak to si môžem založiť k tomu čo ja chcem a budem tvrdiť, že toto je to, čo som odovzdala. Kocúrkovo - to je nič proti tomuto.:eek:
Johanka
25.05.06,13:04
A pre takéto buzerácie zo strany štátnej správy využívam služby Slovenskej pošty.
alušik
25.05.06,13:10
Ale za ne zase celkom slušne platíš pri doporučenej pošte.;)
Johanka
25.05.06,13:56
Cena za účtovníctvo ( a iné nepomenované služby :D ) je navýšená aj o poštové poplatky, ktoré sa dajú celkom hravo napočítať. A moje zdravie a duševná pohoda je na nezaplatenie ...;)
bepo
25.05.06,14:43
Tak dnes by mal byť posledný deň na DU Ba III kedy ešte potrdzujú kópie DP DPH,na budúci mesiac už len Potvrdenia o prevzatí dokumentu.Zaspomínajme si v tichosti na doby keď to tlačiareň sama vytlačila a DU potvrdil a nemuseli sme čarbať po kadejakých zdrapoch :D

A pre takéto buzerácie zo strany štátnej správy využívam služby Slovenskej pošty.
Neviem čo ti to pomôže,potvrdenú kópiu ti DU určite naspäť nepošle.
Johanka
25.05.06,14:51
To je asi tým, že mi tie potvrdené kópie vôbec nechýbajú. Ešte sa mi nestalo, že by sa niečo poslané na Daňový úrad stratilo. Možno raz ....:)
liba2
25.05.06,17:03
Za posledných 14 dní som na DU BA IV podávala rôzne dokumenty - v párnych aj nepárnych dňoch :D :D - a všetko mi potvrdili na kópiach - bez poznámok;
aj tí čo boli predo mnou predkladali na potvrdenie len kópie.
Rovnako na DU BA I.
(Túto tému som objavila dnes a zaujala ma, vôbec nič neviem o potvrdeniach tohto druhu.)
Citujem vlastný príspevok z 29. apríla. Dnes na DU BA I. to už neplatilo. Dnes som musela vyplniť potvrdenie.... a všetci len vypisovali a čakali sme jeden na druhého, lebo nebolo miesto pri stolíkoch, no hrôza.
kikoza
25.05.06,17:20
V Ružomberku nie je také pekné... Celkovo mi však toto tlačivo pripadá veľmi divné. Veď tam ani nepíšem daňovú povinnosť tak to si môžem založiť k tomu čo ja chcem a budem tvrdiť, že toto je to, čo som odovzdala. Kocúrkovo - to je nič proti tomuto.:eek:
U nás to nie je také jednoduché.Dnes mi to potvrdili, ale hneď si to predtým pekne prekontrolovali: aké tlačivo, firmu,dátum... až potom pečiatka DÚ.:eek:
IVEB
09.10.06,08:15
Nakoľko som ešte nepodávala štvťročný prehľad o zrazených preddavkoch na daňovom úrade Košice I. a podľa mojich informácií má každý daňový úrad iné tlačivá ,.neviete mi niekto pomôcť a prilepiť ho tu ? Veľká vďaka
Zdeni
09.10.06,08:25
Myslím, že tlačivá štvrťročných prehľadov sú všade rovnaké. Rozdiely boli v potvrdzovaní kópií, alebo potvrdení o prevzatí dokumentu. Štvrťročný prehľad si vyplň na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) - vyplnenie tlačív na internete a k tomu potvrdenie o prevzatí dokumentu.
IVEB
09.10.06,08:42
Ospravedlňujem sa , ale som zle formulovala svoju otázku. Ja potrebujem tlačivo Potvrdenie o prevzatí dokumentu / štvrťročný prehľad/ na daňový úrad Košice I.
Zdeni
09.10.06,08:48
V tejto téme v príspevku č.64 je prilepený doklad pre Košice IV, uprav si ho .;)
Zdeni
09.10.06,08:51
IVEB
09.10.06,08:59
Ja toto tlačivo mám , aj som si ho upravila , ale kolegyňa , ktorá robí DPH mi povedala , že toto tlačivo pre daňový úrad Košice I. neplatí a oni vraj majú pre každú daň samostatné tlačivo vo formáte A5. Takže vlastne neviem , aké tlačivo mám použiť pre horeuvedený daňový úrad.
Zdeni
09.10.06,09:06
Áno, aj ja som nosila potvrdenia zvlášť pre DPH, prehľady, ale už by to malo byť jednotné - aspoň u nás je. Kľudne vypíš to "všeobecné tlačivo" a mali by ho potvrdiť. Ak nie spýtaj sa na dôvod, zaujímal by aj mňa.:rolleyes:
Evaman
10.10.06,07:27
Naposledy , keď som bola na DÚ KE I.s 2.Q, platilo takéto
IVEB
10.10.06,07:44
Vďaka Vám.
bonka
10.10.06,08:01
tak toto potvrdenie je fakt sila! nemaju (nemame) dost co robit? :mad:

Je to tu už pomaličky ako v kocúrkove, ja som sa stretla s prístupon na DU v LM, že raz dávali priamo pečiatky na kópie, potom dávali osve potvrdenie, potom zase pečiatky, podľa toho aká brigádnička bola v danej chvíli na podateľni, inak mi to nevychádza....hlavne, že odbúravame byrokraciu...