Martin Hypo Majiroš
08.08.14,09:18
Dobrý deň.
Bol som požiadať o príspevok na podnikanie na úrade práce. Všetky podmienky spĺňam a chýba mi už iba to školenie, ktoré mi má pomôcť pri testoch a obhajobe svojho zámeru pred komisiou. Ide však o to, že na školenie sa čaká aj 2-3 mesiace, kedy bude dostatočné množstvo žiadateľov (pretože kvôli jednému človeku nebudú zvolávať 15-člennú komisiu). Keďže mám skončenú školu v odbore "podnikanie v remeslách a službách", pani z úradu sa ma opýtala, či by som si netrúfol ísť pred komisu bez prípravy. Za predpokladu, že to povolí riaditeľ úradu. Totiž komisia bude zasadať už tento mesiac a školenie bude až bohviekedy, takže mi chcela pomôcť, aby som toľko nečakal.
Moja otázka znie, kde sa dá nájsť nejaké "učivo", resp. z čoho sú tie skúšky pred komisiou ? Dá sa to vôbec zvládnuť bez tej prípravy na úrade, čiže nejakým "domácim štúdiom" ?
Ďakujem za každú odpoveď, ktorá mi pomôže.
avalik
08.08.14,07:22
Určite sa to dá zvládnuť ... google ti pomôže

napr.
http://www.porada.sk/t133323-testy-szco.html

http://www.uspesne-podnikanie.sk/test-pre-absolvovanie-pripravy-na-ziskanie-prispevku-na-podnikanie

aktuálne znenia zákonov nájdeš na www.zakonypreludi.sk

a pani z Úradu, by ti možno mohla zohnať prípravu z minulých kurzov
maped
08.08.14,07:27
Myslím, že sa to dá zvládnuť. Otázky bývajú zamerané na základné vedomosti okolo podnikania.
Napr. čo je živnosť-definícia, čo je to prevádzkareň (priestor kde sa prevádzkuje živnosť), môže mať prevádzkovanie viacej živností (áno ak má podnikateľ nato oprávnenie) , akú podmienku musíte splniť aby ste mohli podnikať ( dosiahnutý vek 18r., spôsobilosť na právne úkony, bezúhonnosť)... a pod.
Toto si pamätám, že sme mali, ak som začínala ja. Snáď to troška pomôže.
Martin Hypo Majiroš
08.08.14,07:36
Žiaľ, nevedela mi povedať nič ohľadom školenia, lebo ona na nich nechodí, školenia vedie niekto úplne iný. Každopádne ďakujem za odpoveď, idem pozrieť tie odkazy.
Martin Hypo Majiroš
08.08.14,07:37
Pokiaľ to budú len také prkotinky (ešte k tomu s troma možnosťami, formou testu), tak je to ok. Ďakujem za odpoveď.
maped
08.08.14,07:39
nemáš zač, hlavne si pozri Živnostenský zákon
Vladja
10.08.14,13:31
Posielam moje otázky s odpovedami...platili v decembri, treba niektoré možno aktualizovať, ale budeš to zhruba vedieť o čo ide....Ináč na stránke UPSVAR sa dajú tie otázky stiahnuť, len odpovede trba hľadať dllllho....Nech Vám to vyjde!
Martin Hypo Majiroš
11.08.14,05:17
Ďakujem veľmi pekne. Presne toto som potreboval!