petepap
08.08.14,12:00
Dobrý deň,chcel by som poradiť. Ideme dávať do izby pl.lam. podlahu. Teraz tam máme pôvodné parkety a pod nimi sú dosky na ktorých sú tie parkety. Chcel by som vedieť,či môžem novú podlahu položiť rovno na parkety. Sú už na niektorých miestach trocha rozídené. A ako by som mal poprípade vyriešiť medzeri popri stenách,kde boli staré lišty k parketám. Ďakujem
lujza.j
08.08.14,10:22
Povodne drevene parkety?
Chobot
08.08.14,10:29
Ak sú parkety v rovine, nie zvlnené, tak môžeš. Menšie medzery v parketách nevadia lam. podlahe. Pri stene dáš laminát až 0,5 - 1 cm ku stene.
lujza.j
08.08.14,10:32
Nepise aky bude mat vyskovy podlah rozdiel...medzi izbami....
Chobot
08.08.14,10:50
Predpokladám, že keď chce laminát dávať na parkety, tak toto už má zmerané a vyriešené. Pochopil som, že ide len o to, či ich môže položiť na parkety.
petepap
08.08.14,10:58
Áno,pôvodné drevené a pod nimi sú dosky.
petepap
08.08.14,11:01
Díky. A čo so spárami medzi parketami a stenou,niekde je skoro až 3cm.
Chobot
08.08.14,11:09
Previs laminátu cca 1-2 cm nad parketami nie je problém, pokiaľ to miesto (toho previsu) nebudeš zaťažovať. Takže ak rátam 3 cm parkety od steny, tak laminát dáš 1 cm od steny = previs 2 cm. Ak dáš ešte obvodovú lištu, ktorá má cca 2 cm od steny, tak pod laminátom zostane priestor 1 cm, kde bude laminát presahovať cez parkety, kde je riziko zaťaženia. (Na obvodovú lištu predsa nič nebudeš dávať).

Rozumieme si?

Ak by si predsa len chcel to miesto zaťažiť, niečo tam položiť (napr. ťažký stolík, ktorého noha bude presne nad tým previsom), tak môžeš laminát podložiť nejakou laťkou a vyrovnať tú spáru. Treba zapojiť fantáziu a tvorivosť.
petepap
08.08.14,11:15
To je fakt,som ešte nepočítal s tou lištou. Ešte raz ďakujem,veľmi mi to pomohlo. Cez víkend sa na to vrhnem.
lujza.j
08.08.14,11:18
Hlavne nech nedava ako podlozku tu penu.......obvodovove listy..sak to je logiš...prekrytie starej podlahy na 1cm Od steny...ved ako inak to chcel....
lujza.j
08.08.14,11:23
Tak tie by som dala do poriadku...
buchač
08.08.14,11:35
Barbar !!!
alaya1
08.08.14,11:47
My sme plavacky kladli rovno na stare parkety, povodne listy okolo stien sme dali prec a dali tam nove. Pod plavacku sme davali tu zelenu podlozku v kusoch a plavacku 7mm. Vsetko sedi dobre, nic sa s nimi nedeje. Mne sa povodne parkety absolutnme nepacili, ten ich vzor a stav v akom boli.
willma
08.08.14,11:57
dávali sme plávačku na drevenú podlahu - nikdy viac a v ostatných izbách to už robiť nebudeme - to radšej obrúsenie podlahy vytmelenie kazov a natretie. Vďaka plávačke prestala podlaha dýchať a začali sa tvoriť plesne, takže sa musím finančne zmátožiť a celú izbu spraviť podlahu nanovo, tentokrát už bohužiľl aj s vytrhaním pôvodnej drevenej. Predražilo sa to riadne, lebo bude potrebný betón, ak sa dá do rovna tak v pohode, ak nie tak ešte nivelák a sAMOZREJME NOVú PODLAHU.
alaya1
08.08.14,12:07
my sme davali plavacku pred 5 rokmi do celeho bytu a ziadne plesne nemame. Moze to byt aj tym, ze nemame vlhky byt.
Chobot
08.08.14,12:14
Pokiaľ je pôvodná podlahová krytina v poriadku (nech je to čokoľvek - linoleum, korok, drevené podlahy, dlažba - OKREM KOBERCA!!), dobre drží, nevlní sa, je rovná a nie je problém s výškou novej podlahy, tak nie je potreba ju odstraňovať.

Ja som napr. v byte najprv na erárne linoleum nalepil korok, po 7 rokoch som na to položil laminát. Teraz uvažujem, že po 12 rokoch ten laminát prekryjem vinylovou podlahou. Tá má hrúbku len 2 mm, takže s výškou podlahy nebude problém.
alaya1
08.08.14,12:16
ten vinyl je v com lepsi, ako laminat?
willma
08.08.14,12:24
plávačka sa dávala len do jednej izby a tam to aj plesnie - ostatné s pôvodnou podlahou sú v poriadku.
alaya1
08.08.14,12:29
Tak to je neprijemne, plesne su v byte velmi zla vec. Fuu, to by som nechcela. Ale potom aj keby si ich dala na lino, ci iny material , mohlo by ti to plesniet. Ja by som chybu hladala inde. Ci ti to povedal odbornik, ze je to koli tomu?
lujza.j
08.08.14,12:31
Radsej by som sa vytrapila pri repase drevenych...ako davat laminat....u mna co izba to nova skusenost....
Chobot
08.08.14,13:03
Neviem, ale laminát je už po rokoch na niektorých miestach odratý (pod stoličkami) a nechce sa mi to celé rozoberať. Jednoduchšie je nalepiť 2 mm vinyl na laminát. Ale to len plánujem, ešte pár rokov ten laminát vydrží.
alaya1
08.08.14,13:06
ten vinyl nepoznam, popozeram, co to je zac :)
Chobot
08.08.14,13:30
alaya1
08.08.14,13:32
dik.....mozno ma inspiruju :)