ohamko
08.08.14,12:41
Dobrý deň, mám už staršie auto... Presnejšie ročník 1999, typ Fiesta 1.25i 16V. Už dlhší čas riešim problém so spotrebou tohto auta. Aj po mnohých "opravách a výmenách súčiastok" sa problém nevyriešil. Zároveň po dlhšej jazde mi tlakuje nádrž, takisto pri naštartovaní keď je motor studený, otáčky sú nepravidelné a skáču od 900-1100 RPM. Ďakujem
jslancik
08.08.14,11:50
he-he, ten bol dobrý :) Ale asi to nie je myslené ako vtip. Mám rovnakú diagnózu na Mazde 2001.

Tlakuje nádrž? Vzniká podtlak, či pretlak? Nemá sa tam ako dostať vzduch, takže podtlak je normálny.

Ak chceš riešiť nepravidelné otáčky, tak tvoje hranice sú normálne. Aby nezdochol, tak sa sám takto reguluje. Mne sa občas až na 2500 vytúruje. Pohoda. Ak to chceš riešiť, tak skús skontrolovať regulátor voľnobežných otáčok.
misoft
08.08.14,12:03
Je to tzv. atmosféra.... t.z. voľnobeh - daj si skontrolovať vstrekovanie (keďže je to 1,25i - injection) - môžu byť vstrekovacie trysky zanesené. Skotrolovať vstrekovacie čerpadlo.

K nádrži: "tlakuje" - je tam pretlak, alebo podtlak? Pretože ak je tam podtlak, daj si skontrolovať odvzdušňovanie nádrže. Pri spotrebuvávani paliva - a najmä ak ideš dlho a rovnomerne - do nádrže sa nedostáva vzduch a vzniká podtlak a čerpadlo nie je schopné nasať palivo - a možno aj preto otáčky kolíšu....
peterkos2
08.08.14,16:58
Vzduch sa tam musí dostať-privzdušnením,takže podtlak nieje normálny
vlado 33
08.08.14,17:29
Kolísanie otáčok a spotreba je pravdepodobne spôsobené nefunkčnou lambda sondou. Nedokáže nastaviť pomer paliva- vzduchu- predstihu. Ďalšia príčina, kolísanie otáčok, môže byť spôsobená zanesením škrtiacej klapky prívodu vzduchu karbónom (ale aj lambda sondou). Na podtlak v nádrži si odpoveď už dostal. Treba ísť na diagnostiku.
peterkos2
08.08.14,18:30
Alebo skús nejaké fórum,napr. http://www.fordclub.sk/forum/viewforum.php?f=8
lapejko
08.08.14,18:51
doporučujem zháňať referencie na mechanika/machra v okruhu sto km od bydliska a nepozerať na peniaze, ak je macher, zaplatíš nutné minimum...privzdušnenie nádrže zvykne byť cez veko nádrže cez dierku a gumovú membránu alebo na vrchu nádrže cez krátku hadičku a privzdušňovací ventil, či to je ono, zistíš ak budeš jazdiť chvíľu bez viečka s nie plnou nádržou.