Kety Alfa
08.08.14,14:12
SZČO dostala oznámenie o preplatku z RZZP za r.2013, s vyčíslenou zrážkovou daňou. Otázka: ako to treba správne zaúčtovať v JU. Mám zaúčtovať len to čo príde na účet banke ako príjem zrazený zrážkou u zdroja? Alebo to musím zaevidovať aj do pohľadávok, či mínusom do záväzkov, či do interných dokladov? Účtuje sa potom o sume spolu s daňou, či len o čistom preplatku? Ď.
mirka134
08.08.14,15:11
Ja by som to účtovala ako príjem neovplyvňujúci ZD pretože je už zdanený u ZP -ostatné
Antonia Jendrišáková
09.08.14,04:17
Môžeš pri bankovom výpise, prilož ku nemu RZZP. 1. zápis celá suma preplatku - príjem neovplyvňujúci základ dane - iný príjem; 2. zápis suma dane výdaj neovplyňujúci základ dane - zrážková daň.
Kety Alfa
19.08.14,11:24
A nestačilo by urobiť v denníku len jeden zápis a to do stĺpca: príjem zdanený zrážkou u zdroja (nahrala by som len tú sumu čo prišla na účet, t.j.očistenú o daň)? Myslíte že je lepšie rozpísať to na celú sumu a daň? Neviem, skúste mi ešte poradiť. Ďakujem.
Antonia Jendrišáková
19.08.14,12:22
Máš rozpísané, zaúčtuj. Máš problém so softvérom ? Mimochodom, tu si tykáme, alebo to už neplatí ?
Kety Alfa
19.08.14,13:14
prepáč myslela som to v množnom čísle :) Ale k tomu rozúčtovaniu, nemám problém so softvérom, účtujem v Alfa plus, ale objavila som taký pekný stĺpec peňažného denníka že - zdanené zrážkou u zdroja, tak som si myslela že je to práve pre takýto prípad. Takže príde mi síce papier zo ZP s rozpisom na výšku preplatku a zrážkovú daň, ale na účet príde čistý preplatok bez dane a ja ho celý šupnem do stĺpčeka zdanený zrážkou u zdroja, ak sa to môže...práve to som si chcela overiť u skúsených účtovníčok :) ahoj
cacka
19.08.14,17:32
Ja to účtujem do ostatných nezdaniteľných príjmov.