StrakovA24
09.08.14,08:31
Zdravím, potrebovala by som poradiť. Objednala som si z nemenovaného e-shopu 2kusy parfémov - značkové. Dobierkou mi prišiel 1, ja som však zaplatila za oba hodnotu vyše 80€. Ten druhý parfém, ktorý mi bol doručený nezodpovedal ani zdaleka originálu a bol navyše rozbitý, tiekol a smrdel. Predávajúci z e-shopu somnou nekomunikuje od začiatku. Poslal mi len e-mail ohľadom objednávky, že som ju mala vychystanú. Prosím o radu. Sme dve, ktoré už takto oklamal a chceme na neho podať trestné oznámenie. Je nejaká šanca, že sa nám peniaze vrátia?

Ďakujem za rady.

Katarína
alaya1
09.08.14,06:39
Ak by ste rozmyslali, tak vas napadne, ze 2 originaly za 80 nekupis a najskor si zistis, ci je to bludna stranka, ci ma vobec, ICO a DIC. Skus podat trestne oznamenie, no myslim, ze sa s tym nikto nebude zaoberat. mala si moznost veci vratit podla obchodnych podmienok v internetovom predaji.
StrakovA24
09.08.14,06:46
Ďakujem za odpoveď. Moc som teda nerozmýšľala, keď som takto jednoducho naletela - pár krát som si už objednala parfémy z inej stránky a bola som spokojná. Tento krát som žiaľ nepreverila ani stránku - zadala som si to cez heureku a vyskočili mi e-shopy s najlepšími cenami. Veci ešte stále mám možnosť vrátiť podľa obchodných podmienok, len mám už obavy, že peniaze neuvidím. Preto ma zaujíma, či sa to vôbec oplatí riešiť, alebo to mám nechať tak. Predávajúci má e-shop, kde má aj ICO a DIC - čiže firma. Žiaľ nekomunikuje ani e-mailom a tel. má vypnutý.
alaya1
09.08.14,06:49
napis mu email,ze ak nevyriesi tuto situaciu do xy dni , obratis sa s podnetom na SOI. A aj tak urob.
lujza.j
09.08.14,06:53
prečo experimentuješ s inými e-šopmi, ked máš iné vyskúšané a je spokojnosť....ja čo mám overené nemením...hore-dole nejaké evro mi nestojí za takúto pátaliu.....lebo je to čas, nervy a peniaze....
StrakovA24
09.08.14,06:55
Už som mu to napísala a neodpovedal na e-mail. Podnet na SOI som už poslala aj s tou slečnou, ktorá má taký istý prípad ako ja. Dočítala som sa ináč aj na internete, že pokiaľ chceme podať na neho aj trestné oznámenie, tak suma o ktorú nás podviedol, musí presiahnuť cca 266€ - čo v našom prípade nepresahuje, ale aj tak je to dosť na to, aby sme to nechali tak. No uvidíme, asi musíme počkať, aké vyjadrenie nám dajú s obchodnej inšpekcie - ak to vôbec začnú riešiť.
StrakovA24
09.08.14,06:57
lujza_j neexperimentujem - len som chcela parfém, ktorý na stránke, kde som ho väčšinou objednávala za dobrú cenu, nemali - tak som cez heureku našla inú - nenapadlo ma v prvom momente, že to bude nejaký podvod. Navyše cena bola plus/minus nejaké € podobná ako s parfums.sk, kde väčšinou objednávam.
alaya1
09.08.14,06:57
SOI zo zakona riesi kazdy podnet.
StrakovA24
09.08.14,07:01
Dúfam, že ho budú riadne pokutovať za to, akým spôsobuje si zarába.
lujza.j
09.08.14,07:01
ja iba z parfumsu.....všetko čo potrebujem....výnimočne vo fann....
Peggynka
09.08.14,07:32
O šanci na vrátenie peńazí pochybujem,ale môžeš skúsiť - napíš mail,že pokiaľ ti nevráti peniaze,nahlásiš firmu na Finančnú správu SR:
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-media/novinky/archiv-noviniek/detail-novinky/_hlasenia-na-zelenej-linke-na