kalerab
19.04.06,10:44
Dobrý den,
potreboval by som vediet ake su prava/povinnosti spotrebitela a predavajuceho v pripade reklamacie tovaru, ked mechanicke poskodenie sposobil kupujuci/zákazník a ide o neodstranitelnu vadu. (odlomenie mostika na sluchadlach, cim je znemoznene pocuvanie), pokial viem, tak mechanicke poskodenie sa nevztahuje pod reklamaciu. DAKUJEM.
veva125
19.04.06,08:49
Ide o to, či sa to zlomilo neprimeraným nasilim zakazníka, alebo preto, že to bola výrobná vada, napr. vzduchová bublina v materialy. My lacnejšie veci vymieňame hned, na naše riziko, či nám to uznajú, drahšie posielame dovozcovi na posúdenie. Ak to teda nie je jednoznačné, že to zlomil nesprávnym použitím. Na vybavenie rekl. ma obchodník 30dní.
dana9
19.04.06,09:27
Ide o to, či sa to zlomilo neprimeraným nasilim zakazníka, alebo preto, že to bola výrobná vada, napr. vzduchová bublina v materialy. My lacnejšie veci vymieňame hned, na naše riziko, či nám to uznajú, drahšie posielame dovozcovi na posúdenie. Ak to teda nie je jednoznačné, že to zlomil nesprávnym použitím. Na vybavenie rekl. ma obchodník 30dní.

Súhlasím, my máme podobný problém, je to už na súde, (sme v pozícii predajcu), a celý spor visí a padá na tom, či išlo o neprimeranú manipulcáiu alebo výrobnú vadu. Posúdenie tejto skutočnosti však závisí od vyjadrenia znalca, som dosť zvedavá :( ako to dopadne .