cocker.ba
09.08.14,19:43
Zdravim, moze s.r.o. poverit konatelstvom so vsetkym co tym patri, fyzicku osobu SZCO a uzavriet s nim mandatnu zmluvu s mesacnou odmenou , s tym ze SZCO si potom vsetky svoje odvodove a danove zalezitosti bude riesit sam? A samozrejme okrem toho bude mat aj splnomocnenie na konatelstvo.Tato moznost je asi pre SZCO aj pre s.r.o vyhodnejsia (hlavne co sa tyka odvodov) nez byt zamestnancom a vykonavat funkciu konatela na zaklade zmluvy o vykone funkcie.
A dalsia otazka- ak je niekto len povereny zastupovanim konatela na zaklade splnomocnenia, moze to robit aj bez mesacnej odmeny, s tym, ze koncom roka sa mu vyplatia odmeny z delenia zisku s.r.o? Prdpokladam, ze ziaden zakon neprikazuje ze konatel , ci uz na zaklade mandatnej zmluvy alebo splnomocnenia musi poberat mesacnu odmenu.
duracellpesk
09.08.14,20:35
Nie, konateľ spoločnosti s.r.o. je zapísaný v obchodnom registry a zodpovedá za všetky naležitosti v spoločnosti, ani, spoločník čiže majiteľ nezodpovedá .Fyzická osoba SZČO, tá môže mať le Plnomocenstvo od Splnomocniteľa čize konateĽa a mať napr. Generálnu plnú moc na spoločnosť s.r.o. ale to len na vybavovanie naležitostí pre s.r.o., ale aj tak zodpovedá konateľ.
cocker.ba
10.08.14,12:07
ale moze potom szco za taketo zastupovanie snad brat odmenu a mesacne fakturovat ak ma sponomocnenie a aj mandatnu zmouvu?resp. sa nechat odmenovat ku koncu roka?tak hlavne stala moja otazka...nepytal som sa ci konatel sa moze vyzut zo zodpovednosti...