Jaroslav Slavianin Šolc
10.08.14,10:07
Zdravim. Potreboval by som poradit. Uz asi treti den mam problem so Skylinkom. Cez den, ked prazi na strechu slnko- tam mam satelit- mi nejdu ziadne programy. Vypisuje mi ze bud nie je signal, alebo hlada signal. Vsetky programy naskocia az k veceru, ked uz tak slnko neprazi. Neviem ci to ma s tym nieco spolocne, ale je to zaujimava nahoda. Volal som aj do Skylinku, tam mi povedali, ze co sa karty tyka, vsetko je v poriadku. Ma alebo mal niekto podobny problem?
misoft
10.08.14,08:14
Možno! Konvertor je v ohnisku paraboly - je možné že sa prehrieva od slnečného tepla sústredeného parabolou. Skús natrieť parabolu tmavšou farbou alebo matnou farbou (ale tenká vrstva!)
Darina1234
10.08.14,09:31
no bazplatny servis oni nerobia
buchač
10.08.14,10:31
Minulý víkend podobne, no išli len tie české programy ( mám len tú základnú ponuku ).

Ja som mal včera iný problém.
Dosť mi zrnil obraz, ale kvalita signálu bola nad 90%.
sosak
10.08.14,13:19
Vplyvom teplotnej dilatácie konzoly a pripevnenia paraboly, ak je ešte pripevnená na zábradlí, nie je vylúčené, že dôjde k malej odchýlke nastavenia na satelit a môže stratiť signál. Treba preveriť nastavenie paraboly.
Jaroslav Slavianin Šolc
10.08.14,17:16
tak uz ide. Tak ako vcera, aj dnes zapol o pol osmej vecer. Inac parabolu mam na streche. Bol som ju skontrolovat, ci nie je nieco uvolnene. Nebolo. A v tom mi volala zena, ze uz ide. Presne ako vcera. O tom istom case. Cez den nic- ziadny signal a vecer sa zapne. Nechapem...
misoft
10.08.14,17:53
No očuj - teraz píšeš - v rovnaký čas. Pozri sa ty na svoj prijímač, či tam nemáš niečo nastavené, nejaký časovač, alebo čo.
Excise Duty
11.08.14,13:14
Keďže satelit musí byť otočený na juh, je teda takmer celý deň "vypekaný" Slnkom a ak ho máš nízko nad strechou, tak mu odrazom tepla podkuruje odspodu aj tá strecha. V zime, keď ti zapadá snehom, nemáš problémy?
Taserda
11.08.14,16:22
Treba parabolu nastaviť, prípadne konvertor, tmavú farbu na parabolu nedávaj. Skús však najprv potočiť LNB prípadne priblížiť či oddialiť od ohniska, možno milimetrom si pomôžeš. Ak máš parabolu od Digi či z UA tak to nie je výhra.
misoft
11.08.14,16:25
Upresňoval, že to robí stále v rovnaký čas - mám dojem, že v prijímači je nejaká "poistka" :D - nastavenie, o ktorom ani nevie.
Jaroslav Slavianin Šolc
11.08.14,16:37
pozeral som v prijimaci, ci nie je nejake nastavenie- rodicovsky zamok a apod. ale nic som tam nenasiel. Nefunguje to asi posledne tri dni. Doteraz to islo v poho. Zacinam si mysliet, ze by to teoreticky mohlo byt tym slnkom. Lenze to som potom v .... lebo nemam kam inam dat ten satelit. Mam ho skusit nastriekat nejakou sivou farbou??
Taserda
11.08.14,16:39
Je možné že tam je problém s fázou v elektrickom obvode, alebo koaxial je poškodený a je vedený blízko okolo zdroja elektrosmogu.
Jaroslav Slavianin Šolc
11.08.14,16:39
Nie v zime nie je problem. Len teraz v lete. Dokonca dneska isiel Skylink do 12:00 a potom vypol.
misoft
11.08.14,16:40
Pre vylúčenie príčin - skúšaj iné lokality umiestnenia satelitu.
jelalim
11.08.14,16:51
Osobne by som tipol na vadne, alebo nejake nie moc kvalitne LNB, pripadne by som tipol, ze mas zle nastaveny tanier. Vsetci maju satelity otocene na ten isty smer, bude chyba urcite vo vonkajsej antene.