chinaa
10.08.14,18:17
Pozor na falošné webové firmy z číny !!!
Priložil som sem súbor, ktorý je zložený z niekoľkých častí ako som to prekladal z googla a jeden ponukový list stiahnutý do exelu. Sú tam firmy ktoré už v zahraničí označili za podvodné. Majú pevnú adresu v číne, ale cez IP adresu sa nachádzajú napr. v Severnej Amerike.
Niekoľko kupujúcich zo zahraničia na tento výhodný nákup už doplatilo.
(Veľa z nás už vie že všetky značkové mobily a iná elektronika sa vyrába v číne. Napríklad motorolu v januári 2014 už tiež kúpilo čínske Lenovo.)
Funguje to zhruba takto:
Ste prihlásený na nete (g-mail atd.) a pozeráte alebo hľadáte tovar na webových stránkach číny (alibaba..., madeinchina..., atd.). Môžete tam byť napríklad aj zaregistrovaný. Na Váš mail príde veľmi lákavá ponuka od niekoľkých falošných firiem. Každá sa vychvaľuje koľko rokov je už na trhu so svojimi výrobkami. Ale v skutočnosti sú niektoré založené ani mesiac od tohto príspevku.
Ponúkajú lacné značkové produkty mobilných telefónov, notebookov, dig. fotoaparátov, tabletov a mnoho ďalších. Platba je jednoduchá cez Western Union. Keď im zašlete peniaze, potvrdia Vám prijatie platby a začnú problémy. Buď Vám navýšia cenu za dopravu, alebo sa ich už nebudete vedieť dovolať. Alebo Vám dajú falošné číslo zásielky, Vy budete zásielku sledovať a čakať až sa ničoho nedočkáte a je po peniazoch. Chcem touto cestou upozorniť na veľmi lákavý obchod, ale tovaru sa nedočkáte.
misoft
10.08.14,17:54
Prečo dupľuješ rovnakú otázku pod iným názvom?
http://www.porada.sk/t248803-nakupujete-elektroniku-v-cine.html

Totot sa tu nerobí!
Chobot
11.08.14,14:09
Nezakladaj tú istú otázku viac krát. Drihú tému som ti zmazal.