Kristina272
11.08.14,07:45
Dobrý deň. Sme zamestnávateľom zamestnanca ktorého potrebujeme prideliť jednej firme. So zamestnancom máme podpísanú dohodu o dočasnom pridelení k inému zamestnávateľovi. Je potrebné tuto dohodu spísať aj medzi nami a firmou do ktorého zamestnanca prideľujeme ? ďakujem
Tweety
11.08.14,08:29
Je, samozrejme.
Kristina272
11.08.14,08:41
ďakujem, neviete mi poslať link zákonu ktorý to určuje ?
Tweety
11.08.14,08:43
SO zamestnancom máš, a so zamestnáv. už nechceš nič podpísať? §58 ZP
Kristina272
11.08.14,08:56
práve že mi chceme s ním podpísať, ale on povedal že načo by to podpisoval , že on s tým pracuje už 20 rokov a nikto to doteraz od neho nechcel..
Zuzanka_ba
11.08.14,23:11
Ak nechce podpísať, nedajte mu zamestnanca, vy ako zamestnávateľ ste zodpovedný do značnej miery za to, čo sa deje s zamestnancom. Bez takejto dohody nemá odkiaľ vedieť dotyčný podnikateľ, aké podmienky máte so zamestnancom dohodnuté v pracovnej zmluve s vašou firmou - lebo tú mu predsa nedávate, akú prácu má podľa zmluvy robiť, atď., takže by nemal ani vedieť čo všetko musí dodržať vo vzťahu k zamestnancovi. A aj k vašej firme - kedy a za akých podmienok má zamestnanca vrátiť k vám napríklad.
§ 58a ZP http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-22-02-2014-a.html#58a
Samozrejme je úplne nutné ošetriť aj odplatu, snáď by ste toto nechceli robiť na ústnu dohodu, pošlete potom faktúru, nezaplatí.....