nezamestnany555
11.08.14,10:46
Prave som v procese dohadovania prace so zamestnavatelom v zahranici. Ked mi potvrdi ze ma prijme sa musim do dna zbalit a cestovat do zahranicia. Preto neviem osobne dat dopredu vediet na urade prace kedy vycestujem. Neviete da sa to oznamit aj telefonicky?
Ak sa neda a nedostavim sa na dalsi termin, vyradia ma z evidencie k dnu toho terminu kedy som sa nedostavil alebo ku dnu predchadzajuceho terminu kedy som tam este bol osobne? Tej druhej moznosti by som sa chcel vyhnut aby som neprisiel o cast podpory v nezamestnani.
Dakujem.
ivka70
11.08.14,09:01
Ty musis nejako (kludne aj mailom) dorucit na UP pracovnu zmluvu do 8 dni od zmeny,m teda od jej zaciatku.
Rovnako musis potom vybavit aj zdravotnu poistovnu, lebo prac. zmluvou v zahranici musis mat zdravotne poistenie tiez tam a nesmies mat ZP na Slovensku.
UP ta potom vyradi k prvemu dnu pracovneho pomeru.
nezamestnany555
12.08.14,09:11
Dik za odpoved. Dovod vyradenia vsak bude vycestovanie do cudziny na viac ako 15 dni lebo pracovnu zmluvu podpiseme az neskor. Kebyze to zoberu tak, ze som sa nedostavil na dalsie dohodnute stretnutie, ku ktoremu dnu ma vyradia?