foxyman
19.04.06,11:58
Dobrý deň, potreboval by som radu ohľadom čerpania SF. Chceli by sme poslať zamestnancov na rekreačný pobyt v penzióne v Tatrách aj s rodinnými príslušníkmi. V akej výške zamestnancom môžeme preplácať pobyt /trebárs 3-dňový/, ktorého cena je cca 600,-/deň s polpenziou. Taktiež by sme im chceli kúpiť lístky do Aquaparku, nech sa vybláznia. Koľko môžeme prispieť zamestnancom a koľko ich rodinným príslušníkom?-tým asi nič však? :)))
KEJKA
19.04.06,10:16
Prispieť môžete do výšky SF,
MMM
19.04.06,10:18
Zalezi co mate v kolektivnej zmluve. Treba pozriet §7 zakona o soc fonde 152/1994 Z.z..Je mozne prispiet aj zamestnancom aj ich rodinnym prislusnikom podla kolektivnej zmluvy.
foxyman
19.04.06,10:18
Teda koľko chceme? Ak nam ale budu na faktúre od penziónu figurovať aj účty za rodinných príslušníkov, môžeme preplatiť aj tie?
MMM
19.04.06,10:38
Nemozete cely SF vycerpat len na toto. Mate ci nemate KZ? Od toho zalezi ako mate urcene cerpanie. Ak nemate KZ tak je povinnost zamestnavatela poskytnut
prispevok na dopravu (zarobok < 7000)
prispevok na stravu a regeneraciu najmenej 30% povinneho pridelu .
Chobot
19.04.06,11:00
Teda koľko chceme? Ak nam ale budu na faktúre od penziónu figurovať aj účty za rodinných príslušníkov, môžeme preplatiť aj tie?

Ak to dáte do nedaňových nákladov, a zamestnancovi to zdaníte, tak im môžete preplatiť trebárs jazdu na kolotoči.:D :D

Máte veľmi obmedzené možnosti na to, aby to boli vo firme daňové náklady a ešte menšie, aby to zamestnanec nemal zdanené.

Dajte mu radšej mimoriadnu odmenu a nech si ju použije aj s rodinnými príslušníkmi ako uzná z vhodné. Ak bude čokoľvek kombinovať a špekulovať, bude to administratívne náročné až daňovo rizikové. Najlepšie je to čerpať zo SF podľa zákonných pravidiel, pokiaľ máte toľko prostriedkov v SF.
Chobot
19.04.06,11:06
Dobrý deň, potreboval by som radu ohľadom čerpania SF. Chceli by sme poslať zamestnancov na rekreačný pobyt v penzióne v Tatrách aj s rodinnými príslušníkmi. V akej výške zamestnancom môžeme preplácať pobyt /trebárs 3-dňový/, ktorého cena je cca 600,-/deň s polpenziou. Taktiež by sme im chceli kúpiť lístky do Aquaparku, nech sa vybláznia. Koľko môžeme prispieť zamestnancom a koľko ich rodinným príslušníkom?-tým asi nič však? :)))

Ak máš na mysli ten zmenený paragraf v zákone o dani z príjmov, keď zamestnávateľ poskytuje rekreačné a športové zariadenie zamestnancom a ich rodinným príslušníkom, tak okolo toho tu bola minulý týždeň debata:
http://www.porada.sk/showthread.php?p=226931#post226931
KEJKA
19.04.06,11:08
príspevok na čokoľvek mimo stravného a teraz aj rôznych športových a kultúrnych podujatí aj tak zdaníte. A prenajaté priestory na športovanie - tiež sa nezdaňuje. Takže čerpať sa dá. Ale pochybujem, že sa do SF zmestí všetko aj za rodinných príalušníkov. A to už nie sú zamestnanci, takže to by sa asi zdaňovalo.
Ťých 30% na stravu a regeneráciu - ak by to bolo celé regenerácia, tak by literu zákona splnili, preto som napísala, že do výšky SF môžu čerpať. ten príspevok na dopravu .... veľmi málo sa vyskytuje, tak som s ním neuvažovala, ale je to len 0,5% (?).