switch0071
11.08.14,18:54
Dobrý deň, chcem sa spýtať, o 2 mes musím odovzdať ročnú správu na UPSVaR. mám dotáciu na podnikanie ale nevychádzajú mi financie na bud. rok, ako funguje prerobenie? Musím odovzdať nový pod. zámer alebo len finančné projekcie.. znova budem musieť ísť pred komisiu? robiť testy? ďakujem za odpovede, ako to funguje.
Fontionnel s.r.o.
12.08.14,09:02
Podnikateľský zámer nie je záväzná záležitosť. Je to zámer, predikcia, naplánovanie niečoho čo sa za dodržania určitých podmienok má čo najviac približovať k realite. V živote podnikateľa sa ale pravidelne objavujú faktory a udalosti, ktoré hospodárenie firmy ovplyvňujú a tým aj jej hospodárske výsledky. Myslíme si, že nie je potrebné upravovať čísla v podnikateľskom zámere v čase. Ročnú správu odporúčame odovzdať tak ako je. Aktuálne čísla , aktuálne príjmy a výdavky. Veľmi dôležité je zotrvať v činnosti na ktorú bola dotácia poskytnutá. Taktiež je dôležité vynakladať výdavky spojené iba s daným predmetom činnosti a existenciou podnikania.

Čísla v podnikateľskom zámere v úvodnej fáze podnikania môžu byť teda celkom iné ako čísla firmy v ďalších rokoch. Firma môže rásť, môže mať vyššie výdavky ale aj zisky. Nový podnikateľský zámer netreba vypracúvať. Pokiaľ neboli porušené základné podmienky dotácie, teda fungujete minimálne 2 roky a vykonáva stanovenú činnosť, výdavky sú adekvátne a primerané - nie je potrebné ísť znova pred komisiu či robiť testy.
switch0071
12.08.14,09:31
áno ale ja som mysle, to čo s tej dotácie nakupujem,.. mi nevychádzajú odvody a podobné veci..
Katy a R
12.08.14,09:35
môžeš požiadať o zmenu - predpokladám, že len výdavky budú na niečo iné, ako si uviedol v PZ - treba zdôvodniť. Ale dohodni sa priamo s konkrétnou pracovníčkou - lebo nie všade je to rovnaké (priamo vysvetlíš - o čo ti ide, poradí ti, že ako - možno bude stačiť doplnenie? )
switch0071
15.09.14,12:20
áno bol som na UPSVaR a stačí len doplnenie