msweb
12.08.14,06:46
Ahojte, chcem sa informovat preco musi byt clovek hospitalizovany v nemocnici minimalne 48 hodin? Ide o opatrenia zdravotneho charakteru alebo sa jedna skor o dohodou medzi poistovnou a nemocnicou?
Mam dcerku ktora sa dostala do nemocnice vcera 11.08 pretoze od rana nam zvracala a hnackovala. spravili jej rozne vysetrenia a testy. Vsetko je negativne. Ked dneska bude prijimat normlane stravu a udrzi ju a nevyzvracia a nemaju uz naplanovane ziadne infuzie pre nu, tak ju chcem zobrat domov na reverz pokial ju nepustia a budu trvat na hospitalizacii minimalne 48 hodin.

Tiez som raz lezal pred par rokmi na infekcnom lebo som zjedol nejake neprepecene maso a prvy den mi bolo zle, hnackoval som zvracal dali mi infuzie, potom na druhy den mi bolo vyborne, testy boli negativne a oni aj napriek tomu ma tam drzali cely tyzden, takze nechcem aby tak dopadla aj moja dcerka mala.

Preco tam je ta 48 hodinova minimalna doba hospotilizacii?
Dakujem
buchač
12.08.14,05:01
Zjednodušene povedané:

Lekár na ambulancii má len dve možnosti-pacienta prijať alebo neprijať.
Ak ho príjme, má "po starostiach".
Ak ho však nepríjme, môže zažiť minimálne ďalších 24 hodín stresu v očakávaní, že sa pred jeho ambulanciou objavia muži zákona, žiadajúci vysvetlenie k náhlemu úmrtiu.

To Tvoje spomínané infekčné oddelenie ani neriešim, to je iná káva.
Ty si sa mohol cítiť fajn, aj testy boli negatívne.
No týždeň na infekčnom má svoje dôvody a aj opodstatnenie, ktoré nemá význam ( niekomu ) vôbec vysvetľovať.

Ale kľudne podpíš aj tri reverzy...možno dcére skôr uškodíš, ako pomôžeš.
evuš
12.08.14,05:08
Chápem Ťa, že nikomu sa nechce byť len tak v nemocnici...no ide o Tvoju dcéru, a ak by sa jej náhodou stav zhoršil, budú po ruke lekári a nemusíš čakať na RZP, alebo letieť autom do nemocnice Ty.../inak v dnešnej dobe v nemocnici len tak nikoho nenechajú - to mi ver/....48 hodín dcéra v nemocnici prežije... nie je to síce Interhotel, ale ani väzenie v 3. nápravno-výchovnej skupine.... Ja by som zdravie svojho dieťaťa neriskovala.....
Chobot
12.08.14,05:43
Jedno hľadisko je zdravotné a druhé finančné.

Zo zdravotného hľadiska - tvoja dcéra bola včera dehydrovaná a mala dosť vážne problémy. Včera ešte dostávala infúzky a dnes si myslíš, že je úplne fit? Možno si ju chcú dnes nechať na pozorovanie. Naša dcéra tiež mala podobné problémy, ale mala aj zápal, brala antibiotiká intravenózne. Bola tam 4 dni.

Finančné hľadisko - nemocnice majú naplánované nejaké príjmy. Aby to splnili, musia si nahnať pacientov. Neviem, ako zmluvu má tá nemocnica s poisťovňou tvojej dcéry, ale možno to nemocnici vyjde výhodnejšie, ak ju ešte deň nechá hospitalizovanú. Jednodňové hospitalizácie môžu mať inú cenu ako dlhšie.

Je ťažké posúdiť, či ju tam teda nechávajú z toho zdravotného hľadiska alebo z finančného.

Na reverz ju môžeš zobrať, ale pokiaľ ide o jeden deň, tak by som to neriskoval a nekomplikoval. Počkaj do zajtra, oni vás pustia, ak bude v poriadku.

Musím sa ale priznať, že pred rokmi brali synovi nosné mandle (mal cca 5 rokov). Celý čas som tam s ním bol. Ráno ho prijali, doobeda urobili zákrok. Potom sme počkali, kým prestanú účinkovať anestetiká a večer som ho zobral domov na reverz. Pôvodne si ho tam chceli nechať cez noc na pozorovanie, či nebude krvácať. Povedali sme, že bývame 20 min. od nemocnice a my si ho doma lepšie odpozorujeme, než sestričky na nočnej, ktoré pozrú pacienta 1x za noc. Ak by niečo bolo, nemáme problém prísť. A išiel domov.
sosak
12.08.14,05:55
A inkubačná doba ti nič nehovorí ? Lekárom áno, keď si dcéru priviedol do nemocnice, tak ich nechaj robiť svoju prácu.
4
Črevné nákazy
Charakteristika.
Podľa primárnej lokalizácie infekčného procesu ich rozdeľujeme do
niekoľkých skupín.
1.
Črevné nákazy, pri ktorých sa infekčný proces lokalizuje iba v
čreve. Sú to najmä
cholera, šigelóza, salmonelová gastroenteritída, infekcie vyvolané enter
opatogénnymi
E. coli, rotavírusy, norovírusy, adenovírusy, teniázy.
Typickými príznakmi sú bolesť brucha, pocit na vracanie (nauzea), vracanie, kŕče,
hnačky, teplota.
2.
Črevné nákazy, ktorých pôvodcovia prenikajú z
črevného traktu do črevného obehu,
vyvoláva
jú celkové klinické príznaky
a
lokalizujú sa v
rôznych orgánových
systémoch. Sú to najmä brušný týfus, paratýfus
, vírusová hepatitída A.
3.
Alimentárne toxoinfekcie, v
ktorých patogenéze sa uplatňujú toxíny produkované
niektorými druhmi baktérií v
potravinách
. Sú to najmä botulizmus, stafylokoková
enterotoxikóza a
klostrídiová toxoinfekcia.
Pôvodca nákazy.
Pôvodcami črevných nákaz sú rôzne patogénne
baktérie
(
salmonely,
šigely, kampylobaktery, yrsinie, vibriá, stafylokoky, klostrídiá),
podmienene patógenné
bak
térie
(B. cereus, pseudomonády, Citrobakter, Proteus, enterokoky),
vírusy
(rotavírusy,
adenovírusy, Norwalk vírus, vírus hepatitídy A, vírus hepatitídy
E, vírus detskej obrny),
prvoky
(Entamoeba histolytica),
červy
(pásomnice, škrkavky).
Inkubačný čas
závi
sí od pôvodcu nákazy, vnímavosti jedinca, od infekčnej dávky. Inkubačný
čas môže trvať niekoľko hodín, dní až týždňov.

http://www.ruvzpo.sk/dokumenty/Infekcne_ochorenia.pdf
buchač
12.08.14,05:57
Viď vyššie :

" No týždeň na infekčnom má svoje dôvody a aj opodstatnenie, ktoré nemá význam ( niekomu ) vôbec vysvetľovať."....;)
Mila123
12.08.14,06:55
Juraj, ty si teda, hotový doktor......fakt
msweb
12.08.14,07:24
Chobot, no ano bola dehydrovana, nakolko to bolo aj pre nu prva skusenost so zvracanim takehoto rozsahu bola aj trocka zmetena co sa snou deje. ja som rad ze v nemocnici jej pomohli a podali jej infuzie, aj ked obvodna lekarka povedala ze pojde len na infuzie a domov... az v nemocnici sme zistili ze oni tak infuzie nepodavaju ze musi tam ostat minimalne 48 hodin. K tomu jej spravili tie vysetrenia. Vysledky su vraj negativne ako sme rano zistili. dneska krasne papa, pije, brusko ju uz neboli, pyta sa uz domov. Ak existuje zdravotny dovod na to aby tam mala ostat necham ju tam, ale ak sa jedna len o "biznis" dovod medzi poistovnou a nemocnicou, nemam dovod ju tam nechavat. Najme ak nemocnica neumoznuje ostat rodicovi na noc pri dietatu - a to aj napriek tomu ze za kazdy den nam uctuju nejaky externe poplatky co musim zaplatit ze tam mozeme chodit cez den.... Mimochodom mi byvame od nemocnice asi 3 minuty takze v pripade problemov som schopny ju tam odviest raz dva. a Okrem toho ako tu uz nejaky clen spomenul, so zenou jej doma dokazeme poskytnut vecsiu opateru ako sestricky tam v nemocnici a najme v noci.
Takze aj preto som chcel vediet o aky dovod 48 hodinovy sa jedna.
Chobot
12.08.14,07:48
Nikto na porade nevie posúdiť, či tam musí zostať alebo nie. Koľko má rokov? Ak má menej ako 3, môžete žiadať, by bol s ňou rodič. Ak viac, tak ju zober domov na reverz.

Ja by som ju tam tiež nenechal, pokiaľ jej nerobia žiadne zdravotné úkony, len "pozorujú".
msweb
12.08.14,14:18
Ma 3 rocky aj 2 mesiace. Dcerka je uz doma. Samozrejmee pred tym ako sme sa rozhodli som sa poraidne porozpraval s doktorkou a ona sama nemala nic proti a skor nas k tomu pozbudila kedze vysledky boli dobre, krasne uz papala, pila a teda bolo to uplnee ine ddieta ako vcera. Takze sama suhlasila aby sme si ju zobrali, ale teda zdoraznila ze jedine na reverz kedze zo strany nemocnice z pravnickeho ci akehoto ich hladiska nemohli ju este prepustit oficialne. Takze sme uz doma, akurat este bude par dni na diette.

Dakujem vssetkym za reakcie. samozrejme nechcel posudit od diskutujucich stav mojho dietata na dialku ci moze ist domov alebo nie, ale skor len zistit ako to je s tou 48 hodinovou hospitalizaciou v nemocniciach a preco vlastne existuje. Som rad ze sa troska aj zvrtlo do mensej diskusie a ze sme si vymenili nazory a skusenosti. Vsetko dobre.