maryann
19.04.06,12:45
Ahojte poraďáci,
chcela by som sa spýtať ako sa postupuje v prípade, keď zodpovedná osoba, ktorá je vedená na Úrade na ochranu osobných údajov odchádza na materskú dovolenku. Osoba, ktorá preberie túto zodpovednosť sa musí zaregistrovať-to mi je jasné. Ale akým spôsobom?
Bude to na tom istom tlačive ("Oznámenie prevádzkovateľa o poverení zodpovednej osoby výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov")? A ako oznámiť úradu, že ide iba o zástup počas materskej dovolenky?
Ak má niekto s týmto skúsenosť, prosím poraďte. Ďakujem.
dana9
19.04.06,10:49
Ahojte poraďáci,
chcela by som sa spýtať ako sa postupuje v prípade, keď zodpovedná osoba, ktorá je vedená na Úrade na ochranu osobných údajov odchádza na materskú dovolenku. Osoba, ktorá preberie túto zodpovednosť sa musí zaregistrovať-to mi je jasné. Ale akým spôsobom?
Bude to na tom istom tlačive ("Oznámenie prevádzkovateľa o poverení zodpovednej osoby výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov")? A ako oznámiť úradu, že ide iba o zástup počas materskej dovolenky?
Ak má niekto s týmto skúsenosť, prosím poraďte. Ďakujem.

Áno, my sme to robili na tom istom tlačive, ale úrad sme neupozorňovali, že ide o dočasné "poverenie". Proste keď sa zmení situácia, tak zase nahlásite pôvodnú osobu. Aj tak dopredu nemôžete vedieť, ako materská dopadne a či sa ZC k vám vráti a tak...:)
maryann
19.04.06,11:03
Ďakujem ešte raz.