lucilla8
12.08.14,07:45
dobrý deň, moja otázka je ohľadne nároku na dovolenku. V zákone je písané že zamestnanec musí odpracovať celý kalendárny mesiac. Náš zamestnanec nastúpil 17.2.2014 a zmluvu má do 30.09.2014. Takže výpočet je 25:12 x 7 celých kalendárnych mesiacov??
ivka70
12.08.14,07:50
Ano, ak je jeho rocny narok na dovolenku 25 dni a ak odpracoval aspon 60 dni a nebol na PN dlhsie ako 100 dni. Pocitas kazdy cely mesiac trvania PP, to znamena marec - september, cize 7 mesiacov v tomto pripade.
lucilla8
12.08.14,08:18
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte by som chcela vedieť nárok na dovolenku v prípade, že by zamestnanec pracoval od 17.02.2014 do 28.09.2014. V takom prípade do nároku nepatria mesiac február a september??? Takže výpočet by bol 25:12X6 celých kalendárnych mesiacov??
Tweety
12.08.14,08:20
lucilla8 (Dnes 09:18) Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte by som chcela vedieť nárok na dovolenku v prípade, že by zamestnanec pracoval od 17.02.2014 do 28.09.2014. V takom prípade do nároku nepatria mesiac február a september??? Takže výpočet by bol 25:12X6 celých kalendárnych mesiacov??

ÁNo, 25/12x6
Logicky o jeden mesiac(9) nižší.
Doplním znenie §102 ZP
Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.
lucilla8
12.08.14,08:26
Ďakujem za odpovede. Bola som totiž ráno obvinená od zamestnanca, že zle rátam dovolenku. A že si to overoval aj v inej firme a mám si to ja skontrolovať. Som rada, že to mám v poriadku. Prajem pekný deň
Tweety
12.08.14,08:27
overiť to mal v ZP nie v inej firme, tam to tiež nemusia vediež
lucilla8
12.08.14,08:42
Ešte k tomuto prípadu. Tento zamestnanec bol zamestnaný od 17.2.2014 do 17.05.2014 potom dodatkom predlžený pp do 30.09.2014. Aj v tomto prípade je môj výpočet správny? Nárok je stále 25:12x 7 mesiacov?
Tweety
12.08.14,08:43
je to jeden PP
lucilla8
12.08.14,08:46
Prepáčte, že sa opakujem, ale tak ma zneistil ten zamestnanec, že som z toho nervózna. ďakujem za uistenie.
Tweety
12.08.14,08:51
doplnila som znenie §102 ZP
lucilla8
12.08.14,08:53
hej čítala som a podľa toho dávala aj dovolenku. Vytlačila som nárok na dovolenku zo ZP a dám to prečítať zamestnancovi aby mal aj on v tom jasno. Prajem pekný deň
Tweety
12.08.14,08:54
správne,
pandorasbox
04.08.15,21:58
Ahoj Tweety,prosím, ak zamestnanec nastúpil do zamestnania 16.4 a končí počas skúšobnej doby 15.07.2015, na koľko dní má nárok na dovolenku. Ročný je 5 týždňov. ďakujem pekne