merry123789
12.08.14,08:32
Som zamestanec Obecného úradu resp. zastupujem uz 2 rok kolegynu, ktora je na materskej dovolenke. Moja otazka znie, ci z nejakeho zakona mi vyplyva povinnost zucastnovat sa obecneho zastupitelstva, ktore sa kona kazde 3 mesiace po pracovnej dobe a my ako zamestanci ho platene nemame tak ako poslanci ktorych ucast je povinna a navyse ja ako pracovnik OU by som tam ani nemusela byt kedze moja funkcia nema nic spolocne s temami preberanymi na ob.zastupitelstve.Este som zabudla dodat ze ob.zast. sa zacina o 17:00 hod a konci tak okolo 22:00 hod alebo niekedy trva aj do polnoci. Byva v piatok cize pre nas zamestnancov zase nevyhodne a ked to poslancom nevyhovuje v piatok tak je aj v nedelu poobede aj to uz sa stalo :)
Ing. Ľubomír Janoška
12.08.14,09:39
Starosta by Vám mal nariadiť (a preplatiť) prácu nadčas.
Ako zamestnancovi obce Vám na jednej strane neprikazuje účasť na rokovaní zastupiteľstva zákon o obecnom zriadení ani žiaden iný zákon, na druhej strane je oprávnenou požiadavkou, ak starosta vyžaduje prítomnosť zamestnancov - nielen kvôli maximálnej informovanosti, ale aj kvôli možnosti okamžitej odpovede na interpeláciu poslanca. Riešením je nadčas.