Bernadete
12.08.14,12:54
Pracujem 5 dní v týždni po 4 hodiny
Katy a R
12.08.14,12:58
no na toľko - ako je uvedené v §103 ... ako všetci ostatní. (4 resp 5 týždňov)
Tweety
12.08.14,13:11
Polovičný úväzok nijako nesúviisí s nárokom na dovolenku. Takže ak máš už vek 33r. alebo do konca roka budeš mať, nárok je 5 týždňov, inak 4. Vyšší nárok, ako zo zákona, môže upraviť už len KZ. A neuviedla si ani vek ani to, či máte alebo nemáte KZ a v nej tzv. dodatkovú dovolenku.
A ešte je prípad v školstve, kde je vyšší nárok zo zákona.
A ak si tu už uviedla ten §103, tak si si ho určite aj prečítala a nároky sú jasné, či nie?
§ 103
Základná výmera dovolenky

(1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.

(2) Dovolenka zamestnanca, ktorý do konca príslušného kalendárneho roka dovŕši najmenej 33 rokov veku, je najmenej päť týždňov.

(3) Dovolenka riaditeľa školy, riaditeľa školského výchovno-vzdelávacieho zariadenia, riaditeľa špeciálneho výchovného zariadenia a ich zástupcov, učiteľa, pedagogického asistenta, majstra odbornej výchovy a vychovávateľa je najmenej osem týždňov v kalendárnom roku.


Ak nie, upresni, čo presne nie je jasné.
Samozrejme základný nárok je len pri D za KR, teda pri odpracovaní viac ako 60 dní v roku.
Bernadete
18.08.14,12:43
mám 47 rokov a pracujem ako upratovačka v knižnici na polovičný úväzok, KZ máme ale neviem či je tam zvýšená dovolenka, lebo teraz ju prerábajú.Naša účtovníčka mi vypočítala že mám nárok na 15 dní, lebo pracujem len na polovičný úväzok.Ako jej to mám vysvetliť?
ivka70
18.08.14,13:05
A pracujes na tom prac. mieste cely rok alebo tvoj PP zacal v priebehu roku 2014 ?
Bernadete
21.08.14,12:50
Ja som nastúpila 15.01.2014
Katy a R
21.08.14,13:02
no tak ak ti počítala len do augusta (však nikdy nie je isté, či tam budeš do konca roka pracovať?) - tak by to aj dobre bolo? za celý rok = 23 dní
Bernadete
03.09.14,12:14
Ona mi to vypočítala na celý rok, ale ako jej to mám vysvetliť, že mám nárok na viac dní v § 103 sa nepíše o krátenom úväzku
Tweety
03.09.14,12:23
No nepíše, pretože nárok na D vzniká za odpracované dni, nepozerá sa teda na výšku uväzku.