Bambi23
19.04.06,12:50
Je tu niekto, kto účtuje v MRP účtovnom programe? Potrebovala by som poradiť ako sa uhradzajú faktúry, ked mam vystavenu zalohovu fakturu, jej uhradu urobim cez BU, ale tym padom mi ostava vysiet klasicka dosla faktura v zozname faktúr ako neuhradená. čo robím zle?
ondrejvla
19.04.06,11:00
Je tu niekto, kto účtuje v MRP účtovnom programe? Potrebovala by som poradiť ako sa uhradzajú faktúry, ked mam vystavenu zalohovu fakturu, jej uhradu urobim cez BU, ale tym padom mi ostava vysiet klasicka dosla faktura v zozname faktúr ako neuhradená. čo robím zle?

V PÚ si to predkontuj : MD 321/A/D 314/A úhradu konečnej na zálohovú, veď ak si uhrádzala preddavkovú tak si nemala účet 321/A ale 314/A, a
v JÚ si to uhraď cez DD, príď na konkrétnu faktúru, stlač "S" a ako doklad tam uveď doklad platby zálohovej faktúry.
Bambi23
19.04.06,11:15
uctovne, co sa tyka zostatkov mi to sedi, mam to cez 314, ale ja neviem ako davat v MRP uhradu faktury - programovo, aby mi neostavala v zozname faktur poznamka neuhradene. Predtym som robila v inom uctovnom programe a tam to bolo uplne inac. v MRP si vyberiem fakturu, dam uhradit a da mi moznost len pridat doklad z pokladne alebo interny, ale nie uhradu z BU. takze to robim cez uctovny dennik, pridam bankovy vypis ale tym padom mi ostane fa v zozname ako neuhradena. toto neviem ako spravit. Ak mi s tym mozes pomoct, neviem ci to vysvetlujem dost zrozumitelne, pretoze sama z toho neviem vyjst, tento uctovny program este dobre neovladam
Olgica
19.04.06,11:20
Uhradu faktúry urobíš v daňových dokladoch cez S (splátka).
Bambi23
19.04.06,11:39
uctujem v MRP v podvojnom uctovnictve pod Win, cez S mi tam nic nejde, ak to dobre hladam.
Asi by som potrebovala prejst cely postup zadavania dokladov a uhrad, ale neviem sa k tomu nikde dostat, skusam to sama, z ich prirucky neviem absolutne vyjst.
Najprv pridaj predfakturu, sumu len celu, nie aj rozdelenie DPH, 321/314. Potom si pridam samostatne fakturu, tam uz davam rozcutovanie aj DPH. 501/321 a 343/321. Uhradu predfaktury z BU davam 314/321. Uctovne je to dobre, ale v tom zozname mam stale fakturu vedenu ako neuhradenu, nech skusam cokolvek, naozaj na to sama neviem prist. dufam, ze to neznie blbo, ale tak to je :)
vie mi s tym niekto poradit?
Zlata
19.04.06,12:31
uctujem v MRP v podvojnom uctovnictve pod Win, cez S mi tam nic nejde, ak to dobre hladam.
Asi by som potrebovala prejst cely postup zadavania dokladov a uhrad, ale neviem sa k tomu nikde dostat, skusam to sama, z ich prirucky neviem absolutne vyjst.
Najprv pridaj predfakturu, sumu len celu, nie aj rozdelenie DPH, 321/314. Potom si pridam samostatne fakturu, tam uz davam rozcutovanie aj DPH. 501/321 a 343/321. Uhradu predfaktury z BU davam 314/321. Uctovne je to dobre, ale v tom zozname mam stale fakturu vedenu ako neuhradenu, nech skusam cokolvek, naozaj na to sama neviem prist. dufam, ze to neznie blbo, ale tak to je :)
vie mi s tym niekto poradit?

Pridáš si z ponuky - pridať predf., typ DPH 39 - neúčtuješ nič
Cez Úhrady zaúčtuješ úhradu predf. , zaradiť úradu do účt.denníka, na základe výpisu BU - účt. 314/221
Príde daňový doklad - postavíš sa na danú predf. a cez Uhradiť vybetrieš z ponuky - Vytvoriť faktúru (daňový doklad) a povolíš učtovanie.
Daňový doklad ti ostane uhradený a zároveň preúčtovaná aj záloha, skontroluješ správnosť nákladového účtu.
lenkak
19.04.06,15:47
Pozri:
http://www.porada.sk/t6487-uhrady-faktur-v-mrp.html
to sú klasické úhrady, aby si si bližšie ozrejmila problematiku
Ostatok ako píše Zlata.
Lenik
15.05.06,08:37
Som rada, že som našla tento príspevok a odpoveď od Zlaty. Ja som vytvorila predfaktúru, postupovala som presne podľa návodu, až na to vytvorenie faktúry cez úhradu predfaktúry. Bála som sa, že niečo pokazím. Ja som faktúru zaevidovala a dala som ju uhradiť interným dokladom 321/314. Idem vyskúšať nový spôsob.
Ďakujem
adrina
15.05.06,09:09
Ja by som sa chcela opytat, ako mam predefinovat ciselniky, lebo v nastaveni ich mam, ale pri uctovani dokladov, napr. pokladna musim ho nahodit. Da sa to vobec? A nie je tu nahodou niekto z Popradu, kto ten softwer MRP pouziva? Diky.
Fany
15.05.06,09:45
Dá. Ak ideš napr. cez účtovný denní, potom dolu v účtovných zápisoch, ak máš predkontáciu s 211 tak sa ti v riadku doklad (klikni na riadok 2x) ponúkne posledný VD (napr. V-23). Klikni a zapíše ti ďalší (V-24) To isté urob v 2 riadku a tiež ti tam dá V-24. Keď to celé potvrdíš, tak nabudúce ti ponúkne posledný V-24 a zadá ti V-25. Skús to, funguje to.
lenkak
15.05.06,14:03
Tak ako píše Fany, poprípade stlač F4.
ZlaticaB
17.05.06,12:07
Milí poraďáci, práve planujem zakúpiť program MRP na podvojné účtovníctvo pre školu /príspevková organ./ prosím poraďte mi aké maté skúsenosti s týmto programom? Či sa ho oplatí zakúpiť, alebo viete poradiť niečo lepšie a cenovo dostupne. Pekne ďakujem