Simona Števulová
12.08.14,15:05
Momentálne mám zmluvu na polovičný úväzok, a od zajtrajšieho dňa dohodu o vykonaní činnosti, zároveň mám možnosť pracovať ako viazaný finančný agent cez DIČ. Je možné všetko toto skĺbiť dokopy? Myslím legislatívne, nie psychicky. Zároveň by som chcela vedieť, či budem musieť platiť odvody (DIČ) aj do zdravotnej aj do sociálnej poisťovne.
Tweety
12.08.14,13:15
Legislatívne je to OK, môžeš pracovať súbežne.
Simona Števulová
12.08.14,13:42
Ďakujem.
avalik
12.08.14,14:11
môžeš, ale pozor aj na § 83 ZP
Výkon inej zárobkovej činnosti

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa. Ak sa zamestnávateľ nevyjadrí do 15 dní od doručenia žiadosti zamestnanca, platí, že súhlas udelil.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 z vážnych dôvodov písomne odvolať; v písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť tieto dôvody. Po odvolaní súhlasu zamestnávateľom podľa prvej vety je zamestnanec povinný bez zbytočného odkladu inú zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Súhlas zamestnávateľa podľa odseku 1 sa nevyžaduje na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.

ako FA odvody tento rok nebudeš platiť, ročné zúčtovanie ZP urobí na budúci rok tvoja ZP a v závislosti od príjmov doplatíš podľa výmeru
do SP budeš platiť odvody od júla budúceho roku tiež v závislosti od príjmov v tomto roku
Katy a R
12.08.14,15:03
len ešte doplním - že do ZP to treba nahlásiť - začiatok SZČ .. preddavky môžu byť nulové:)