johnyx1888
12.08.14,19:08
ahojte. Je tu niekto, kto má skúsenosti s transplantáciou črevnej flóry alebo už o tom počul?

ja mám už dlhodobo zdravotné problémy a tento spôsob liečby vyzerá, že by mi mohol fakt pomôcť. hlavne na zahraničných fórach ľudia písali s podobnými problémami ako mám ja že sa ich zbavili po dlhom dlhom čase a všetkých možných spôsobov liečby, od klasickej medicíny až po rôzne alternatívne liečby. Chcel by som túto liečbu podstúpiť. je krátkodobá. cca 5 dní sa každý deň vykoná transplantácia od zdravého darcu a je to. Už aj mám nájdenú jednu pracovničku zo zdravotníctva, ktorá sa tomuto venuje a ma stým mnoho skúsenosti ale stále nemožem nájsť ochotného darcu. podmienka je tam hlavne dobrý zdravotný stav a tiež že nebral antibiotiká posledné roky. keby som ho našiel určite by to nebolo zadarmo ale nájsť niekoho takéhoto je ťažké. Z ľudí čo poznám by sa nato asi nikto nedal. U nás je takéto niečo ešte dosť proti etike alebo také tabu ale proste ja som už skúšal všetko fakt asi všetko možné a toto sa mi javí aj podľa osobných skúsenosti viacerých ľudí ako niečo čo by ma mohlo fakt zbaviť mojich zdravotných problémov. Inak je to naozaj úplne bezpečné takže nieje dôvod sa niečo báť.
Peggynka
12.08.14,17:40
Pozri sa,ak je pre teba tento spôsob prijateľný a vkladáš do výsledku nádej na zlepšenie svojho stavu,kontaktuj české zdrav. zariadenie a na základe súhlasu s výkonom potom požiadaj o súhlas svoju zdrav. poisťovňu,že ti daný výkon preplatia.Nezahrávaj si so svojim zdravím;pokútnymi cestičkami hľadať laické zásahy do svojho tela.Na poslednú vetu v tvojom príspevku len toľko - nič nikdy nie je úplne bezpečné.
lujza.j
12.08.14,17:41
Transplantácia črevnej mikroflóry: Robí sa pacientom, ktorí majú ťažkú hnačku spôsobenú dlhodobým pôsobením antibiotík. Vážne chorí pacienti dostanú do tela suspenziu pripravenú zo stolice ich zdravého príbuzného. Po podaní sa im v čreve obnoví zdravá mikroflóra. Tento zákrok nahrádza ďalšiu antibiotickú terapiu a používa sa na niektorých pracoviskách v Českej republike. Ako zle to znie, tak dobre to funguje.

http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/mame-vysledky-sokujucej-studie-antibiotika-prestavaju-slovakom-zaberat.html
sosak
12.08.14,17:44
Z ľudí čo poznám by sa nato asi nikto nedal. A prečo si myslíš, že cudzí človek by sa na to dal ? Však sa transplantácia črevnej flóry sa robí u rodinných príslušníkoch.
johnyx1888
12.08.14,18:42
peggynka. kontaktovať sa mi ich neoplatí lebo robí sa to iba v Brne a Prostejove a používa sa to iba u pacienotov s clostriduem difficile. ak nie si tento typ pacienta tak ťa pošlu.... aj som im písal mail. odpovedal mi doktor, ktorý to robí v Brne, že to používajú iba v týchto prípadov. iných nie. k tým pokútnym a laickým zasahom asi toľko, že keby to bolo fakt také tak sa tým vôbec nezaoberám. určite to nieje bežna rutina ale za pokus to fakt že stojí. Tu na slovensku to je niečo úplne nové ale v zahraniči je to už dosť zaužívané. stačí ísť na zahraničné stránky hlavne z USA kde píšu ľudia, ktorí s tým majú veľa skúsenosti. vieš keď budeš mať dlhe dlhé roky zdravotné problémy a prejdeš všetkými možnými vyšetreniami a cez radu dokotorou, ktorí ti nepomôžu tak začneš hľadať pomoc sama. Tu na Slovensku je biedny stav ohľadom liečby aj alternatívnych poradcov. Tu si podľa väčšiny kvázy odborníkov prekyslený alebo maš parazity v tele. nič ine. ja sa už po dlho dlom čase orientujem na zahraničné stránky najme z USA, kde sú tieto temy o dosť viac rozobraté.
a nieje to nebezpečne.

lujza.j ano robia to tak ako píšeš. ale dá sa to spraviť o mnoho účinnejšie. v nemocnici ti dajú do tela iba malú časť. je to na dlho ale proste nerobia to najideálnejšie. a inak nerobil by som to keby som nemal ani potuchy čo to je ani ako sa to robí ani by som sa nezveril do rúk niekoho, kto o tom nič nevie. Ale máš pradu. ako znie to zle tak dobre to funguje a pri viacerých zdravtoných problémov.

sosak. nie. v nemocnici uprednostňujú rodinných príslušníkov ale to nieje podmienka. Môže to byť hocikto, pokial ma dobrý zdravotný stav a dlho nebral antiobiotika, lebo je tam riziko že by mi to mohlo naručiť črevnú flóru. pri klystýre sa ti obnovi črevná flóra za cca 3 až 8 dní. po antibiotikách po 8 mesiacoch a to ešte nieje iste.
A prečo hľadam. ja z ľudí čo poznám tiež viem, že by sa na to nikto nedal. tiež som nevedel kde mám hľadať ale tí čo na tom boli mali buď nejakého ochotného známeho alebo ho našli cez internet týmto spôsobom. To bola jedna z prých veci čo som sa ich pýtal. ako nájsť niekoho kto by bol ochotný stať sa darcom. napríklad v Nemecku sa nájde darca bežne za 100 eur.
Tu u nás je to proste iné.
Azalee
21.01.15,05:24
ako si pokrocil v hladani? mam brata a on ma mnoho kamaratov, ktori sa stravuju vyhradne vegansky a zdravo, nikdy nejedia atb a asi ani ine lieky. teda moj brat je uz velmi dlho stale zdravy. este sa vyznacuju prazdnou penazenkou. co to pre darcu obnasa? jedno vysetrenie, pol dna specialnej diety a odovzdanie stolice?
dusansl
24.01.15,20:47
Dobrý večer, ľudia skutočne naletíte na každú blbosť, alebo je to len preto, aby bolo dookola o čom písať?
na regeneráciu vlastnej črevnej mikrofóry postačí prijať od manželky , frajerky či iného obyčajného darcu napríklad formou bozku pár krát po sebe trochu slín. Tie obsahujú obyčajné baktérie, vlastné črevnému traktu. Ak nie je Vaša mikroflóra totálne zlikvidovaná za dva tri dni máte po problémoch. Vaša mikroflóra sa pomnoží a doplní, vy máte po problémoch a blbečkovia po kšefte. pektý deň Dusansl
johnyx1888
06.02.15,10:08
ako si pokrocil v hladani? mam brata a on ma mnoho kamaratov, ktori sa stravuju vyhradne vegansky a zdravo, nikdy nejedia atb a asi ani ine lieky. teda moj brat je uz velmi dlho stale zdravy. este sa vyznacuju prazdnou penazenkou. co to pre darcu obnasa? jedno vysetrenie, pol dna specialnej diety a odovzdanie stolice?
Ahoj. no nemám stále darcu ale aj keby som ho mal, tak nemám ani nepoznám nikoho kto by tu transplantáciu vykonal :(
korela
06.02.15,11:13
Máš predstavu, koľko by to stálo tam, kde v tom zákroku majú prax? Niekedy sa tieto operácie robia v Amerike (traspl. kostnej drene), ak ide o známu osobnosť,môže sa vyhlásiť zbierka, iba preto, že ide o záchranu života a je to najrýchlejší možný spôsob získania financií.
Skús ísť cestou zbierky nejakým vhodným spôsobom a daj si to urobiť odborníkom. Aj keby si mal iba osloviť svoje najbližšie okolie.
Ja viem o tomto veľa rokov.
kuky969
10.03.17,23:15
JOHNY ahoj prosim ako si pustupil s vyskumom ohladom moznosti transpalantacie crevnej flory ???
lofr
12.03.17,12:58
Dobrý večer, ľudia skutočne naletíte na každú blbosť, alebo je to len preto, aby bolo dookola o čom písať?
na regeneráciu vlastnej črevnej mikrofóry postačí prijať od manželky , frajerky či iného obyčajného darcu napríklad formou bozku pár krát po sebe trochu slín. Tie obsahujú obyčajné baktérie, vlastné črevnému traktu. Ak nie je Vaša mikroflóra totálne zlikvidovaná za dva tri dni máte po problémoch. Vaša mikroflóra sa pomnoží a doplní, vy máte po problémoch a blbečkovia po kšefte. pektý deň Dusansl

Usmevne... este mi povedz, ako tie bakterie preziju cestu zaludkom.