Rech25
12.08.14,19:15
Zdravím.
Existuje nejaká forma havarijného poistenia pre konkrétnu osobu ? Nie pre auto..
Totižto PZP má asi každé auto, ale havarijné väčšinou nie. Ja častokrát striedam rôzne autá, ktoré majú rôznych vlastníkov a chcel by som nejaké poistenie pre mňa ako osobu ak nehodu na nejakom aute, ktoré havarijné poistenie nemá spôsobím. Existuje nejaké takéto poistenia teda pre mňa pokiaľ budem šoférovať hocaké osobné vozidlo ??
bubkoch
12.08.14,17:19
jedine nejake zodpovednostne poistenie
ivka70
12.08.14,17:21
Havarijne na osobu nie. Existuje poistenie zodpovednosti za skodu (napr. skodu sposobenu zamestnavatelovi a pod.)
jelalim
12.08.14,17:37
poistenie zodpovednosti za skudu sposobenu zamestnavatelovi kryje iba nejaky 2 mesacny plat... tadialto cesta nevedie...

Ja som v ramci poistenia domacnosti dostal nejaky bonus, poistenia zodpovednosti za skodu. Neviem ale ake su tam limity. Poistovacka pri uzatvarani sa dusovala, ze si mozem uplatnit poistnu udalost ak napr. omylom v obchodaku rozbijem nejaku drahu flasu.

podla mna jedine rozumne riesenie, ako byt kryty, je jazdit len na aute ktore havarijnu ma.
Rech25
12.08.14,17:46
JJ ako milionári majú poistenie za škodu... to len neviem koľko to kryje a aká je cena poistky... Určite nič lacné.... škoda myslel som že nejaké poistenie zodpovednosti za škodu na automobile je..... A keď sme pri tej klasickej havarijnej, tak asi nejaká poistka havarijná krátkodobá.... napr na týždeň neexistuje však ?
Ice dive
12.08.14,19:39
nie neexistuje žiadne krátkodobé poistenie na týždeň a pod... čisto teoreticky sa dá uzavrieť poistka a do dvoch mesiacov vypovedať s 8 dňovou výpovednou lehotou... ale dlhodobo sa toto robiť nedá nakoľko počet poisťovní je dosť obmedzený...
Peggynka
13.08.14,05:58