kukučka
12.08.14,19:16
Čím to je, že si naši poslanci nevážia vlastný národ a z každej strany ho chcú obmedzovať a pokutovať? Marí sa mi, alebo je čoraz viac ľudí, ktorí sa vzdali vlastného zdravého rozumu a sú schopní tie zlé rozhodnutia ešte obhajovať?
Napríklad: očkovanie, prilby pri bicyklovaní, čipovanie psov a mačiek a iné
buchač
12.08.14,17:32
Doplním :

Psychologické testy pre držiteľov zbraní, pre vodičov ( jedno preskúšanie cca 50-100 € ).
Pravidelná výmena všeliakých preukazov. ( výmena cca 20 € ).
Prilby na lyžiarskych svahoch.

Že sa Ty čuduješ, saTi čudujem...
Naši posranci sú tak posraní, že tie drísty z EU ešte sprísnia.

Ale ono je to ako v manželstve.
Za všetkým zlým hľadaj ženu, potiažmo manželku aneb svekrušu....;)

Tu ide len a len o to, ako vo vojne.
Aj na tú treba peníze, peniaze a peňeži.
Čiže všeliaké záujmové-lobistické skupiny s presadili svoje.
Najväčším výpalníkom je ale aj tak štát a jeho poplatky.
alaya1
12.08.14,17:36
Doplním :

Psychologické testy pre držiteľov zbraní, pre vodičov ( jedno preskúšanie cca 50-100 € ).
Pravidelná výmena všeliakých preukazov. ( výmena cca 20 € ).
Prilby na lyžiarskych svahoch.

Že sa Ty čuduješ, saTi čudujem...
Naši posranci sú tak posraní, že tie drísty z EU ešte sprísnia.

Ale ono je to ako v manželstve.
Za všetkým zlým hľadaj ženu, potiažmo manželku aneb svekrušu....;)

Tu ide len a len o to, ako vo vojne.
Aj na tú treba peníze, peniaze a peňeži.
Čiže všeliaké záujmové-lobistické skupiny s presadili svoje.
Najväčším výpalníkom je ale aj tak štát a jeho poplatky.



??
buchač
12.08.14,17:39
Prilby na lyžiarskych svahoch.

??

Veď sú povinné....či ???
Ak nie, šak nevadí.
Tých sprostostí, ktoré mocipáni schválili/lia, je aj tak požehnane...na vládnucej strane nezáleží.
Biznis je biznis.
alaya1
12.08.14,17:52
Prilby na lyze, motorku a aj bicykel by kazdy mal uzivat sam od seba, myslim, ze k tomu staci zdravy rozum.
BXLmiami
12.08.14,18:02
Aj chrániče na zápastia,lakte a kolená pri korčliach.Nechcite vedieť ako sa dajú odpáliť obe ruky pri uplne zdanlivo nevinnom páde.Kamoška ide už na 6 operáciu pre jedno ponáhľanie sa.
Peggynka
12.08.14,18:13
Bezpečnostné prvky by som vynechala zo zoznamu.Už logika nepovinnej prilby pre cyklistu v meste je debilina :D Ak sa vykotí v meste,nestane sa mu nič? Dcéra už naučila aj policajtov používať bezp. pásy - stačil dôkaz pri nehode a aj keď majú výnimku,dali si povedať.A spoliehať sa na zdravý rozum...vidíme okolo seba,ako to je so zdravým rozumom u niektorých...napr. doma oparené malé deti...
lujza.j
12.08.14,18:20
Aj chrániče na zápastia,lakte a kolená pri korčliach.Nechcite vedieť ako sa dajú odpáliť obe ruky pri uplne zdanlivo nevinnom páde.Kamoška ide už na 6 operáciu pre jedno ponáhľanie sa.
pre toto som prestala inlajnovať....:(že sa skydnem a zlomím si bedrový klb, zápästie a iné "dokonalé" klby:(...juj ako som svišťala ako vítr:D
kukučka
12.08.14,18:23
Neviem ako súvisia s témou doma oparené malé deti a nie každý býva v meste a má pretekársky bicykel, poniektorí idú na bicykli na pole, či na cintorín zaniesť kyticu. ;)
Peggynka
12.08.14,18:32
Neviem ako súvisia s témou doma oparené malé deti a nie každý býva v meste a má pretekársky bicykel, poniektorí idú na bicykli na pole, či na cintorín zaniesť kyticu. ;)
Zdravý rozum dospelých je kde,keď sa môžu malé deti opariť vriacou polievkou,čajom atď ? Ako mám doma zaistenú bezpečnosť detí,keď sa môže takéto niečo stať? Chápeš? Niektorým nezodpovedným treba zákon,aby zaistili bezpečný pohyb seba a svojich detí.
A keď spadnú na poli z bicykla,nestane sa im nič?
BXLmiami
12.08.14,18:38
Neviem ako súvisia s témou doma oparené malé deti a nie každý býva v meste a má pretekársky bicykel, poniektorí idú na bicykli na pole, či na cintorín zaniesť kyticu. ;)
Myslíš,že cestou na pole si bez prilby nemôžeš zlomiť lebku?
buchač
12.08.14,18:43
Jéééésus máriška...Peggy, neblázni !



Neviem ako súvisia s témou doma oparené malé deti a nie každý býva v meste a má pretekársky bicykel, poniektorí idú na bicykli na pole, či na cintorín zaniesť kyticu. ;)
Zdravý rozum dospelých je kde,keď sa môžu malé deti opariť vriacou polievkou,čajom atď ?
To nie je zdravý rozum, to je proste skôr nešťastie ako také.
Ako mám doma zaistenú bezpečnosť detí,keď sa môže takéto niečo stať?
Nijako, niektoré dieťa proste neustriehneš.
Chápeš? Niektorým nezodpovedným treba zákon,aby zaistili bezpečný pohyb seba a svojich detí.
Neblbni. To akože zákon zabezpečí, aby sa bezpečnosť zakázala? Na futbale strážia tých pobehajkov traja ( niekedy aj štyria ) a tak sa občas dokopú, až hrôza. Dopravné nehody ani neriešim.
A keď spadnú na poli z bicykla,nestane sa im nič?
Vždy menej, ako na asfaltke. Ale aj v kaluži vody sa dá utopiť, už aj to bolo.


Kukučka to myslí tak ( aspoň ja tak chápem ), že poniektoré predpisy sú fakt o ničom a nemajú nič spoločné s normálnym, bežným životom jedinca.
kukučka
12.08.14,18:45
Ja viem o odretých kolenách, najčastejšie. Kto chce, nech ju nosí, ale prečo každý povinne vždy a všade? O tom je táto téma, nie o bezpečnosti pri športovaní.
Peggynka
12.08.14,18:51
Jéééésus máriška...Peggy, neblázni !



Neviem ako súvisia s témou doma oparené malé deti a nie každý býva v meste a má pretekársky bicykel, poniektorí idú na bicykli na pole, či na cintorín zaniesť kyticu. ;)
Zdravý rozum dospelých je kde,keď sa môžu malé deti opariť vriacou polievkou,čajom atď ?
To nie je zdravý rozum, to je proste skôr nešťastie ako také.
Ako mám doma zaistenú bezpečnosť detí,keď sa môže takéto niečo stať?
Nijako, niektoré dieťa proste neustriehneš.
Chápeš? Niektorým nezodpovedným treba zákon,aby zaistili bezpečný pohyb seba a svojich detí.
Neblbni. To akože zákon zabezpečí, aby sa bezpečnosť zakázala? Na futbale strážia tých pobehajkov traja ( niekedy aj štyria ) a tak sa občas dokopú, až hrôza. Dopravné nehody ani neriešim.
A keď spadnú na poli z bicykla,nestane sa im nič?
Vždy menej, ako na asfaltke. Ale aj v kaluži vody sa dá utopiť, už aj to bolo.


Kukučka to myslí tak ( aspoň ja tak chápem ), že poniektoré predpisy sú fakt o ničom a nemajú nič spoločné s normálnym, bežným životom jedinca.
Dobre,beriem,asi som predpsr...tá,obe deti robia na záchranke,tak to mám koncentrovane :mad: ale aj tak si myslím,že sa na tom u detí nemá šetriť. Som na to citlivá :mee:
kukučka
12.08.14,19:12
Buchy to vystihol, téma je o zdieraní a ponižovaní občana, chcem o sebe rozhodovať sama.
misoft
12.08.14,20:40
No čo už.......
Keď ochraňovať, tak ochraňovať.....
Hádam tento model bude dostatočne chrániť.....
http://www.drakkaria.cz/img/goods/cs/medium/goticka_stredoveka_zbroj_brneni_b.jpg
Llívia
13.08.14,04:44
Čím to je, že si naši poslanci nevážia vlastný národ a z každej strany ho chcú obmedzovať a pokutovať? Marí sa mi, alebo je čoraz viac ľudí, ktorí sa vzdali vlastného zdravého rozumu a sú schopní tie zlé rozhodnutia ešte obhajovať?
Napríklad: očkovanie, prilby pri bicyklovaní, čipovanie psov a mačiek a iné

Asi tým, že Slováci sú národ blbcov a ignorantov, čo im nepredpíšeš, nenadiktuješ, to dobrovoeľne neurobia, ale sa na na zvysoka ... A ešte očakávajú, že za ich chyby bude platiť niekto iný. Či ty chceš, aby v prípade, že spadneš z bicykla a rozbiješ si kotrbu, ti to platila zdravotná poisťovňa? :eek:
Llívia
13.08.14,04:46
Aj chrániče na zápastia,lakte a kolená pri korčliach.Nechcite vedieť ako sa dajú odpáliť obe ruky pri uplne zdanlivo nevinnom páde.Kamoška ide už na 6 operáciu pre jedno ponáhľanie sa.
Minimálne u detí by to malo byť povinné, lebo rodičia ich síce milujú natoľko, aby im korčule kúpili, ale už nie toľko, aby im kúpili aj prilbu a chrániče (asi moc výdavkov). U ostatných ak spadneš a nemáš, hraď si starostlivosť v plnej výške.
Llívia
13.08.14,04:48
Aj chrániče na zápastia,lakte a kolená pri korčliach.Nechcite vedieť ako sa dajú odpáliť obe ruky pri uplne zdanlivo nevinnom páde.Kamoška ide už na 6 operáciu pre jedno ponáhľanie sa.
pre toto som prestala inlajnovať....:(že sa skydnem a zlomím si bedrový klb, zápästie a iné "dokonalé" klby:(...juj ako som svišťala ako vítr:D

Spadla som na zadok a narazila si kostrč, to by mi chrániče ani prilba nepomohli :D
BXLmiami
13.08.14,04:49
To ano,v dome budem za ušomranú babu,ked vidím tie deti ako sa prehánajú na korčuliach v plnej rýchlosti bez ochrany,vedela by som zavolať na rodičov sociálku.Hodne sa musím krotiť.
Llívia
13.08.14,04:55
Ja viem o odretých kolenách, najčastejšie. Kto chce, nech ju nosí, ale prečo každý povinne vždy a všade? O tom je táto téma, nie o bezpečnosti pri športovaní.

Prilba nie je povinná pre dospelých v meste, obci. Pozri si štatistiky, pri pádoch z bicykla je okolo 70 % úrazov úrazov hlavy. Prečo by sme sa mali skladať na liečbu a prípadné doživotné následky nezodpovedných ľudí, keď sa týmto úrazom dá predchádzať?
Brčo
13.08.14,05:14
A co fajciary?A alkoholici?Ty su zodpovedny?A vsetci sa skladame na ich liecbu...
kopretinka
13.08.14,05:27
A co fajciary?A alkoholici?Ty su zodpovedny?A vsetci sa skladame na ich liecbu...
prečítaj si názov témy.......a môžeš žiadať svojich poslancov o zákon o úplnom zákaze fajčenia
:D :D
denis_m6
13.08.14,06:35
no po precitani diskusii k tejto teme mozem konstatovat len jedine. Slovac sa este ma co ucit... ANO, na Slovensku zakon, vo svete dobrovolne. ALE vo svete robia ludia dobrovolne veci, ktore u nas musi prikazovat zakon. Nikto sa v alpach netrepe v teniskach, nikto nejazdi bez helmy, ani v meste, nikto nechodi tam, kde to nepozna, bez vybavenia (samozrejme vynimky su vsade) LEBO ved preco by to robili, ked ich to moze ohrozit. A na Slovensku? ved co nie je zakazane, prikazane je predsa dovolene.... pod ho v zabkach do hor, bez prilby na cestu I. triedy. Ved co sa tak moze stat?
Dáša_
13.08.14,06:40
tragédia je, že ľuďom na slovensku to vodenie za ručičku vyhovuje - radšej, nech niekto iný o nich rozhoduje, ako keby mali prevziať zodpovednosť sami za seba. Nech všetko za náš štát vyrieši, nech vrchnosť rozhodne, čo je pre mňa správne. Čo na tom, že ťažko nájsť riešenia pre 5 milionov ľúdí, aby vyhovovali všetkym.
taiko
13.08.14,07:09
Ja viem o odretých kolenách, najčastejšie. Kto chce, nech ju nosí, ale prečo každý povinne vždy a všade? O tom je táto téma, nie o bezpečnosti pri športovaní.
Presne tak, Osobnu bezpecnost kazdeho jednotlivca, by som nechal na kazdom. Sak stat nemoze a ani by nemal riesit vsetko za ludi. To tu uz bolo a mame tu 5000000 ovci spoliehajucich sa na stat, ze im aj hajzelpapier poda.
Ibaze by stat chcel pod zasterkou starostlivosti o ludi inkasovat, rozdelovat a panovat. A o to asi v teme ide.
Ak vsak jednotlivec moze sposobovat ujmu inemu jednotlivcovi ( ako psychopat vlastniaci zbrojny preukaz a zbran) tak tu iniciativy statu vitam.
korela
13.08.14,07:33
Zákernosť úrazu spočíva v tom, že je nepredvídateľný. To hovoria aj lekári. Preto sa mu nedá zabrániť. Ak má človek pomôcku na sebe, je to iba pre jeho prospech.
(Nehovorím o samozrejmých opatreniach pri varení, kde sú deti. Alebo dvierka na domácich vnútorných schodoch, a pod.)
Llívia
13.08.14,08:06
Zákernosť úrazu spočíva v tom, že je nepredvídateľný. To hovoria aj lekári. Preto sa mu nedá zabrániť. Ak má človek pomôcku na sebe, je to iba pre jeho prospech.
(Nehovorím o samozrejmých opatreniach pri varení, kde sú deti. Alebo dvierka na domácich vnútorných schodoch, a pod.)
Vieš predvídať, že keď spadneš na korčuliach dopredu, narazíš si ruky, rozbiješ lakte, kolená. Ak máš chrániče, kolená ani lakte si nerozbiješ. Vieš predvídať, že keď spadneš na korčuliach, z bicykla, a máš prilbu, je oveľa menšie riziko, že si ju rozbiješ. Len treba mať tú prilbu na gebuli a nie ako si niektorí nesmrteľní myslia, že keď ju vozia zavesenú na riadidlách, že ich chráni aj vtedy :D
buchač
13.08.14,11:37
Buchy to vystihol, téma je o zdieraní a ponižovaní občana, chcem o sebe rozhodovať sama.

Na Slovensku zákon, vo svete dobrovoľné
Včera 20:16
kukučka
Čím to je, že si naši poslanci nevážia vlastný národ a z každej strany ho chcú obmedzovať a pokutovať? Marí sa mi, alebo je čoraz viac ľudí, ktorí sa vzdali vlastného zdravého rozumu a sú schopní tie zlé rozhodnutia ešte obhajovať?
Napríklad: očkovanie, prilby pri bicyklovaní, čipovanie psov a mačiek a iné
K téme nič nové ?????
kukučka
13.08.14,11:38
Čiže všeliaké záujmové-lobistické skupiny s presadili svoje.
Najväčším výpalníkom je ale aj tak štát a jeho poplatky.
A hlavne zriadili firmy na príbuzných a obchod kvitne. A ty chudoba plať.
buchač
13.08.14,11:43
Ja viem o odretých kolenách, najčastejšie. Kto chce, nech ju nosí, ale prečo každý povinne vždy a všade? O tom je táto téma, nie o bezpečnosti pri športovaní.
Presne tak, Osobnu bezpecnost kazdeho jednotlivca, by som nechal na kazdom. Sak stat nemoze a ani by nemal riesit vsetko za ludi. To tu uz bolo a mame tu 5000000 ovci spoliehajucich sa na stat, ze im aj hajzelpapier poda.
Ibaze by stat chcel pod zasterkou starostlivosti o ludi inkasovat, rozdelovat a panovat. A o to asi v teme ide.
Ak vsak jednotlivec moze sposobovat ujmu inemu jednotlivcovi ( ako psychopat vlastniaci zbrojny preukaz a zbran) tak tu iniciativy statu vitam.
Hm...
Tu ide o iné.
Psychológ niekedy nemá šanc odhaliť alebo aj neodhalí tie príznaky v správaní.
Jeden je jeden deň normálny a druhý deň mu prdne v hlave a vystrieľa pol baráku...
Dáša_
13.08.14,12:53
Čiže všeliaké záujmové-lobistické skupiny s presadili svoje.
Najväčším výpalníkom je ale aj tak štát a jeho poplatky.
A hlavne zriadili firmy na príbuzných a obchod kvitne. A ty chudoba plať.


pri tých prilbách a rôznych iných ochranných pomôckach, nielen na bicykel ale platí ešte jeden efekt - mám ochrannú pomôcku, môžem sa správať oveľa bláznivejšie a nezodpovednejšie. Čiže úrazy, ktoré vznikajú sú oveľa ťažšie.
korela
13.08.14,16:13
Poranenie hlavy je jedným z najzávažnejších problémov v zdravotníctve. Zahŕňa široké spektrum stavov od v podstate bezvýznamných povrchových poranení ako sú rôzne odreniny, povrchové rezné rany a pomliaždeniny, cez zlomeniny tvárových kostí, poranenie oka, až k poraneniam, ktoré poškodzujú mozgové obaly a mozog samotný a môžu viesť k ťažkým a trvalým zdravotným následkom a smrti. Výsledkom sú veľké sociálne a finančné dopady nielen na postihnutého a blízke okolie, ale i na štát a jeho sociálny a zdravotný systém. Poranenia hlavy sú hlavnou príčinou smrti a trvalých zdravotných následkov v skupine detí a mladých dospelých. Na Slovensku tvorili v roku 2007 vo vekovej skupine pod 19 rokov 39% všetkých úrazov vyžadujúcich hospitalizáciu, u starších to bolo približne 25%. Celkovo tak v nemocnici v roku 2007 pre poranenie hlavy skončilo takmer 20 000 pacientov, pričom toto číslo má tendenciu k vzostupu. Najčastejšími príčinami boli pády a dopravné nehody.[1]
Pre porovnanie: v USA boli tieto údaje sledované v rokoch 2002-2006 s počtom 1,7 milióna ošetrených ľudí s poranením mozgu ročne, z ktorých bolo 275 000 nutné hospitalizovať a 52 000 na následky poranení zomrelo.[2]


V 50-66% prípadov sú poranenia hlavy spojené aj s poranením iného orgánového systému. Muži sú poranení 2 až 2,8-krát častejšie ako ženy. V 56% prípadov sa na úrazoch podieľa alkohol.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Poranenie_hlavy
korela
13.08.14,16:23
buchač
13.08.14,17:04
kukučkááá


Daj zavrieť hentú tému.
Poniektorí si ju pomýlili s traumatológiou...:eek:
Llívia
14.08.14,03:59
Čiže všeliaké záujmové-lobistické skupiny s presadili svoje.
Najväčším výpalníkom je ale aj tak štát a jeho poplatky.
A hlavne zriadili firmy na príbuzných a obchod kvitne. A ty chudoba plať.


pri tých prilbách a rôznych iných ochranných pomôckach, nielen na bicykel ale platí ešte jeden efekt - mám ochrannú pomôcku, môžem sa správať oveľa bláznivejšie a nezodpovednejšie. Čiže úrazy, ktoré vznikajú sú oveľa ťažšie.
To si si práve vycucala z prsta alebo to máš aj čím podložiť? :D Na bicykli chodím stále rovnako, či mám prilbu, alebo idem len pol kilometra v rámci mesta bez prilby. Na korčuliach, či som mala chrániče na kolená a lakte, alebo nie, vždy som sa správala rovnako, chrániče na zápästia som nosila vždy. Keď sa niekto správa bláznivo a nezodpovedne na bicykli, korčuliach atď., je mu väčšinou úplne jedno, či má, alebo nemá chrániče.
Llívia
14.08.14,04:00
mimotemy Korela, ty si naštvala Karasa alebo ako čo tu teraz je? Či v tých mínuskách sa tu realizuje niekto iný?
korela
14.08.14,06:11
mimotemy Korela, ty si naštvala Karasa alebo ako čo tu teraz je? Či v tých mínuskách sa tu realizuje niekto iný?


Zákernosť úrazu spočíva v tom, že je nepredvídateľný. To hovoria aj lekári. Preto sa mu nedá zabrániť. Ak má človek pomôcku na sebe, je to iba pre jeho prospech.
(Nehovorím o samozrejmých opatreniach pri varení, kde sú deti. Alebo dvierka na domácich vnútorných schodoch, a pod.)
Vieš predvídať, že keď spadneš na korčuliach dopredu, narazíš si ruky, rozbiješ lakte, kolená. Ak máš chrániče, kolená ani lakte si nerozbiješ. Vieš predvídať, že keď spadneš na korčuliach, z bicykla, a máš prilbu, je oveľa menšie riziko, že si ju rozbiješ. Len treba mať tú prilbu na gebuli a nie ako si niektorí nesmrteľní myslia, že keď ju vozia zavesenú na riadidlách, že ich chráni aj vtedy :D
Llívia, ako môžem vedieť, či som naštvala Karasa. Alebo niekoho iného. Ja som tiež dostala mínus. A ešte od teba odpoveď, ktorá je významovo rovnaká.
Veď hovoríme o tom istom, že pomôcky rozhodne pomôžu. Nechápala som zasa ja tvoju reakciu.
korela
14.08.14,06:14
Poranenie hlavy je jedným z najzávažnejších problémov v zdravotníctve. Zahŕňa široké spektrum stavov od v podstate bezvýznamných povrchových poranení ako sú rôzne odreniny, povrchové rezné rany a pomliaždeniny, cez zlomeniny tvárových kostí, poranenie oka, až k poraneniam, ktoré poškodzujú mozgové obaly a mozog samotný a môžu viesť k ťažkým a trvalým zdravotným následkom a smrti. Výsledkom sú veľké sociálne a finančné dopady nielen na postihnutého a blízke okolie, ale i na štát a jeho sociálny a zdravotný systém. Poranenia hlavy sú hlavnou príčinou smrti a trvalých zdravotných následkov v skupine detí a mladých dospelých. Na Slovensku tvorili v roku 2007 vo vekovej skupine pod 19 rokov 39% všetkých úrazov vyžadujúcich hospitalizáciu, u starších to bolo približne 25%. Celkovo tak v nemocnici v roku 2007 pre poranenie hlavy skončilo takmer 20 000 pacientov, pričom toto číslo má tendenciu k vzostupu. Najčastejšími príčinami boli pády a dopravné nehody.[1]
Pre porovnanie: v USA boli tieto údaje sledované v rokoch 2002-2006 s počtom 1,7 milióna ošetrených ľudí s poranením mozgu ročne, z ktorých bolo 275 000 nutné hospitalizovať a 52 000 na následky poranení zomrelo.[2]


V 50-66% prípadov sú poranenia hlavy spojené aj s poranením iného orgánového systému. Muži sú poranení 2 až 2,8-krát častejšie ako ženy. V 56% prípadov sa na úrazoch podieľa alkohol.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Poranenie_hlavy



A co fajciary?A alkoholici?Ty su zodpovedny?A vsetci sa skladame na ich liecbu...
Napr. Brčo dostal 2 mínusy kvôli tomu, že spomenul fajčiarov a alkoholikov. A pritom má pravdu aj podľa štatistík. "V 56% prípadov sa na úrazoch podieľa alkohol."
Llívia
14.08.14,06:25
Llívia, ako môžem vedieť, či som naštvala Karasa. Alebo niekoho iného. Ja som tiež dostala mínus. A ešte od teba odpoveď, ktorá je významovo rovnaká.
Veď hovoríme o tom istom, že pomôcky rozhodne pomôžu. Nechápala som zasa ja tvoju reakciu.
Napísala si, že úraz je nepredvídateľný a nedá sa mu zabrániť. Mne to vyznelo, ako by si bagatelizovala používanie OOP. OK, vysvetlené, myslíš to isté :)