253
12.08.14,20:33
Jedná sa o TV SHARP LC32SH7EBK, rok 2009. Prosím o poradu, aký typ slúchadiel a akým spôsobom ich pripojiť k TV, aby súčasne bolo počuť i reproduktor. Alebo je možný aj iný spôsob? Ďakujem.
erik555
12.08.14,19:32
Ak ten TV nema samostatne ovladanie hlasitosti sluchadiel, cize po zastrceni jacku sa neodpoja reproduktory v TV, tak ti budu zbytocne akekolvek sluchadla!
Kiezby vsetky znacky TV vyrabali modely so samostatnym ovladanim sluchadiel, napr. viem, ze vo vacsine modelov ma takto rieseny sluchadlovy vystup Philips, a zda sa mi ze aj Panasonic.
Inak v tvojom pripade asi bude potrebny hardwarovy zasah do sluchadloveho vystupu...
misoft
12.08.14,20:33
Väčšina prístrojov, ktoré majú výstupy aj na slúchadlá, majú to konštrukčne uspôsobené tak, že po zasunutí konektora (Jack) do zdierky pre slúchadlá, sú vstavané reproduktory fyzicky odpojené. Pretože impedancia (odpor) reproduktorov a slúchadiel je odlišná, je ovládanie hlasitosti slúchadiel samostatné. Ale v žiadnom prípade nepôjdu spoločne slúchadlá a reproduktory (máloktorý výrobok má riešenie slúchadlá + reproduktory spoločne).
misoft
12.08.14,20:35
Mali to i staré OVP, OTF televízory CRT. Samostatné ovládanie hlasitosti repro / slúchadlá - zasunutie slúchadiel = odpojenie repro.
Chobot
13.08.14,06:52
Na mojej starej OTF471 keď zasuniem slúchadlá, tak sa repro neodpojí. A ako píšeš, navyše je možné samostatne a nezávisle od seba ovládať hlasitosť repro aj slúchadiel.
taiko
13.08.14,07:15
samotny TV to asi nezvladne, ale ak zakupis nejaky AV receiver, tak by to uz nemal byt problem. A napojil by si nan vsetko svoje AV zariadenia
dobrocani
13.08.14,08:14
Vzadu na TV mas pravdepodobne externy zvukovy vystup, dve okruhle zastrcky vedla seba alebo nad sebou(farebne oznacenie si uz nepamatam). Predavaju napr v NAY taky kratky konektor(kabel), ktory ma na jednom konci dva samce na tieto zastrcky a na druhom konci samicu na jack. Stoji to par euro, u nas to fungovalo roky. Exmanzelka bola sluchovo postihnuta, ak sme chceli spolu pozerat telku riesili sme to takto.
Chobot
13.08.14,08:18
Potrebuješ také slúchadlá, ktoré majú vlastný zosilňovač, aby si mohol zvuk pripojiť z telky na AUDIO OUT (na telke to máš zobrazené ako AV OUT). Napr. tieto majú možnosť pripojiť na ten výstup:

http://www.alza.sk/creative-sound-blaster-recon3d-omega-wireless-d453961.htm#recenze

Sú to síce hráčske slúchadlá, ale použiteľné aj pre teba (narazil som na ne, keď som synovi vyberal bezdrátové slúchadlá - jemu som nakoniec kúpil iné, lebo tieto sú prispôsobené najmä na pripojenie rôznych konzol - PS3, XBOX a jemu stačili len slúchadlá k PC).

Dôležité je, že ich môžeš pripojiť k tomu audio výstupu a samostatne na nich ovládať hlasitosť. Možno nájdeš aj iné modely, dôležité je, aby mali vlastný zosilňovač a audio vstup. Tieto dokonca majú aj vstup na optický audio signál (označovaný ako TOS LINK), čo ale bohužiaľ tvoja telka nemá, takže toto kvalitné pripojenie v tvojom prípade nevyužiješ.

Tu je ešte iný model, ktorý som tak narýchlo našiel a bol by použiteľný pre teba:

http://www.alza.sk/tritton-warhead-7-1-wireless-surround-headset-x360-d546712.htm#foto

A tieto by boli pre teba vhodnejšie - nie sú to hráčske, ale majú tiež AUX vstup:

http://www.alza.sk/sony-mdr-ds6500-cerna-d246517.htm

Normálne rozmýšľam, že by som si ich kúpil aj ja, keď v noci pozerám film potichu, čo nemá tú šťavu. S týmito by som si vychutnal zvuk.
Chobot
13.08.14,08:19
Aj to je riešenie, ale načo kupovať celú krčmu, keď chce len pivo. Podľa mňa mu stačia slúchadlá s vlastným zosilňovačom.
misoft
13.08.14,08:27
Hmmmm.... divné - ja som mal 469A a tam to fungovalo.... moja 3/4 :D mi vždy kričala - "Nasaď si slúchátka....."
sosak
13.08.14,08:43
Stačil by ti takýto prepojovací kábel, zapojíš ho do audio výstupu televízora podľa farieb.
http://datacomp.sk/kabel-jack-3-5mm-2xcinch-f-m-1-5m_d149796.html#.U-sxi2N0SZQ
Chobot
13.08.14,09:08
Len potom nebude môcť ovládať hlasitosť slúchadiel. Ten výstup z TV nie je ovládaný.
erik555
13.08.14,10:05
pisal som v mojom prvom prispevku, ze napr. TV Philips ma nezavisle ovladanie sluchadiel a repro, cize po zasunuti do sluchadloveho vystupu sa neodpoja reproduktory v TV! Mas dva okruhy volume-jeden na repro a druhy pre sluchadla. Mozes pocuvat sucasne z repro a zo sluchadiel a to kazdy so svojou nastavenou hlasitostou. Ja som aj pre toto vyberal TV, aby to mala. Mam v sluchadlovom vystupe na TV zasunuty predlzovaci sluchadlovy kablik a zvuk na TV z repro funguje bezproblemov. Ked si lofnem na gauc, tak mi staci natiahnut sa pre sluchadla, kliknut na vypnutie repro v TV a fungujem na sluchadlach. A dalsi priklad: pozeraju TV dvaja a jeden je slabopocujuci, tak tento si moze pocuvat zvuk v sluchadlach, kde si sam navoli hlasitost aku potrebuje a nie je potrebne zvysovat hlasitost v reprakoch TV.
misoft
13.08.14,10:07
Nehádam sa - môže to aj tak byť. Ja zatiaľ slúchadlá nepotrebujem :D (ale spomínal som starú telku, kde to tak bolo....)
erik555
13.08.14,10:16
ja potrebujem sluchadla len v noci, aby som nemal hlasity zvuk z repro a nevyrusoval ostatnych :D A to je pohodlnejsie, ked nemusis stale zasuvat kablik do sluchadloveho vystupu...navyse, ked TV je na stene. Tymto si myslim, zeby vsetky ploche TV mali mat uz nezavisly sluchadlovy vystup.