ayya
19.04.06,15:42
chcela by som poprosit Richarda (toho zvlast) a vsetkych ostatnych, aby ste sa pripadne vyjadrili k tomuto:

Obcas sa stava, ze sa tu na porade pouziju skratky, ktore maju sice rovnake pismenka, ale uplne iny vyraz skracuju ... tak mi napadlo, ze by som poprosila Richarda, ci by sa nedala zostavit podobna databaza (ako je napr. pre smajliky), ktora by bola ponukana pri pisani formatovanych textov.
Zhodou okolnosti som si vcera pri skratke ZU myslela, ze ide o preklep a malo to byt DU ... dnes som zas videla, ze organizacna zlozka skratene "OZ" ponukala link na obchodny zakonnik ...
Priznavam, ze hlavne v oblasti mzdoveho uctovnictva sa obcas naspekulujem, co ktora skratka znamena :)
Preto si myslim, ze taka ponuka skratiek (neskor pripadne aj s linkami na cely nazov skrateneho vyrazu) by mohla pomoct ...
Vyjadrite sa prosim.... A hlavne ty Richard sa vyjadri ... diky moc :)
Viera123
19.04.06,19:27
chcela by som poprosit Richarda (toho zvlast) a vsetkych ostatnych, aby ste sa pripadne vyjadrili k tomuto:

Obcas sa stava, ze sa tu na porade pouziju skratky, ktore maju sice rovnake pismenka, ale uplne iny vyraz skracuju ... tak mi napadlo, ze by som poprosila Richarda, ci by sa nedala zostavit podobna databaza (ako je napr. pre smajliky), ktora by bola ponukana pri pisani formatovanych textov.
Zhodou okolnosti som si vcera pri skratke ZU myslela, ze ide o preklep a malo to byt DU ... dnes som zas videla, ze organizacna zlozka skratene "OZ" ponukala link na obchodny zakonnik ...
Priznavam, ze hlavne v oblasti mzdoveho uctovnictva sa obcas naspekulujem, co ktora skratka znamena :)
Preto si myslim, ze taka ponuka skratiek (neskor pripadne aj s linkami na cely nazov skrateneho vyrazu) by mohla pomoct ...
Vyjadrite sa prosim.... A hlavne ty Richard sa vyjadri ... diky moc :)
Ja by som bola všetkým vďačná, a myslím, že nielen ja, keby aspoň v zadaní témy nepoužívali skratky!! Nie všetci sú znalí účtovníckych, či iných ďalších výrazov a potom často nevieme, o čo sa jedná. Teda, ak je to možné, aspoň v prvom príspevku napíšte celý názov a potom dajte do zátvorky skratku, a tú ďalej používajte a každému bude jasné, o čom je reč. Pretože to potom mnohých mýli...Naozaj to bude jasnejšie, veď preto sem chodíme, aby sme sa dozvedeli ;)!
Viera123
20.04.06,19:41
Ešte raz chcem poprosiť, keby ste v názve príspevkov, ak je to možné, nepoužívali skratky... Pretože budeme pomaly ako Jožin z Bažin pri tej jeho pesničke...:confused:
Richard
25.04.06,07:37
Súhlasím s AYYA, zoznam skratiek je potrebný. Už som nad niečim uvažoval a mám aj niečo načato-pripravené.
Budete mi ale musieť potom pomôcť s naplnením databázy skratiek, resp. s ujednotnením označovania.;)
ayya
25.04.06,07:54
och super!... uz som si myslela, ze som nejaku absolutnu blbost vymyslela :) ... ale mne to naozaj vadi pri niektorych temach, ked je to preskratkovane a dlhsie musim v hlave patrat, co to asi moze znamenat...

Richard, keby sme vsetci tu neboli ochotni (okamzite a samozrejme a automaticky a kazdy podla svojich schopnosti) "pomoct" tebe, tak uz komu potom ??? ... hmm? :D kto uz by si to zasluzil viac ako ty? hmm? :D
andrej_rv
27.04.06,09:49
Možno je to mimotemy , lebo nejde o úštovnícke skratky :) , ale pripájam jeden z linkov na prehľad najpoužívanejších skratiek používaných na internete resp. v elektronickej komunikácii:
http://www.pbcs.sk/novinky.php?showid=64