ankak15
13.08.14,13:30
Mam prenajaté priestory od mesta a chcem časť z nich prenajať 3 osobe. V zmluve nie je zakotvené, že bez súhlasu majiteľa nemôžem prenajať tieto priestory 3 osobe. Čo je mojou povinnosťou voči prenajímateľovi? Stačí oznámiť to danému subjektu alebo musím dávať žiadosť na schválenie? ďakujem
Economic
21.08.14,05:12
Vlastník nehnuteľnosti by podľa môjho názoru mal udeliť súhlas, pokiaľ nie je v zmluve uvedené inak. Ja ako vlastník nehnuteľnosti by som si toto právo vyhradila určite.
Zita5
21.08.14,05:18
Ja som osobne toho názoru , že by som zámer prekonzultovala s mestom a žiadal ich vyjadrenie .
profesional
25.08.14,07:10
Bez explicitného suhlasu mesta nemozes priestor dat do podnajmu. Mesto si nemusi danie takéhoto suhlasu v zmluve vymedzit. Ma na neho pravo automaticky zo zakona. Ak das niekomu do podnajmu priestor bez suhlasu prenajimatela, na takto uzatvorenu podnajomnu zmluvu sa bude hladiet ako na neplatnu. A mesto bude mat dovod vypovedat ti najomnu zmluvu a tiez ziadat od teba vsetko prijate najomne za podnájom priestoru titulom vydanie bezdôvodného obohatenia.