Mariahor987
13.08.14,15:55
Dobry den, moja dcera v minulosti (asi v roku 2006) vstupila do tretieho piliera DSS, nakolko v tom case pracovala na Slovensku, ale kedze uz od roku 2007 zije v zahranici (Rakusko) a na Slovensku pracovat nebude uz nikdy viac, zaujimalo by ma, ako ma postupovat pri vystupeni z tretieho piliera. Kazdy rok nam na jej meno pride vypis, ktory ukazuje minusovu hodnotu a mam strach, aby sme sa kvoli tomu nedostali do problemov. Pripadne ak uz by nebola sanca vystupit, ci existuje aspon sposob, ako tu minusovu hodnotu vyrovnat, aby sme nemali niekde dlhy, dakujem pekne za odpoved.
Chobot
13.08.14,14:15
Ako môže výpis - účet v DSS vykazovať mínusovú hodnotu? To akože nič neodviedla? Veď poplatok za správu sa vypočítava z hodnoty DSS. Ak klesne hodnota DSS na nulu, tak by nemala platiť žiadne poplatky.

Pozri dobre ten výpis, možno si videl mínusovou položkou len zaúčtovanie poplatku a nie zostatok.

A možno ešte niekedy otvoria 2. pilier. Len nechápem, prečo nevystúpila, keď bola možnosť - veď ho už otvárali od tej doby niekoľko krát, naposledy v r. 2008 a 2012.
kopretinka
13.08.14,14:17
Chobot,mýliš si druhý a tretí pilier
kopretinka
13.08.14,14:19
ozaj to je III.pilier? tak potom aký problém? veď to je dobrovoľné,ako hocijaké iné spoenie.Pozri sa do zmluvy,ako je možné toto sporenie ukončiť.

Účastník môže kedykoľvek prerušiť účasť na doplnkovom dôchodkovom sporení, kedykoľvek znížiť alebo zvýšiť príspevky bez obmedzenia a bez sankcií.

http://www.poistenie.sk/doplnkove-dochodkove-sporenie-treti-pilier
Chobot
13.08.14,14:21
Aha, ale maria písala o DSS a to je 2. pilier. 3. pilier je DDS. Takže neviem, ktorý pilier mala na mysli. Myslel som, že si ona pomýlila 2. a 3.

Ale aj tak - môže účet v 3. pilieri vykazovať mínusový zostatok?
kopretinka
13.08.14,14:23
to neviem.....možno tam peniaze neposiela,a oni si účtujú za vedenie účtu....
Chobot
13.08.14,14:38
Mariahor, napíš v ktorej spoločnoti to má a či ide o 2. pilier (DSS) alebo 3. poilier (DDS).

Najlepšie by bolo, keby si sem pripojila sken posledného výpisu - osobné údaje kľudne začierni.
kopretinka
13.08.14,15:54
ja nechápem,prečo sem ľudia švacnú otázku a okamžite sa vypnú.......