erika.brh
13.08.14,19:03
Dobrý deň, môže pracovať na škole pedagóg ako nekvalifikovaný? Na škole pracuje už 14 rok, no v súčasnosti sa zmenila situácia na škole a nemôže vyučovať 11 hodín svojho predmetu, keď má vyštudovaný len jeden predmet, z neho v úväzku má len 7 hodín a podľa zákona by mal mať až 11 hodín. Vyšiel by mu plný úväzok z iných predmetov, s tým že by bol ako nekvalifikovaný v 9. platovej triede
alaya1
13.08.14,17:16
Otazka by mala smerovat na vedenie skoly, ako mu riaditel doplni uvazok
erika.brh
13.08.14,17:33
Ale nás zaujíma, či môže ostať na škole, či to nie je porušenie zákona, spomínaný pedagog pracuje už 14 rokov na škole, no až teraz sa zmenila situácia nemôže mať 11 hodín svojich predmetov, riaditeľ by mu doplnil úväzok, to nie je problém
avez
14.08.14,08:17
Zákon č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch
Ods. 4 § 7 zamestnávateľ môže znížiť kvalifikačnú požiadavku až na rozsah jednej tretiny týždennej priamej výchovno-vzdelávacej činnosti
erika.brh
14.08.14,17:19
Ďakujem veľmi pekne, o tomto vieme,lenže spomínaná učiteľka môže vyučovať len techniku a svet práce, vychádza jej len 7 hodín z uvedených predmetov. Aj by sme jej znížili ten úväzok, len ďalší učiteľ má vyštudovanú technickú výchovu a telesnú, keby učil techniku, tak by kvôli tej telesnej vychádzalo, že technické predmety by boli medzi prvými hodinami. Tak sa môžeme odvolávať na to, že to je ten výnimočný prípad, kedy sa môže znížiť ten úväzok na jednu tretinu?
Alika82
03.09.14,21:37
Dobry den, prosily by som o radu,
mam ukoncene gymnazium a VS nedokoncenu, tento mesiac nastupujem na externe nadstavbove studium -ucitelstvo ms a vychovavatelstvo... a zobrala som zatial pracu upratovacky v MS, aby som bola aj medzi detmi a po case ucila... ale nastala situacia, ze odchadza ucitelka a na skolskej sprave zaujemcovia o toto miesto nie su... riaditelka prisla s myslienkou, ze ak by povolili, ci by som chcela ucit aj skor...
otazka znie, ci by som mohla dostat nejaku vynimku, ze by som nastupila ako nekvalifikovana ucitelka a do dvoch rokov dorobila kvalifikaciu? ak ano na zaklade coho? na sprave sa k tejto otazke nevedeli riadne vyjadrit :(
viem ze kedysi to bolo mozne, aj poznam par pripadov co takto robili
dakujem
alaya1
04.09.14,03:59
Odpoved najdes vo vyhlaske MS SR. Pripadne sa da dotazovat aj emailom, telefonicky na nfolinke ministerstva.