ajacik
28.05.04,14:33
Chcem vas poprosit o radu.
Som zivnostnik s miestom podnikania na Slovensku. Mozem si v CR zalozit BU, aby mi tam chodili platby od mojich ceskych odberatelov?
Dakujem
accad
28.05.04,19:45
Podľa NBS, táto možnosť by mala byť jedna z výhod nášho vstupu do EU.
Prepočet pohybu na účte by mal byť podľa zákona o účtovníctve, t.j. kurzom NBS v deň pohybu na účte.
Nakoľko nemám skúsenosti s takýmto účtom neviem, či je v CR daň z úroku. Ak áno, ako by to bolo s takouto daňou pri podaní daňového priznania v SR. Určite k takémuto kroku pristúpi viacero slovenských subjektoch z titulu šetrenia bankových poplatkoch za úhradu platieb do zahraničia, príp.kurzových rozdielov pri výbere v hotovosti.
elPi
29.05.04,07:51
V časti Daň z príjmu - medzi dokumentami a prílohami je aj devízový zákon v úplnom aktuálnom znení.

Stiahni si ho, či tam niečo nie je.

Príjemný víkend :)
AdaG
01.06.04,19:26
Navrhla by som výhodu po vstupe do EU:
Na podnikateľskom účte vedenom v SR máte tzv. IBAN - Vaše číslo účtu, na ktoré Vám prídu platby aj zo zahraničia a bez zbytočných poplatkov!
ajacik
02.06.04,09:25
ja viem, ze sa uvadza IBAN, ale aj tak za kazdu platbu z ciech mi strhne este ceska banka od 200-400 Ck. A zrataj si tak 8-10 klientov,.... tak je vyhodnejsie mat ucet v cechach a potom si to bud raz za mesiach vybrat v hotovoti (a urobit si vylet) alebo to poslat prevodom na jedenkrat.
Ale inak dik.
tibor
02.06.04,09:54
no - síce som s tým ešte nerobil - ale vopred by som si prepočítal - kalkuloval:
-či je pre mňa vhodnejšie mať viacero účtov - o to väčšie poplatky za vedenie účtu pri viacerých účtoch
- druhým merítkom je aj sieť korešpondenčných bánk - ale keďže Tvoji klienti sú len z čiech - asi bezvýznamné.
kalkulácia poplatkov za platby - ak máš už nejaké zmluvy podpísané - treba si dohodnúť s klientom platby tak, aby ste spolu znášali poplatky bankové - my to väčšinou dávame na klienta - samozrejme len kde sa dá.
- a čo sa týka výletu - neviem ako je to teraz po vstupe do EU - ale robil som devízové pozície onehdá, kde som musel hlásiť rôzne položky aktív a pasív mimo územia SR - neviem či to stojí za to. A takisto ten výber peňazí a prenos cez hranicu...to mi pripomína Mečiara a jeho story o tom, ako financoval Elektru a kde zobral tých 40 papierov...(:
takže kalkuluj...
ajacik
02.06.04,20:25
TIBOR: poplatky hradi odosielatel, cize "Cech", ale mne to strhnu tiez. to si nevedel, ze sa to plati 2x? Ze? Je to strasne svinstvo. Napr. mne 200 jeho to stoji tiez 200 navyse. Mozno nie u vsetkych bank, ale v dvoch urcite ano. Nebudem menovat.
Takze budem premyslat a hlavne si musit pozorne precitat tu tvoju spravu este raz a zamysliet sa nad nou
Pekny vecer
tibor
03.06.04,07:18
nevedel?! ...(: sú rôzne poplatky a nemienim tu teraz citovať z cenníka bankových služieb...
niekoľko rokov som robil v banke na audite...a "trochu" asi ovládam bankový sektor...vlastne nič iné poriadne...a 200,- je v pohode...to mi ver a nestojí ti to za to sa s tým viac zaoberať...treba len si nájsť dobrého poradcu ohľadom banky a prevodov - resp. čo robíš a on ti doporučí banku šitú na mieru - teda na Tvoju spoločnosť...