Zidanne
13.08.14,19:53
Bude to evidovane aj vo vypise, ci len v odpise, ktory je udajne kompletne podrobny... Lebo vraj je vypis z reg. trestov a tam ze by sa podmienka nemala zobrazit a potom odpis z reg. trestov a tam sa vraj ma zobrazit kompletna historia restov, tak teraz neviem, toto nieje zrovna moja parketa... Vie ma niekto dostat do obrazu pls???
buchač
13.08.14,18:12
Register trestov je evidencia údajov o:
-osobách, ktoré boli právoplatne odsúdené súdmi v trestnom konaní,
-osobách, pri ktorých bolo právoplatne podmienečne zastavené trestné stíhanie súdom alebo prokurátorom,
-osobách, pri ktorých bol v trestnom konaní schválený zmier a zastavené trestné stíhanie súdom alebo prokurátorom,
-nadväzujúcich rozhodnutiach alebo opatreniach, súvisiacich s predošlými údajmi -a iných skutočnostiach významných pre trestné konanie, ak to ustanovuje zákon.


ROZDIEL:
Výpis z registra trestov

Výpis z registra trestov je verejná listina, ktorá preukazuje, či osoba bola alebo nebola právoplatne odsúdená. Uvádzajú sa v ňom nezahladené odsúdenia v trestnom konaní.

Odpis registra trestov

V odpise registra trestov (ktorý je verejnou listinou) sa uvádzajú údaje o každom právoplatnom odsúdení, priebehu výkonu trestu a ochranného opatrenia, aj o odsúdeniach, ktoré boli podľa rozhodnutia súdu alebo na základe zákona zahladené.

https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_register-trestov

Odpis sa predkladá len v určitých prípadoch :

Žiadosti o výpis a odpis podávané orgánmi

Výpis z registra trestov sa vydá na žiadosť súdu alebo prokuratúry pre potrebu iného ako trestného konania alebo na žiadosť orgánu verejnej správy, ak to ustanovuje osobitný zákon (napr. zákon č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 8/2005 Z. z. o správcoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a zákon č. 15/2005 Z. z. o ochrane druhov voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín reguláciou obchodu s nimi a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov).



Odpis vydá generálna prokuratúra len zákonom ustanoveným oprávneným orgánom a len na zákonom stanovený účel. O odpis registra trestov môže požiadať a odpis môže prevziať len osoba určená oprávneným orgánom, ktorej meno a priezvisko tento orgán vopred písomne oznámi generálnej prokuratúre; táto osoba pred podaním žiadosti overí správnosť údajov uvedených v žiadosti.

Pre postup
uchádzača o zamestnanie v súkromnej bezpečnostnej službe alebo technickej službe na ochranu majetku a osoby a
zamestnanca súkromnej bezpečnostnej služby alebo technickej služby na ochranu majetku a osoby
právnik-probono
13.08.14,18:36
ak boli trest odňatia slobody s podmienečným odkladom spolu s trestom zákazu činnosti viesť motorové vozidlá (ten vám súd taktiež určite uložil za marenie úradného rozhodnutia v súvislosti s VP) zahladené, výpis z RT budete mať bez záznamu (čistý) ale v odpise to mať budete.
Zidanne
22.08.14,17:30
Vdaka moc za pomoc, ako sa ukazalo, najjednoduchsie ako to zistit, bude vybehnut si po vypis osobne a samozrejme, na moje nemile prekvapenie, nakolko je podmienka este stale v platnosti, je to tam pochopitelne... A ze Paaa-Pa new Job... Neva... Vdaka este raz ;)
Zidanne
22.08.14,17:43
Mnoho krat vdaka aj Vam (vid. vyssie)... Len dodam, obdivujem a snimam klobuk z hlavy pred ludmi, co len tak cisto nezistne podaju pomocnu ruku, tak ako Vy pani.... Pomaly ojedinela vlastnost na dnesnu dobu...
Moja ucta a dakujem...
S pozdravom