ondrej__
13.08.14,20:36
Dobry den,
planujem kupu nehnutelnosti prostrednictvom uveru.
Vyska uveru z banky je menej ako 80% ceny zakladanej nehnutelnosti.
Uplatnujem si aj statny prispevok pre maldych.
Banka v navrhu zmluvy vytvorila dva samostatne uvery: hypotekarny uver (kde uplatnila statny prispevok) a splatkovy uver.

Mam obavu ze takto podpisana zmluva o uvere by ma mohla v buducnosti obmedzit napr. pri vyplateni uveru uverom z inej banky.
Taktiez by som mal v uverovom reg. pisane dva uvery - co by mohlo sposobit problem pri priznani dalsieho splatkoveho uveru v buducnosti.

Banka zaroven tvrdi ze vyska hypotekarneho uveru moze byt maximalne 50tisic. Ja si myslim ze nie - ze obmedzena vyska bude len na statny prispevok pre mladych a to prave sumou 50tisic. Inak povedane nerozumiem preco banka nevie vytvorit jedne hypotekarny uver napr na 65tisic a priznany statny prispevok pre mladych sa uplatni na max 50tisic. Ako to teba je?
dakujem
jelalim
13.08.14,18:59
Tak ako to navrhuje banka sa to bezne robi, prave koli statnemu prispevku.

V uverovom registry banky nezaujma pocet uverov, ale vyska mesacnych nakladov na uvery.

Pri preneseni uveru do inej banky, ina banka to zada presne tak isto. Nie je s tym problem. Akurat neprenasas jeden uver ale dva, v tomto je to len formalita, v nicom ta neobmedzuje.