victoria
19.04.06,18:05
Dobrý podvečer všetkým,
prvýkrát som sa stretla so situáciou že nezisková organizácia - nadácia sa zo zákona stala stala plátcom DPH, nakoľko obrat v podnikateľskej zdaňovanej činnosti prekročil 1,5 mil.sk. Prosím preto o každú radu niekoho kto s niečím podobným má skúsenosť. Mám uplatňovať DPH na vstupe zo všetkých bločkov a faktúr aj z tých ktoré sa týkajú hlavnej nezdaňovanej činnosti ? A tak isto na výstupe alebo iba z podnikateľskej zdaňovanej činnosti ? Alebo pri DPH nerozlišujem príjmy a výdavky ako pri dani z príjmu ?
Ďakujem,
majernikova
21.08.08,12:10
Ahojte, na túto otázku by aj mňa zaujímala odpoveď. Som v situácií keď si neviem poradiť či registrovať alebo ešte nie. Na účtoch tr.6 mám niečo cez 1 700 000,- no ak by som brala len ekonomickú činnosť tak tam mám niečo cez 1 400 000,-. Nerozumiem tomu, ako to vlastne je keď vykonávam činnosť ktorá mi neovplyvňuje daň z príjmu no ja si myslím, že do DPH patrí každý príjem alebo sa mýlim?
Ďakujem za odpoveď
majernikova
21.08.08,12:49
[quote=majernikova;802492]Ahojte, na túto otázku by aj mňa zaujímala odpoveď. Som v situácií keď si neviem poradiť či registrovať alebo ešte nie. Na účtoch tr.6 mám niečo cez 1 700 000,- no ak by som brala len ekonomickú činnosť tak tam mám niečo cez 1 400 000,-. Nerozumiem tomu, ako to vlastne je keď vykonávam činnosť ktorá mi neovplyvňuje daň z príjmu no ja si myslím, že do DPH patrí každý príjem alebo sa mýlim?
Ďakujem za odpoveď.


Nevie mi nikto poradiť?:confused:
majernikova
22.08.08,11:37
Poraďte mi niekto , prosím
majernikova
19.09.08,10:12
halo, nevie nikto poradiť , ako sa mám zariadiť v tejto otázke
majernikova
26.09.08,05:31
Ahojte poraďáci, Mám otázku na nočku o DPH je to asi otázka ktorú vedia aj začiatočníci no mne to teraz nejako nepáli a preto by som sa chcela poradiť. Dotácia ovplyvňuje DPH ? Keď by niekto vedel poradiť tak mi poraďte prosím. Ďakujem
Pekný dník