HelenM
14.08.14,08:55
Mozem zobrat na sud Lekara-Zubara, ktory mi sposobil trvale nasledky po fixnom strojceku aj po 15 rokoch? Trvale nasledky: neupozornenie, ze budem mat kazy po 2 rokoch noseni strojceka, ze aj pridem o zuby, ze mi zakrok sposobi suslanie, ze mi znicia sklovinu na vsetkych zuboch [ mala som rovnatka na hornych zuboch a ked mi ich snal 'smirgloval', tak sa rozhodol 'osmirglovat'aj spodne, aby nebol vidiet rozdiel, ako devastacne mi znicil chrup]. Jedine, co mi povedal bolo, ze mi musi, teraz pozor, VYTRHNUT ZDRAVY ZUB [ PRAVY 'TESAK'] koli zakroku...Bolo to v roku 1993.Ked mi chcel rovnatka dat dolu som sa stazovala, ze tam mam stale dieru po vytrhnutom zube a odporucil ma do St Turej: pani Dr povedala, ze ona mi ich dat dolu nemoze alebo napravit, co dotycny lekar z Trencina porobil a poslala ma spet.Ked mi zlozil rovnatka v r.1995 som sa vtedy stazovala aj na komisiu lekarov, zvolali nejaku komisiu doktorov, kde mi hlava komisie povedala, ze sa sklovina obnovuje kazde 3 dni [!!!], naco uz jedna clenka nevydrzala a 'branila'ma, ze to nie je pravda.Dalej dotycny zubar bol ochotny hned vratit vsetku sumu[cca 10tis SK] a vec by sa uzavrela. Ja som povedala, ze chcem presetrit konanie zubara[na kt sa v tej dobe uz stazovali],no nic take sa nekonalo. Po tomto meetingu sa cela vec uzavrela, peniaze nedali. Ja som kontaktovala aj BA -komoru a ti povedali, ze to musi TN vysetrit.No ti nevysetrovali a uzavreli.Plakavala som, pretoze horny 'hryz' bol posunuty Ked som asi v r.2000 zasa volala do BA na komoru lek.o pomoc - no ti povedali, ze to uz nemozu riesit, ze je neskoro. Asi v r.2003, 2005,2011 stale volam do BA-Komoru lekarov a ti len opakuju, ze sa s tym neda nic robit. Uz som prisla o niekolko zubov vdaka strojceku, suslem [ bola som aj u logopeda v 1995 ], stale si zakusavam do dasien, dosledkom zmensenia horneho hryzoveho obluka, zobudzam sa s placom, co mi dotycny lekar porobil s mojimi bielimy zubami...Mozem taketoto lekara dostat na sud a vymoct spravodlivost pre seba a dalsim, ktorym ucinil trvale nasledky? Dakujem. Helen M.
alaya1
14.08.14,06:57
Mozes, ale ci uspejes, to nie je jasne.
Braňo
14.08.14,07:45
zdá sa mi dosť nepravdepodobné, aby si nevedela, aké riziká obnáša nainštalovanie fixného strojčeka na zuby. To, že Ti ho dal, bolo určite s Tvojim súhlasom. Pokiaľ leptá sklovinu zasahuje priamo do zubu a je normálne že sklovina je poškodená a tým pádom má väčšiu šancu začať sa kaziť. Samozrejme za kazivosť zubov, resp. sa hygienu si zodpovdáš sám, nie?
Tým, že sa sťahuje zuboradie, väčšinou sa vytrhne aj zdravý zub, aby mali ostatné miesto (je to normálny postup).
HelenM
14.08.14,12:19
Ahoj Brano. Dakujem za nazor. V roku 1993 mily lekar neupozornil na nic ani mi nedal ziadnu zmluvu. Mala som jeden zub [ hryzak ] polootoceny a chcela som ho len otocit naspet.Preto som za nim isla. A ked mi daval lepidlo dolu uz bol nahnevany, ze som sa na neho stazovala na zakrok a bolesti nesmierne, co mi strojcek robil.Takze pri bruseni lepidla zo zubov mi ich drhol a drhol, viditelne, aby mi uskodil.Plakala som od bolesti no nepustil ma a drhol a drhol.Potom sa vrhol na spodne zuby, kde strojcek nebol, a tiez drhol a drhol biele zubky...Konecne, ked ma pustil som v kupelke vykrikla od hrozy....Pri zakusnuti zuby nesedeli, velka diera po vytrhnutom zube po 2 rokoch s rovnatkami stale bola a zuby smerom rovno su naklonene dovnutra....Preto chcem vediet, ci existuje zakon takehoto zubara dostat pred sud. A v cakarni bola pani, ktora sa takisto do lekara spustila, co to porobil s ich dcerou...Takze nie som sama a kolkym uz stacil ublizit.Preto je cas ho zastavit.Dakujem.
misoft
14.08.14,12:22
No po tak dlhej dobe - 15 rokov - asi ťažko sa bude niečo dokladovať a dokazovať, či bol, alebo nebol zákrok v poriadku.
Žalobu môžete podať, ale uvedom si - dôkazné bremeno bude na TEBE - ty budeš musieť dokazovať, že to čo urobil - urobil zle!
Braňo
14.08.14,13:04
veď to asi vieš čo Ti spravil hneď po vyšetrení, nie riešiť to po 15-tich rokoch....
korela
14.08.14,23:14
Po 15 r. možno preto, že jej ide o celkovú rekonštrukciu chrupu, čo bude stáť majland. Ona sa mu zverila do rúk aby sa dosiahol kýžený výsledok. Určite k nemu chodila počas rokov na kontroly a úpravy.Musel vidieť, čo sa deje.