stefan.n
14.08.14,09:17
Dobry den.
Potrebujem poradit.
1. Moze zamestnavatel kratit dovolenku ked mam dlhodobu PN kvoli pracovnemu urazu? Zamestnavatel urcil mieru zavinenie 50% mne a 50% kolegovi, ktory uraz sposobil.

2. Na zapoctovy list sa pise PN ked sa jedna o pracovny uraz?

Dakujem
Tweety
14.08.14,09:19
Nie, nemôže ju krátiť.
§109 ZP
(2) Dovolenka sa zamestnancovi nekráti za obdobie dočasnej pracovnej neschopnosti vzniknutej v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania, za ktoré zamestnávateľ zodpovedá, a za obdobie materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 1.
stefan.n
14.08.14,09:22
Aj ked mi dal mieru zavinenia 50%. Ked firma zodpoveda 100% tak nemoze.
stefan.n
14.08.14,11:20
Dakujem za odpoved.

Len je uvedene ze "pracovného úrazu alebo choroby z povolania, za ktoré zamestnávateľ zodpovedá". Nakolko mierou zavinenia 50% ja a 50% kolega sa zamestnavatel zbavil zodpovednosti asi narok nebudem mat. ????
Llívia
14.08.14,11:38
2. Do zápočtového listu sa PN-ka vôbec neuvádza.