fortunka
14.08.14,12:32
Potrebujem pridať predmet podnikania do existujúcej živnosti, aké tlačivo mám vypísať (musím to nachystať priateľovi, lebo inak to nikdy neurobí... čiže nemôžem ho na ŽU poslať, že tam si to vypíše) ?? Alebo ako to vlastne funguje?
Pôjde iba o ohlasovaciu živnosť, čiže nič nebudeme iné preukazovať.
tina010
14.08.14,15:10
na stranke http://www.minv.sk/?vzory-tlaciv-pre-fo
je tlačivo pre ohlásenie živnosti.
a na stranke http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie
je subor so spravnymi poplatkami. pridanie predmetu je spoplatnene.

myslim ze by to malo byt to, na co sa pytate
fortunka
14.08.14,16:23
a to takto sa ohlasuje aj ked chcem doplnit cinnost do uz existujucej?
avalik
14.08.14,16:33
netreba vypisovať, nech zajde na ZU/JKM a s tetuskou na mieste vsetko vyplni

http://www.minv.sk/?fyzicke-jednotne-kontaktne-miesta-v-sr
fortunka
15.08.14,06:45
on s nou na mieste nic nevyplni, on jej nanajvys poda papier do ruky ;) zase ho poznam.. posielam ho tam uz rok :)
Moja SRO
19.08.14,20:31
Je možné využiť zaručený elektronický podpis prostredníctvom niekoho, kto ho vlastní. Výhodné by to bolo najmä v prípade, ak by sa doplňovalo viac predmetov podnikania, nakoľko pri takomto elektronickom podaní sa pri voľných živnostiach neplatí žiaden poplatok (pri klasickom - listinnom podaní sa platí 5,- € za jednu voľnú živnosť).
avalik
20.08.14,04:35
no ked je schopny podat papier do ruky, tak je hadam schopny aj povedat co chce a nadiktovat svoje udaje? ci je to nejaky nesvojpravny obcan? ak chce legalne podnikat v urcitej zivnosti, tak ci sa mu chce alebo nie musi pre to nieco urobit aj v oblasti papierovaciek
Zita5
20.08.14,05:16
Presne ako píše avalík. Moja posledná skúsenosť , vytlačila som z internetu tlačivo ohlásenie živnosti , teta ho ani nepozrela, vypísala priamo v PC , len povedal, aký predmet živnosti chce doplniť . A snáď IČO im vie povedať .
fortunka
20.08.14,07:09
zbytocne o tomto diskutovat, ja kym mu nedam presne co ma vybavit a nevypisem mu papiere na to a tak ho presne na urcene miesto nevyslem v presne urceny cas, tak to neurobi... a je jedno ci je svojpravny alebo nie alebo vie ICO alebo nevie.. on to proste vybavovat nebude ;) Bohuzial aj taki chodia po svete... vyhovorka je typu "nema na to cas", "nevie to" a blablabla... neriesim... dokonca raz som to vybavila tak, ze som mu dohodla "stretnutie" s tym clovekom na urade, vlastne by mu iba podpisal papiere a isiel by.. no to viete,ako tam "isiel" :) TO je ako prepisovanie aut (troch) u nas.. jazdit na nich jazdi, ale ze nie su od januara prepisane z leasingovky, to ho netrapi ;) No co s takymi ludmi?? Ale to by sa mi hodilo do temy: "CO ma dnes vytocilo" :)))
fortunka
20.08.14,07:10
Nemáme taký, a potrebujeme iba jednu činnosť doplniť a teda je mi fuk čo sa zaplatí, keďže my tú činnosť roky vykonávame, pokuta by ho neminula ;)
Zita5
20.08.14,07:29
Tak mu vypíšte vyššie priložené tlačivo a poslať ho na ŽU a do ruky mu dajte aj trasu , adresu , poschodie a číslo dverí :)