tomask
19.04.06,19:46
Prosím o radu.

Chceme si od slovenské firmy, která půjčuje vozidla pronajmout osobní a dodávkové vozy a provozovat je v ČR. Naše firma je registrovaná k DPH v ČR. Má nám slovenská půjčovna účtovat pronájem s nebo bez slovenského DPH ?
KEJKA
19.04.06,18:01
Prenájom bude fakturovaný s DPH (SK), lebo prenájom motorových vozidiel je výnimka z §15, ods. 8 slov.Z_DPH
ALBO
19.04.06,18:03
Prosím o radu.

Chceme si od slovenské firmy, která půjčuje vozidla pronajmout osobní a dodávkové vozy a provozovat je v ČR. Naše firma je registrovaná k DPH v ČR. Má nám slovenská půjčovna účtovat pronájem s nebo bez slovenského DPH ?
Službu zdaní dodávateľ služby slovenská Fy slovenskou daňou a to podľa § 15/1 nášho zákona o DPH. Prenájom dopravných prostriedkov je vylúčený z prenosu daňovej povinnosti na odberateľa u nás v § 15/8 pís. f).
ALBO
19.04.06,18:06
Prenájom bude fakturovaný s DPH (SK), lebo prenájom motorových vozidiel je výnimka z §15, ods. 8 slov.Z_DPH
Dnes ma už druhý krát niekto predbehol o chvíľku. :) Asi pomaly píšem.
KEJKA
19.04.06,18:19
mimotemy

.... lebo precíznejšie formuluješ,... všímaš si moje skratky? Z_DPH?
ale nepíšem tak preto, aby som niekoho predbiehala, len šetrím čas.
ALBO
19.04.06,18:36
mimotemy

.... lebo precíznejšie formuluješ,... všímaš si moje skratky? Z_DPH?
ale nepíšem tak preto, aby som niekoho predbiehala, len šetrím čas.

No ja sa tiež nemám čím chváliť,malé písmená, ypsilony, a hlavne pletie sa mi y a z. Snáď nám to odpustia.mimotemy
KEJKA
19.04.06,18:40
.... níč som si nevšimla....
vieš koľkokrát sa ja vrátim a opravujem..... najčastejšie vynechané alebo dislekticky prehodené písmenká?
mimotemy