Carsgirl
14.08.14,13:16
FA je v CZK
Dátum vystavenia FA: 31.7.2014
Dátum uskutočnenia zdaniteľného plnenia uvedeného na FA: 31.7.2014
Spôsob úhrady dobierka (DHL)

Tovar došiel 4.8. + PPD od DHL (4.8.), aj FA dosla s tovarom :)
v PPD, cena: v eurach
(CZ firma je platcom DPH, naša firma nie je platcom DPH).

Skúsim:
DF 501/321 (prepocet na eura kurzom z 30.7.2014?)
PPD 321/211 (cena je uvedena v eurach, neviete aky kurz pouzila spolocnost DHL?)
kurzovy zisk/strata 563,663
Aky den je pre mna DVDP?

Este taka vec ja v uctovnom programe nezadavam prepravnu spolocnost, ale dodavatela tovaru? (Hoci PPD je vystaveny vlastne na DHL...ale peniaze idu ceskej firme)

Moze mi to niekto objasnit, dakujem :)
fortunka
14.08.14,11:24
Samozrejme vsetko uctujes voci dodavatelovi tovaru a aj uhradu. Ja taketo pripady uctujem na rovnaky den ako bola vystavna fa, cize 31.7. podla kurzu NBS den predtym. Uhradu 4.8. das v sume aku ste urhadili (kurz si kluuuudne dopocitaj podla sumy,alebo si napis do DHL ak mas vela casu). Kurzovy rozdiel detto 4.8.
Carsgirl
14.08.14,11:48
Esteze mam dostatocne inteligentny program, ktory to zvladol aj bez rucneho poctu kurzu :D ale kontrola musi byt :) Dakujem, ale este sa nieco naslo: odo dna vystavenia FA 31.7. az po den nasej uhrady DHL-ke 4.8. kurz CZK slabol......teda aspon podla denneho kurzoveho listka ECB :) a predstavte si mne vysla kurzova strata,.... ze ako to je mozne?
fortunka
14.08.14,11:52
no podla NBS to moze byt, ze euro slablo, ale DHLka si nedava NBS kurz... cize preto... urcite sa kurz uhrady nerovna NBSkovemu, ze ano? ;)
Carsgirl
14.08.14,12:15
presne, nerovna... ze v preklade na DHL-ko platia ine pravidla? :D radost zit na tom Slovensku....tolko krasnych veci tu clovek zaziva, takych nepochopitelnych...