haseeri
14.08.14,13:56
Dobry den, mam otazku s ktorou si neviem rady. Moja mama sa ide rozvadzat s manzelom, ktory ju podvadza a psychicky ju tyra. Ide o to, ze byt, v ktorom ziju spolu s maloletym spolocnym synom, je druzstevny byt, ktory moja mama uzivala davno predtym nez spoznala svojo sucasneho manzela, odpracovala za nho roky kym presiel do jej vlastnictva. Smola je v tom, ze do jej vlastnictva byt presiel za nulovu cenu az ked uz bola v manzelstve. Podotykam ze mamin manzel prisiel do toho bytu s jednou taskou, do hotoveho zariadeneho, on sam nic nemal. Na LV je zapisana iba moja mama a je zapisana aj ako vylucny uzivatel bytu, jeho meno nefiguruje nikde. Chcem sa teda opytat, ci aj v takomto pripade ma on narok polovici bytu, resp.vyplatenie. pripadne co sa da urobit preto, aby mu mama nemusela davat nic, aby ho nemusela vyplacat a aby on jednoducho mustel odist tak ako prisiel. Dakujem pekne za kazdu dobru radu.
Tweety
14.08.14,12:01
Všetky veci nadobudnuté počas manželstva sú v BSM, teda aj byt, takže, má nárok na polovicu bytu.
PS. takže s tým bytom to nie je tak, ako som napísala.
Neviem, to prečiarknúť, och.
ivka70
14.08.14,12:04
Nemyslim si.
Tweety
14.08.14,12:06
prečo?
Mária27
14.08.14,12:20
Ak právo na uzavretie zmluvy o nájme družstevného bytu nenadobudli obaja, nestali sa obaja členmi,hoci sa satali v manželstve spoločnými nájomcami (pozri §§ 703-705 obč.z.)..
Družstevný byt možno previesť do vlastníctva len členovi-družstevníkovi (§ 28 zák. o vlastníctve bytov). Teda byt nenadobudli do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.
Ak mala mama v čase prevodu splatenú anuitu (úver pri výstavbe), teda nič nedoplácali z BSM, nemá manžel ani nárok na finančné vyrovnanie.
ivka70
14.08.14,12:54
Pozri odpoved od Marie27, preciarknut sa da, ak si to preciarnes skopirovane napr. vo Worde a skopirujes uz preciarknute ...tiez s tym mam problem
alebo zmaz cely prispevok :)
Tweety
14.08.14,12:56
predtým sa to dalo jednoducho mali sme na to funkciu , neviem, prečo nám ju zobrali, dík
luja5
14.08.14,12:58
@Tweety: Ja som tiež mala problém s prečiarknutím, tak som vymazala. A napísala som pod zadanie otázky do komentu, že som vymazala, aby zadávateľka vedela, prečo moja odpoveď "zmizla":). Aj inej poraďáčke sa podarilo namiesto prečiarknutia vymazať a tiež dala info...
haseeri
14.08.14,13:22
Dakujem velmi pekne, pomohli ste mi.